Autor Wątek: Kupno laptopa porady.  (Przeczytany 63924 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #100 22 Lis, 2010, 10:00:33 »
Wejdź na peba jak już musisz, to raz. Dwa, to są po prostu wydajniejsze od analogicznych pecków. Mój PowerBook, czyli staroć jeszcze na motoroli wziął sobie ostatnio 200 MB pdfa i go po prostu w Photoshopie zrasteryzował bez łaski do 1GB tifa. Ma 5 lat. Mam też 6-letniego PC z teoretycznie lepszym zegarem i niestety, mac robi to jakoś... wydajniej. Poza tym jakich aplikacji chcesz używać? Do pracy jest na Maca wszystko a pierdół typu program do usuwania zbędnych wpisów do rejestru nie uzywasz bo nie ma potrzeby.
Możesz też zawsze postawić sobie Windozę na jabłku z Intelem jako drugi system.
No i jeszcze jedna rzecz ważna.
Mój G4 stacjonarny ma 8,5 roku w tej chwili. I ciągle jest na nim oryginalna instalacja Tigera. A Winzgrozę na pecku średnio co rok, półtora muszę reinstalować...
Teraz mam Win 7 i jest to szczerze mówiąc pierwsza winda, która jak do tej pory mnie nie wkurwia.
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2010, 10:03:22 wysłana przez se7en »

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #101 22 Lis, 2010, 10:30:20 »
Kurna byłem na pebie właśnie, jest tam tego trochę ale cholera wie co jest co. Ale właściwie to ja niepotrzebnie panikuje, bo na kompie to ja tylko nagrywam, słucham, piszę i neta przeglądam - więc nie ma się co spuszczać, soft na bank znajdę. A jak już to od biedy windę można odpalić w takim razie. No dzięki za cynk ogólnie :D

Czyli Pany, najlepiej szukać używki Maca właśnie, tak?

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #102 30 Lis, 2010, 13:12:09 »
podłączam się do wątku, pierdole blu skriny i inne errory przesiadam się na Maca. Tylko mam parę pytań do posiadaczy bo one wszystkie wyglądają podobnie, a nie do końca kumam wsio. Czaję się na białasa chyba bo z tego co widzę to poniżej 2k można wyrwać. Czy te obudowy to rzeczywiście tak się psują? Można je do 4gb rozbudować? może lepiej wziąć aluminiowego? czy warto dopłacać do tego ALU? czy ten ALU bardzo się różni od PRO? na allegro ALU można wyrwać za coś koło 2,5k czy lepiej najpierw białasa na próbę kupić? potrzebny mi do przeglądania netu, nagrania czegoś małego jak mnie najdzie wena i trochę pracy w excelu? no i na co uważać przy kupnie? bo z tego co wiem to na klawiaturę bo często są QWERTZ a tego bym nie zdzierżył. Chcę zwykłą QWERTY (jest tez jakaś wersja skandynawska z dodatkowymi klawiszami), podobno też trzeba zwracać uwagę na nagrywarkę żeby była DL? są jeszcze jakieś myki które warto sprawdzić przed kupnem? system? ekran? pamięć?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #103 30 Lis, 2010, 18:48:43 »
Ja bym proponował przed kupnem sprawdzić na jakimś tańszym sprzęcie czy zdzierżysz jabłko w ogóle.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

locco

  • Gość
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #104 30 Lis, 2010, 18:52:57 »
zdzierżysz?

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #105 30 Lis, 2010, 20:11:00 »
ma ajfona i go uwielbiam, nie traktuję go jako gadżet, bardzo ułatwia mi życie. Jestem człowiekiem który dużo podróżuje i lekki, szybko włączający, stabilny, wytrzymujący sporo na baterii Mac jest idealny dla mnie. Generalnie jestem zwolennikiem filozofii apla (prostoty i użyteczności). Na wyjeździe kiedyś pożyczałem Maca i od tamtej pory gdzieś mi tam chodził po głowie no i w końcu decyzja zapadła - biere :)
to jak z tymi kruczkami na coś jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #106 30 Lis, 2010, 20:15:35 »
filozofii apla (prostoty i użyteczności)
:lol:
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #107 30 Lis, 2010, 20:17:20 »
a co nie jest tak?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #108 30 Lis, 2010, 21:20:56 »
Bardzo względna kwestia.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #109 30 Lis, 2010, 22:54:58 »
Co do klawy to szukaj takich qwerty z płaskim enterem lub tych z pionowym ale bez krzaków ;) A co do różnic, to pro ma podświetlaną klawiaturę, lepszy ekran, jest ładniejszy i takie tam :D
Ssiecie.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #110 30 Lis, 2010, 22:57:38 »
Pro ma chyba jeszcze więcej slotów pamięci z tego co pamiętam. Ale się mogę mylić okrutnie.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #111 01 Gru, 2010, 00:56:09 »
wytrzymujący sporo na baterii Mac jest idealny dla mnie.
Ale to w końcu kupujesz białasa co chodza poniżej 2k na allegro czy nowego pro?

locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #112 01 Gru, 2010, 09:11:39 »
W sensie że używany white nie trzyma długo? W grę wchodzą tylko używki i jeżeli white się nie nadaję to jestem w stanie dorzucić parę stówek na pro (o ile warto). Ale jeśli mam dopłacać tylko za podświetlane klawisze etc to wolę white.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #113 01 Gru, 2010, 13:12:35 »
Z tego co pamiętam(niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę), to wszystkie które oglądałem na allegro miały jakieś żenujące czasy w okolicach 2h-4h.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #114 01 Gru, 2010, 13:29:57 »
Mój Pro najnowszej generacji trzyma realnie koło 5-6 godzin normalnego użytkowania bez żadnego jakiegoś oszczędzania :) Nie oglądając filmików w flaszu dobijałem spokojnie do 7-8 :) Natomiast jakieś bardziej wymagające zadania (70% proc) potrafią go zwalić po 3-4 godzinach, a takie które żrą procesor prawie w 100% to 2 godziny ;)
Ssiecie.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #115 01 Gru, 2010, 16:11:45 »
Ale my przecież nie rozmawiamy o pro najnowszej generacji więc co to ma do rzeczy?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #116 01 Gru, 2010, 16:58:44 »
Ale my przecież nie rozmawiamy o pro najnowszej generacji więc co to ma do rzeczy?
Ta generacja ma najlepsze osiągi bateryjne. Informuje kolegę, że nie może spodziewać się czegoś lepszego.
Ssiecie.

locco

  • Gość
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #117 02 Gru, 2010, 12:31:16 »
locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.

zdzierzyc znaczy wytrzymac albo zniesc cos nieprzyjemnego, co w kontekscie przesiadki z windy na maca brzmi po prostu smiesznie. tego typu porady "se wsadz"

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #118 02 Gru, 2010, 15:09:23 »
locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.

zdzierzyc znaczy wytrzymac albo zniesc cos nieprzyjemnego, co w kontekscie przesiadki z windy na maca brzmi po prostu smiesznie. tego typu porady "se wsadz"
Z resztą czego można nie zdzierżyć? Że nie pogram w najnowsze Call of Duty na najwyższych detalach? Ojapierdzielę po prostu tylko skoczyć z mostu!
Ssiecie.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #119 02 Gru, 2010, 15:42:23 »
Hehe no popatrz - ja za 2,5k pogram. Do tego ponagrywam, poprogramuję, podepnę do telewizora i oglądnę film via HDMI, etc. Ot panowie, komputery - nie ma się czym pałować, byleby w parze szło to z naszą produktywnością. Każdemu spasuje co innego. Tak naprawdę w życiu liczą się tylko mięśnie ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2010, 15:44:22 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #120 02 Gru, 2010, 16:37:10 »
locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.

zdzierzyc znaczy wytrzymac albo zniesc cos nieprzyjemnego, co w kontekscie przesiadki z windy na maca brzmi po prostu smiesznie. tego typu porady "se wsadz"
Z resztą czego można nie zdzierżyć? Że nie pogram w najnowsze Call of Duty na najwyższych detalach? Ojapierdzielę po prostu tylko skoczyć z mostu!
Nie widzisz świata komputera poza grami? Gratulacje. :facepalm:
locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.
zdzierzyc znaczy wytrzymac albo zniesc cos nieprzyjemnego, co w kontekscie przesiadki z windy na maca brzmi po prostu smiesznie. tego typu porady "se wsadz"
Kwestia jest taka, że Windowsa dostaje mnóstwo dzieciaków, które w ogóle nie powinny dotykać komputera i potem rodzą się urban legends o nie działającym windowsie, którego zaraz podłapują członkowie ELYTY - użytkownicy jabłek - i opowiadają na prawo i lewo. Brzmi dla nich śmiesznie, że mac nie jest najlepszy i tego typu historie. Życie.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z Windowsem. Może to dlatego, że jestem świadomym jego użytkownikiem.
Na macu już programiści przewidzieli atak cofniętych dzieciaków więc naprawdę ciężko jest ten system "zamulić", popsuć czy coś w ten deseń.
Pewnie, że zdarzają się wpadki jak vista, ale siódema ratuje całą sytuację z zapasem. Każdemu zdarzają się zresztą wpadki(będę stronniczy i powiem, że wpadka no1 dla mnie to "lista kompatybilnych monitorów" dla maca mini).
Na macu żeby zrobić niektóre proste rzeczy musiałem uruchamiać open firmware i się uczyć dziwnych, nowych poleceń, a innych prostych rzeczy to już nie da się zrobić wcale. Czemu? Bo nie! Bo jakby dać więcej opcji konfiguracyjnych to zaraz plaga kinder-zombie coś spierdoli w systemie i czar nieawaryjnego systemu pryśnie.
Jako osoba zajmująca się elektroniką mogę powiedzieć, że wsparcie macosa w tej dziedzinie jest bliskie zeru.
Zresztą cały ten system jest mocno kulawy. Usuwał ktoś z was jakąś aplikację na macu? Kto usuwał ten wie czym to grozi. W windowsie przynajmniej jakoś starają się dbać o porządek deinstalacji.
I cieszę się, że dowiedziałem się o tym na tanim sprzęcie nim wywaliłem grube tysiące na spełnienie ówczesnych marzeń.
Mac ssie pałę i to po całości. Miałem i nie chcę tego więcej widzieć.
Do pracy, bo do przeglądania internetu w sumie bym sobie kupił jakbym srał pieniędzmi. Ładnie wyglądają.
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2010, 16:41:18 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #121 02 Gru, 2010, 17:16:29 »
locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.

zdzierzyc znaczy wytrzymac albo zniesc cos nieprzyjemnego, co w kontekscie przesiadki z windy na maca brzmi po prostu smiesznie. tego typu porady "se wsadz"
Z resztą czego można nie zdzierżyć? Że nie pogram w najnowsze Call of Duty na najwyższych detalach? Ojapierdzielę po prostu tylko skoczyć z mostu!
Nie widzisz świata komputera poza grami? Gratulacje. :facepalm:
locco: polecam korzystanie ze słowników jeżeli nie znasz jakichś słów.
zdzierzyc znaczy wytrzymac albo zniesc cos nieprzyjemnego, co w kontekscie przesiadki z windy na maca brzmi po prostu smiesznie. tego typu porady "se wsadz"
Kwestia jest taka, że Windowsa dostaje mnóstwo dzieciaków, które w ogóle nie powinny dotykać komputera i potem rodzą się urban legends o nie działającym windowsie, którego zaraz podłapują członkowie ELYTY - użytkownicy jabłek - i opowiadają na prawo i lewo. Brzmi dla nich śmiesznie, że mac nie jest najlepszy i tego typu historie. Życie.
Nigdy nie miałem żadnych problemów z Windowsem. Może to dlatego, że jestem świadomym jego użytkownikiem.
Na macu już programiści przewidzieli atak cofniętych dzieciaków więc naprawdę ciężko jest ten system "zamulić", popsuć czy coś w ten deseń.
Pewnie, że zdarzają się wpadki jak vista, ale siódema ratuje całą sytuację z zapasem. Każdemu zdarzają się zresztą wpadki(będę stronniczy i powiem, że wpadka no1 dla mnie to "lista kompatybilnych monitorów" dla maca mini).
Na macu żeby zrobić niektóre proste rzeczy musiałem uruchamiać open firmware i się uczyć dziwnych, nowych poleceń, a innych prostych rzeczy to już nie da się zrobić wcale. Czemu? Bo nie! Bo jakby dać więcej opcji konfiguracyjnych to zaraz plaga kinder-zombie coś spierdoli w systemie i czar nieawaryjnego systemu pryśnie.
Jako osoba zajmująca się elektroniką mogę powiedzieć, że wsparcie macosa w tej dziedzinie jest bliskie zeru.
Zresztą cały ten system jest mocno kulawy. Usuwał ktoś z was jakąś aplikację na macu? Kto usuwał ten wie czym to grozi. W windowsie przynajmniej jakoś starają się dbać o porządek deinstalacji.
I cieszę się, że dowiedziałem się o tym na tanim sprzęcie nim wywaliłem grube tysiące na spełnienie ówczesnych marzeń.
Mac ssie pałę i to po całości. Miałem i nie chcę tego więcej widzieć.
Do pracy, bo do przeglądania internetu w sumie bym sobie kupił jakbym srał pieniędzmi. Ładnie wyglądają.
Nie gram w gry. Od dawna.
Czego konkretnie nie mogłeś ustawić? Nowych dziwnych poleceń - chyba nigdy w życiu nie korzystałeś z basha - ja uważam, to za genialny wynalazek :D Zwłaszcza gdy przychodzi do zarządzania serwerem itd. :)
Usuwanie to akurat dla mnie bajka - tylko przesuwam ikonkę na kosz i mam spokój, bo resztę rzeczy posprząta dla mnie apptrap+onyx.
No i na marginesie nie skreślam windowsa - mój mbpro jest jedynym z czterech komputerów w domu, który został zaprojektowany w Cupertin :) Ale uważam go za kupiasty system do codziennego użytku ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2010, 17:18:05 wysłana przez Turgon »
Ssiecie.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #122 02 Gru, 2010, 17:52:10 »

« Ostatnia zmiana: 02 Gru, 2010, 18:25:42 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Kupno laptopa porady.
« Odpowiedź #124 02 Gru, 2010, 19:27:22 »
Kwestia jest taka, że Windowsa dostaje mnóstwo dzieciaków, które w ogóle nie powinny dotykać komputera i potem rodzą się urban legends o nie działającym windowsie, którego zaraz podłapują członkowie ELYTY - użytkownicy jabłek - i opowiadają na prawo i lewo. Brzmi dla nich śmiesznie, że mac nie jest najlepszy i tego typu historie.
Pierdolisz teraz po bandzie man :)
Cytuj
Nigdy nie miałem żadnych problemów z Windowsem. Może to dlatego, że jestem świadomym jego użytkownikiem.
Ja też chyba takim jestem, a gruntowną reinstalkę systemu muszę robić raz na jakiś czas
Cytuj
Na macu już programiści przewidzieli atak cofniętych dzieciaków więc naprawdę ciężko jest ten system "zamulić", popsuć czy coś w ten deseń.
No to jest chyba kurwa zaletą Mac OS'a? :)
Cytuj
Pewnie, że zdarzają się wpadki jak vista, ale siódema ratuje całą sytuację z zapasem. Każdemu zdarzają się zresztą wpadki(będę stronniczy i powiem, że wpadka no1 dla mnie to "lista kompatybilnych monitorów" dla maca mini).
Mam 7 na pecku i całkiem całkiem. Może poza tym, że wspparcie niektórych producentów jak chodzi o stry pod 7-emkę to też jakaś paranoja jest. A lista monitorów? Hmmm. http://www.freewebs.com/themagius/macintoshmini.htm faktycznie, kompletnie nie ma z czego wybrać. Aż bym chętnie podłączył sobie jakiś spoza listy do jakiegoś mini, żeby zobaczyć co się stanie. Pewnie nie będzie mieć w opcjach autokalibracji pod CMYK.
Cytuj
Na macu żeby zrobić niektóre proste rzeczy musiałem uruchamiać open firmware i się uczyć dziwnych, nowych poleceń, a innych prostych rzeczy to już nie da się zrobić wcale. Czemu? Bo nie! Bo jakby dać więcej opcji konfiguracyjnych to zaraz plaga kinder-zombie coś spierdoli w systemie i czar nieawaryjnego systemu pryśnie.
Ale jakie rzeczy chciałeś robić? Przyśpieszać procek? Zainstalować jakąś kartę graficzną z lasu? W dalszym ciągu uważam, że niemożność ingerencji w system jest raczej zaletą niż wadą.
Cytuj
Zresztą cały ten system jest mocno kulawy. Usuwał ktoś z was jakąś aplikację na macu? Kto usuwał ten wie czym to grozi.
No ja usuwałem parę razy. Nic się nigdy dziwnego nie stało.
Cytuj
I cieszę się, że dowiedziałem się o tym na tanim sprzęcie nim wywaliłem grube tysiące na spełnienie ówczesnych marzeń.
Tzn na jakim? Bo ja mam np G4 733 i poza oglądaniem filmów i słuchaniem muzy to chyba do niczego innego go nie używam, bo po prostu już stary jest. Za to od 8 lat ma tę samą instalację Tigera, tylę, że zaktualizowaną.
Kurde, każdemu wg potrzeb, jak musisz pisać programiki pod PC to fakt, masz jakieś 2 mln narzędzi więcej ale powiedzieć, że makówka ssie pałę, to naprawdę musiałeś mieć jakieś G3 na OS 9 albo jakiegoś totalnie zniszczonego zjeba.
Ja tam wiem, że jeśli będę mógł wydać więcej kasy to na bank wydam na Apple'a a nie na pc, bo po prostu wygodniej mi się robi pewne rzeczy na macu niż niż na windzie. Tyle.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
7431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Kwi, 2011, 16:49:37
wysłana przez PJ_SF
308 Odpowiedzi
243892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
46 Odpowiedzi
19825 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2013, 11:48:41
wysłana przez deathtom
10 Odpowiedzi
6777 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2019, 21:00:00
wysłana przez Omlet
20 Odpowiedzi
3596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2020, 13:11:52
wysłana przez Aremenius