Wzmacniacze i akcesoria > Efekty

Kolejnosc efektów!?

(1/3) > >>

Jamnik:
Joł! Jestem tu nowy, używałem opcji szukaj, ale nie znalazłem.
Nie wykluczam również opcji że to głupi temat ale...

Czy mógłby mi ktoś powiedziec w jakiej kolejności powinno ustawiać się kostki w pedalboardzie? Używać pętli efektów czy: gitara - kostki - piec, czy mieszanie kostek z true bypassem i bez niego powinno wpłynąć na ich kolejność. I o co wogóle z tym wszystkim chodzi, dlaczego jak przester dam gdzie indziej to zmienia się brzmienie i robi się kał?  ::)

dom?n:
przede wszystkim tak, zeby fajnie brzmialo.

a zasada jest taka ze filtry (ła ła, kwa kwa i pochodne), przestery (distrejszyn, ower drejw) -> modulacje (korus, fdżendżer) -> opozniajace (dilej i rywerb).

jak wiadomo, mozna polamac zasady i tez z tego cos wyjdzie. fajnie, albo nie, ale wyjdzie. znany niemiecki gitarzysta Höndrix uzywal kaczki po dopiero po przesterze, a Tomek Morelka z RATM wsadza delay przed przester jako efekt specjalny. i tak dalej i tak dalej.

generalnie, to ustawia sie tak zeby gralo dobrze i mialo sens.

Jamnik:
Dzięki!  :D A bypassy rozumiem ze bez różnic...
Whammy zalicza się do modulacji?
I jesio jedno: dilej i rewerb najbliżej wzmaka czy gitary? (bo nie wiem od ktorej strony podałeś kolejność:P)
A i jeszcze! Co z tą nieszczęsną pętelkom i bezposrednim wpinaniem gitara - kostki - piecyk?

Dale Cooper:
Proponuję samemu wpiąć i sprawdzić, nic się nie zepsuje ;)

domas:
Dom?n podał kolejność od gitary(gitara->filtry...).
Jeśli używasz przesteru ze wzmaka, to modulacje i opóźniające wsadź w pętle, jeśli nie-to całość wepnij pomiędzy gitarą i wzmakiem.
Popieram też Dom?na i Dale'a-eksperymentuj.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod