Autor Wątek: 130 bpm problem  (Przeczytany 24318 razy)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #25 17 Wrz, 2009, 16:29:48 »
ostatnio gram 12/13/15 na A a potem 12 14 15 na D i tak w kolko i jakos delikatnie idzie, chociaz nie mam czasu na gitare jakos niestety. Zapisalem sie na kurs do Rzoofa i chce bardziej sie podbudowac z teorii, bo z predkoscia jak na razie nie zachwyca mnie to xD gdybym nasuwal rowno 220/230 i w dodatku robil jakies sweepy to bym nie narzekal juz wcale;d

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #26 18 Wrz, 2009, 22:37:20 »
moge Ci książke od zasad muzyki podesłać

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #27 19 Wrz, 2009, 09:32:01 »
cwicze od dwoch dni polecone 12/13/15 przez EBG i zaczyna isc szybciej, mam nadzieje ze jak codziennie bede tak z pol godziny to za jakis czas chociaz pojdzie 10 bpm.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #28 23 Wrz, 2009, 18:40:08 »
Chciałbym zwrócić uwagę na ten stary artykulik:
http://www.cyberfret.com/classic/tech_from_hell.htm
Do tego poleciłbym te szkółki (w sumie też już trochę wiekowe):
http://www.chopsfromhell.com/advert_cooley_sgm_DVD.html
http://www.chopsfromhell.com/advert_cooley_aop_DVD.html
W międzyczasie, żeby się trochę rozerwać:
http://www.chopsfromhell.com/guest_columnists.html

Mały hint (niby oczywisty) - jak jest stagnacja, to warto zmienić ćwiczenia :)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #29 23 Wrz, 2009, 20:47:27 »
cwiczenia zmieniam czesto, ale te ostatnie mi najbardziej poprawilo predkosc, przynajmniej w 1234 i takich figurach jak np z marszu tureckiego. Chcialbym pyknac solowki Pantery z Cowboys from hell, ale jakos nie potrafie tak szybko paluszkami przebierac... kilka dni siedze w teorii i staram sie rozrozniac nutki i sprawdzam jakie relacje zachodza w jakich akordach.

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #30 23 Wrz, 2009, 21:52:32 »
Kwestia szybkosci gry w duzej mierze zalezy od tego jak rozluznisz miesnie zarowno lewej jak i prawej reki. Najlepiej zaczac od komfortowego tempa i swiadomie rozluzniac miesnie zwiekszajac sukcesywnie tempo. Szybciej da sie zagrac w momencie gdy ruch kostka bedzie mniejszy innymi slowy mniej machania. Poobserwujcie Malmsteena albo Romeo ruch kostka u nich jest minimalny. Prawa reka nawet w wyzszych tempach wyglada na rozluzniona. Cwiczenia 1234 sa ok na sam poczatek ale na dluzsza mete niewiele daja, juz o niebo lepsze jest granie 3 dzwiekow na strune lub na zmiane 3 i 2 dzwieki na kolejnej strunie. Ogolnie to liczba kombinacji jest ogromna, chodzi o to aby wyrobic sobie pewne mechanizmy o ktorych nie bedzie sie myslec w trakcie grania (przyklad ze szkolki Petrucciego ktory radzi by kazde pojedyncze cwiczenie wykonywac zaczynajac kostkowanie zarowno od gory jak i od dolu). Nie ma nic gorszego niz skupianie sie na pojedynczych dzwiekach przy szybkim graniu, tu raczej mysli sie o kolejnych bardziej zlozonych frazach.

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #31 26 Wrz, 2009, 10:54:07 »
cwiczenia zmieniam czesto, ale te ostatnie mi najbardziej poprawilo predkosc, przynajmniej w 1234 i takich figurach jak np z marszu tureckiego. Chcialbym pyknac solowki Pantery z Cowboys from hell, ale jakos nie potrafie tak szybko paluszkami przebierac... kilka dni siedze w teorii i staram sie rozrozniac nutki i sprawdzam jakie relacje zachodza w jakich akordach.
dobrze men!
Wiem, że niektórzy uważają że to jest nie potrzebne i sam tak uważałem, ale dobrze mieć szersze pojęcie o muzyce:)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #32 26 Wrz, 2009, 12:27:17 »
majac dobrze opykana teorie mozna robic dobry i mocny metal nie grajac bardzo technicznie. Ostatnio znalazlem taka kapele Warface, jest na youtube jeden taki super kawalek, na myspace nawet wrzucili tab do tego, popatrzylem i stwierdzilem ze poza storojnymi nizej gitarami to sa czyste skale zagrane w ta i tamta i razem z perkusja brzmi morderczo, a wlasnie o takie granie mi chodzi mniej wiecej.

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #33 06 Paź, 2009, 14:23:10 »
 Ja uwazam że najleprzym ćwiczeniem jest ogrywanie skal w improwizacji. Czyli podkład na charakterystycznych dzwiekach skali, zapetlic w winampie i jazda. Z czasem oczywiscie układac trudniejsze podkłady ze zmianami tonacji i takie tam. Po pierwsze dlatego że uczysz sie zarówno rozkładów dzwieków na gryfie do tego poszczególnych fraz i zagrywek którymi sie potem operuje cały czas. Pozatym ogrywanie skal improwizując nie jest takie nudne i żenujące. Do tego sama technika skacze momentalnie w góre dlatego ze gra sie juz te własciwe zagrywki. Mając ograne 1234 do perfekcji raczej nie wiele wpłynie na zejscie skala po gryfie. Pozatym wykonujemy wiele czynności na raz wiec nam sie łapa nie zawiesza na jedostajnych powturzeniach. Czyli wszytsko w jednym za nie wielka cene jak w telezakaupach MANGO 8)

Wiem że dla prawdziwych tru metalów :devil: jest takie cos uwłaczające  ale na poczatek polecam canon rocka ( na yt odgroma filmików pokazowych jest. wystarczy wyłowić podkłąd) :angel:. To podkładzić, do którego bardzo prosto i wygodnie sie poruszac po gryfie. pozatym jak sie weźmie cicho albo na słuchawki tak żeby sadsiedzi nie słyszeli to i tak nikt sie nie dowie że to graliscie ;D ;D

Potem wystarczy zarzucić sobie odpowiednia skale z podkładzikiem i wszytsko jest tru :headbang:

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #34 07 Paź, 2009, 21:24:23 »
z tym ze to rock nie mam problemow;d moge rownie dobrze grac bluesy jesli mi sie spodobaja jakies frazy, tak samo jazz czy nawet punka, mimo ze poruszam sie we wlasnym graniu w najciezszych klimatach i technika nie jest mi potrzebna, tzn musi byc rowno i szybko, technicznie juz nie koniecznie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #35 07 Paź, 2009, 21:56:52 »
Zurawiowi chodziło o Canon Rock, to dokładnie ten numer . Jest milion wersji, także hew fan, mimo, że dla mnie to potworny kicz.

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #36 07 Paź, 2009, 23:07:51 »
[...] to potworny kicz.

Dobrze prawi, nie ogarniam tego zupełnie.

Można stąd i z jakości całego tego neoklasycznego nurtu wysnuwać wnioski, że technika to tak totalnie nie wszystko, że to jest coś wiele bardziej drugoplanowego, ale nie o tym mowa.

Jeśli miałbym się do czegoś tu przydać, to odnoszę wrażenie, że klasyczne ćwiczenia 1234 nigdy nie poprawiały w satysfakcjonującym stopniu mojej ogólnej techniki. Kiedy natrafiałem na trudną zagrywkę, której nie obejmowała pamięć mięśniowa moich palców, to i tak musiałem poświęcić n czasu, żeby ją opanować. Kiedy pojawia się string skipping albo inne układy na tyle unikalne, że nie miałem szans ich wyćwiczyć do tej pory, 1234 robi się mało sensowne.
Pytanie: Jak w takim razie wyćwiczyć szybkość, żeby się odnaleźć w każdej (większości) zagrywce jaką przyjdzie nam ochota zagrać?
Odpowiedź: Nie wiem, ja gram funeral doom metal :P.
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #37 07 Paź, 2009, 23:34:55 »
przy graniu Mardukowych riffow na nic technika;d tu raczej trzeba miec kondycje;d

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #38 08 Paź, 2009, 09:08:57 »
Zurawiowi chodziło o Canon Rock, to dokładnie ten numer . Jest milion wersji, także hew fan, mimo, że dla mnie to potworny kicz.


kicz czy nie kicz to nie istotne. To ma pełnic funkcje ćwiczenia. Podałem to bo to jest bardzo łatwe do improwizacji (jeśli ktos sie jeszcze nie bawił skalami). Praktycznie wszytskie dzwięki skali siedza w wybrzmieniu.  Można sobie zrobic podkłady w innych skalach i będzie mrocznie np we frygijskiej.








z tym ze to rock nie mam problemow;d moge rownie dobrze grac bluesy jesli mi sie spodobaja jakies frazy, tak samo jazz czy nawet punka, mimo ze poruszam sie we wlasnym graniu w najciezszych klimatach i technika nie jest mi potrzebna, tzn musi byc rowno i szybko, technicznie juz nie koniecznie.

90% ludzi którzy mówią że moga grac rock czy bluesy to uzywa tylko pentatoniki. a to skala tylko piecio stopniowa. Canon Rock podałem CI jako wejścówke do skal modalnych czyli siedmio stopniowych. Bo uważam że na poczatek jest to proste pozatym jak widać na yt masz dużo rzeczy do porównania. Tu możesz wyćwiczyć dokładnie to co potrzebujesz i oczym wspominasz w pierwszym poscie. Ogarniasz odpowiednie interwały palcami i odrazu widzisz efekty swoich cwiczeń. Jak ograniesz improwizacje do czegos takiego to żaden problem przezucić sie na inny klimat i czesac mroczne solówki. To chodzi o poznanie zasad.

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #39 08 Paź, 2009, 15:56:38 »
znam wszystkie skale modalne wiec nowosc to nie jest, ale o tym kawalku jako o cwiczeniu improwizacyjnym nie pomyslalem niestety. Pentatonike molowa uzywam najczesciej, ale nie ograniczam sie do jednej pozycji, tak samo jak inne skale.

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #40 08 Paź, 2009, 18:53:44 »
znam wszystkie skale modalne wiec nowosc to nie jest, ale o tym kawalku jako o cwiczeniu improwizacyjnym nie pomyslalem niestety. Pentatonike molowa uzywam najczesciej, ale nie ograniczam sie do jednej pozycji, tak samo jak inne skale.


No to jak już to znasz to ogarniasz podkład który Cie interesujesz i jedziesz iprowizacje ;)

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #41 14 Gru, 2009, 16:15:56 »
a może zrób podkład na 130 albo szybszy i spróbuj(bo nie znam twych umiejętności) do niego shredzić, pobaw się w im szybciej tym szybciej... ja tak robie... i jest w miare :P

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #42 15 Gru, 2009, 13:24:24 »
Głównie improwizuj bo będziesz Vai'em który nic nie umie zagrać z zespołem :P Albo jazzmanen który nie potrafi się w grać w 'nie-standart' ;)

guitar pro, jakiś prosty podkład i jedziesz :P

Albo poszukam Band in a box - fajny program co robi Ci za 'zespół' :)

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #43 15 Gru, 2009, 22:10:22 »
bylbym wdzieczny za to ostatnie. Przez mature przez ostatni miesiac zupelnie wyszedlem z wprawy, jedyne pocieszenie takie, ze zespol gra regularne proby i gram rowniej niz perkusista przejscia xd Kiedys granie bylo takie proste, a przez te przerwy wszystko sie ulotnilo...

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #44 16 Gru, 2009, 12:24:07 »
ja Cie nie rozumiem, jak ja miałem mature to tylko się podciągnąłem w graniu :P

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #45 16 Gru, 2009, 13:49:55 »
ja Cie nie rozumiem, jak ja miałem mature to tylko się podciągnąłem w graniu :P
+1 ;)
nauka jest dla mięczaków :headbang:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #46 16 Gru, 2009, 20:59:11 »
bylbym wdzieczny za to ostatnie. Przez mature przez ostatni miesiac zupelnie wyszedlem z wprawy, jedyne pocieszenie takie, ze zespol gra regularne proby i gram rowniej niz perkusista przejscia xd Kiedys granie bylo takie proste, a przez te przerwy wszystko sie ulotnilo...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #47 16 Gru, 2009, 21:55:37 »
ah te demoty  :devil:

Offline Szkoła Rocka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
  • to nie reklama !!!
    • Chełmska Szkoła Rocka
Odp: 130 bpm problem
« Odpowiedź #48 24 Gru, 2009, 00:00:08 »
nie wiem w jakim stopniu opanowałeś techniki rozluźniające prawą dłoń ale to ma duże znaczenie w graniu w szybkich frazach i tempach...
to nie reklama!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
9761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2008, 19:41:14
wysłana przez johnny_ibz
4 Odpowiedzi
2548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2008, 23:43:01
wysłana przez sic
10 Odpowiedzi
7646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 10:52:22
wysłana przez Musza
Problem z Podem

Zaczęty przez deely Hardware

1 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2009, 18:40:35
wysłana przez fireboy
4 Odpowiedzi
2415 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2009, 00:42:22
wysłana przez Dale Cooper