Autor Wątek: POD Studio vs. Behringer Guitar Link UCG-102  (Przeczytany 13935 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
POD Studio vs. Behringer Guitar Link UCG-102
« 25 Cze, 2009, 16:53:57 »
Witam! Proszę Was o opinie i porównanie tych dwóch urządzeń. POD Studio zbiera raczej dobre opinie, o Behringerze nie wiem totalnie nic i dlatego bardzo mnie ten UCG ciekawi. Próbki również mile widziane. Pozdrawiam!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Chyba, że zależy Ci na legendarnym szumie Behringera ;)


Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
moj wspollokator ma tego beringiera, ja mialem przez dluzszy czas toneporta. Nagrywalem troche na beringerze i szumow  wiekszych nie zawuazylem :). z tego co wiem wlasciciel ma jakis porblem z puszczeniem dzwieku z kompa przez to (cos ze sterownikami). No i z beringerem nie ma symulacji fajnych (dostajesz jakas okrojona wersje guitarriga).
myspace.com/drownmyday

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Dzięki za informacje. No to chyba przestałem mieć dylemat...

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Dodatkowo z podem dostajesz POD FARM PLUGIN, a z tym możesz sporo więcej...

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Będę chyba miał możliwość wzięcia obu na testy na parę dni, ale skoro tak mówicie, to sobie tego Behringera odpuszczę i od razu POD wezmę.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja bym wzioł oba do ogrania i dla czystego sumienia i ciekawosci  :angel:
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Niby tak, ale chłopaki serio podają miażdżące argumenty i po prostu mi się nie chcę walczyć już z tym Behringerem. ;)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
nie musisz go przeciez kupowac a warto ograc jak jest taka mozliwosc
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
nie musisz go przeciez kupowac a warto ograc jak jest taka mozliwosc
Wiem, wiem. W sklepie powiedzieli, że dadzą na testy jak coś, ale mi się po prostu nie chce. ;) Chcę to podpiąć, ukręcić brzmienie i nagrywać, nie marnując czasu na zbędne dywagacje. ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
kupuj poda, przynajmniej nie będę musiał nagrywać próbek dla Ciebie :P

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
lenie z was i tyle  :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Dodatkowo z podem dostajesz POD FARM PLUGIN, a z tym możesz sporo więcej...

I riffworksa t4 przynajmniej na początku roku jeszcze dodawali razem z paroma bitami perkusyjnymi. No zawsze można sobie sciągnąć gerboxa zamiast pod farm plugin

A właśnie ma ktos porównanie czy jest jakaś różnica w jakości między gearboxem i pod farm. Bo ja mam jeszcze starszą wersje toneport i pod farma mam w jakiejs okrojonej wersji tylko dostępny

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Pod farm nie ma metronomu, ma ladniejszy i wg mnie wygodniejszy interfejs. W pod farm sa tez dwa tory symulacji, jak w podzie x3. Roznic w brzmieniu nie ma :)
myspace.com/drownmyday

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Dodatkowo z podem dostajesz POD FARM PLUGIN, a z tym możesz sporo więcej...

I riffworksa t4 przynajmniej na początku roku jeszcze dodawali razem z paroma bitami perkusyjnymi. No zawsze można sobie sciągnąć gerboxa zamiast pod farm plugin

A właśnie ma ktos porównanie czy jest jakaś różnica w jakości między gearboxem i pod farm. Bo ja mam jeszcze starszą wersje toneport i pod farma mam w jakiejs okrojonej wersji tylko dostępny
Tyle, że jak masz PLUGIN to możesz nałożyć jakiś efekt na nagraną już gitarę... Np nagrywasz czystą gitarę i nakładasz sobie różne symulacje efekty itp... Z geraboxem tego już nie zrobisz...

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
i podfarm i gearbox wystepuja w wersjach standalone i plugin - z gearboxem i podfarmem mozna zrobic w 100% to samo
myspace.com/drownmyday

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Tyle, że jak masz PLUGIN to możesz nałożyć jakiś efekt na nagraną już gitarę... Np nagrywasz czystą gitarę i nakładasz sobie różne symulacje efekty itp... Z geraboxem tego już nie zrobisz...

Jak? Wiem jak nagrać DI, ale nie mogę wyczaić jak nałożyć efekty? Pytałem kilka razy w różnych tematach, może w końcu ktoś mi powie? :P

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
No to mnie motyl zaskoczyłeś... w sumie nie interesowałem się tym na tyle... myślałem, że era pluginów w Line6 przyszła wraz z POD Farmem :)
No to pewnie POD Farm daje opcję 2 oddzielnych torów jednocześnie...

@terror
Tak samo jak robisz to z amplitube, czy innym pluginem. Ja robię to w Reaperze. Masz ścieżkę gitary. Klikasz na FX i z listy pluginów VST wybierasz POD FARM... dalej ustawiasz brzmienie jakie chcesz uzyskać i gotowe :)

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
terrormuzik: masz nagrana sciezke DI, na nia w hoscie (kjubejz , nuendo , ripe etc) nakladasz na nia w insert wtyczke vst o nazwie podfarm. zeby dziala musisz wczesniej autoryzowac ja w line6 monkey. A jeszcze wczesniej zainstalowac. jak jej nie masz sprawdz w hoscie ustawienia foldera (folderu?:P) z wtyczkami


fireboy: z tego co slyszalem to pierwszym produktem line6 byla wtyczka ampfarm:) dopiero potem pody itd na podstawie niej
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2009, 23:34:45 wysłana przez motyl »
myspace.com/drownmyday

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
9383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2007, 11:43:16
wysłana przez el-biczel
0 Odpowiedzi
3360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2009, 13:22:05
wysłana przez argoncyc
9 Odpowiedzi
4780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2012, 18:35:44
wysłana przez sharpi
4 Odpowiedzi
3201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2018, 22:40:36
wysłana przez Rot
1 Odpowiedzi
3842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2020, 06:43:26
wysłana przez gizmi7