Autor Wątek: interfejs audio na firewire  (Przeczytany 59824 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #75 08 Lis, 2010, 15:17:22 »
Polecam ESI QuataFire 610, który swoimi przetwornikami bije wszystko w swojej klasie.

http://allegro.pl/esi-quatafire-610-najlepszy-interface-i1310386505.html
Men, a to nie jest Twoja aukcja przypadkiem?

To jest jego aukcja. ;)
Wiem, to taka mała prowokacja i sugestia zarazem ;)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #76 12 Lis, 2010, 17:19:23 »
Się podepnę - wpinał ktoś ProFire 610 przez express card do laptopa? Bo kupiłem sobie express card i mi się interfejs w ogóle nie uruchamia. Diodka się nie zapala, w systemie nic nie widać... Spotkał sie ktoś z tym? Dodam, że expresscard jest na chipsecie TI.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #77 12 Lis, 2010, 17:24:08 »
Napisz PW do utarefsona, bo chyba chłopak mało przebywa na forum. Wiem że kombinował coś z FV via express card z Presonusem...

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #78 12 Lis, 2010, 17:32:22 »
Napisz PW do utarefsona, bo chyba chłopak mało przebywa na forum. Wiem że kombinował coś z FV via express card z Presonusem...

OK, thx za info.

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #79 12 Lis, 2010, 21:32:42 »
A do prundu podłączyłeś? ;) Karty FW na expresscard nie wysyłają domyślnie zasilania przez FW, chyba że podepniesz do nich odpowiedni zasilacz (wejście powinno być z boku karty).

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #80 12 Lis, 2010, 23:08:47 »
ja podpinalem fw410 i mimo posiadania karty expresscard na TI ni huhuhu nie chodzila. Gosciowi, ktoremu sprzedalem z okolicy chodzila.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #81 13 Lis, 2010, 02:07:40 »
A do prundu podłączyłeś? ;) Karty FW na expresscard nie wysyłają domyślnie zasilania przez FW, chyba że podepniesz do nich odpowiedni zasilacz (wejście powinno być z boku karty).
+1 Mój FireWire Solo działał na ExpressCard tylko z zasilaczem.

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #82 13 Lis, 2010, 09:39:27 »
To może być to :) Muszę tylko znaleźć jakiś pasujący zasilacz. Dzięki chłopaki! Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.

EDIT

Zupełnie zapomniałem, że w zestawie z ProFire był dołączony zasilacz. Przy stacjonarnym nie było potrzeby go używać i jakoś nie przyszło mi do głowy zaglądanie do pudełka. W każdym razie po podpięciu zasilacza do ProFire wszysko działa elegancko. Dzięki za wskazówkę! :)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #83 01 Gru, 2010, 19:54:58 »
Ostatnio też rozglądam się za interfejsem. I myślę, że coś na firewire byłoby dla mnie odpowiednie - tylko co?
Po za tym za czym ewentualnie się rozglądać w kwestii usb 2.0?
Ssiecie.

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #84 06 Gru, 2010, 19:31:18 »
"chcę gitarę, ale jaką?"

Ile Ci wejść potrzeba? Ile mikrofonowych? Ile liniowych? Do czego? W jakiej cenie?

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #85 06 Gru, 2010, 19:39:11 »
Wejścia dwa. XLR+Na gitarę. Cena koło 500zł - używki wchodzą w grę, ale zakup po nowym roku, bo teraz muszę kupić kilka rzeczy do warsztatu i budżet nie pozwala.
Ssiecie.

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #86 06 Gru, 2010, 21:15:25 »
Firewire z dwoma wejściami xlr? Odpuść sobie... Używkę będzie nawet ciężko wyrwać konkretną.

Ja tam od siebie polecę Alesis io/2. Jadę na nim już kawał czasu i jest ok. Teraz nowy kosztuje 430zł.
Co prawda usb to nie firewire, ale daje radę ;) Jakość przetworników w miarę dobra. Ogólnie cena do jakości jest zajebista.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #87 07 Gru, 2010, 02:47:39 »
Odkopujemy.

A powiedzcie mi Panowie, jakby chcieć kupić teraz jakiś interfejs za rozsądne (~1,5kzl) pieniądze, 8in, z FireWire..
..ale też z możliwością podpięcia później kolejnych 8in (kolejne ~1,5kzł), to co polecicie? Czym prostsze w obsłudze tym lepiej.. I, żeby było ładnie, chętnie wspomogę jakiś kiepsko prosperujący sklep typu Thomann.. ;)

Dlaczego 8+8 śladów? 8 śladów przy pełnej setce dużego zespołu, to niestety mało. W 16 śladach idzie się już zamknąć.
A może jakiś interfejs gdzie od razu mamy 16in? Z czego co najmniej 8 musi być z preampami mikrofonowymi.. I fantom +48V też mile widziany - przynajmniej na 4 kanałach.

PS, fajnie jakby obie skrzynki (samą kartę i późniejsze dodatkowe 8 kanałów) dało się upchnąć w rack, i żeby wszystkie wejście mikrofonowe były z tyłu! Lubię mieć porządek w kablach. ;)

Coś mi się zdaje, że za dużo wymagam? ;)

PS: system, najchętniej XP, lub ewentualnie 7ka. Vista odpada. Mam masę złych wspomnień z Vista.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #88 07 Gru, 2010, 07:59:28 »
Focusrite Saffire Pro40 - z 7ką chodzi miodnie, ma 10 wejść(8 analogowych: 2 z przodu, 6 z tyłu, SPDIF) + kolejne 10 po adacie, bierzesz do tego choćby Behra ADA8000 i masz 16 wejść xlr/jack. Ostatnio nagrywałem na takim zestawie 16 tracków koncert i bez problemu wszystko działało.
Żeby się zmieścić z Saffirem w 1500zł, to musisz się pokusić o ściąganie b-stocka z jebaja i liczyć, że przejdzie bez oclenia albo polować na używkę - jeden z naszych forumowiczów, dan777, sprzedawał kiedyś taki interfejs za ~1500zł.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #89 07 Gru, 2010, 12:28:25 »
To jest jakaś opcja. :)
Szczególnie, że ceny w thomannie wyglądają mniej więcej tak 1850,- Focusrite, 750,- Behringer.
Wszystko wiec się uda zamknąć w planowanej kwocie. :) Dla tak małej różnicy w cenie nie warto się bawić w ju es ej.
Jak się okaże, że bez cła się nie da, to nie opłaca się to ani czasowo, ani finansowo. :)

Ale jeśli jeszcze ktoś ma jakieś propozycje, to chętnie porównam! :)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #90 07 Gru, 2010, 13:06:00 »
Co do jeszcze samej obsługi: Saffire MixControl jest bardzo prosty do ogarnięcia i w szybki sposób możesz sobie dowolnie routować wejścia, wyjścia, DAWy, mixy, co tylko chcesz. Focusrite ma też bardzo fajny support - na etapie wczesnego Win7 z pomocą pana konsultanta udało mi się uruchomić interfejs.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #91 07 Gru, 2010, 19:19:46 »
Ok dobra, to jak coś to będę się ładował w Alesisa... Ale tak z ciekawości w tumanie, to przyciągnęło mój wzrok:
http://www.thomann.de/pl/esi_duafire.htm bardzo nie warto?
Ssiecie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #92 07 Gru, 2010, 20:31:53 »
Turgon, w tym przedziale cenowym polecam Ci mojego M-Audio FireWire Solo, myślę, że ma wszystko, czego Ci potrzeba: http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/interfejs-audio-na-firewire-m-audio-firewire-solo/

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #93 08 Gru, 2010, 17:51:08 »
Prawda. Taaanio bardzo. Bierz Turgi i uciekaj.

A ja mam pytanie... Bo w swoim pc, nie mam żadnego wejścia na firewire, gdy zachce mi się mieć na takowe złącze interfejsa, to będę potrzebował dodatkowej karty na pci, true ?

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #94 08 Gru, 2010, 20:17:05 »
Tak.
Ssiecie.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #95 15 Cze, 2011, 18:43:46 »
Odgrzebuję.

Poradźcie pany jakieś TANIE faier łajer, które... działa :) Tyle od niego wymagam, mam nadgryzione japko które ma wejście firewire którego w życiu nie użyłem, a USB tylko dwa, często oba mi potrzebne, stąd wybór takiego wejścia. Służyłoby mi to tylko do zabawy w nagrywanie samego siebie, wejście XLR to mus, bo tak na mic'a jak i na wyjście z pieca ( tak lajn sexy mają takie bajery ).

Ktoś mi tu kiedyś proponował jakiegoś presonusa, ale przez przypadek wyjebałem wszystkie wiadomości starsze niż 2 tygodnie i już nie pamiętam kto to był, może się odezwie? :>

Pozdr
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #96 15 Cze, 2011, 20:11:48 »
Się "odezwuję" ;) Presonus Inspire (wejścia: 2 x XLR lub 2 x gitara + 2 x linia na RCA, wyjścia: słuchawki + monitor /mini TRS + RCA/). Używałem z jabłkiem i działa ;) W zestawie wszystko co dali przy zakupie (kabel, dodatkowy zasilacz, płytka z jakimś DAW'em i wtyczkami + jakieś duperele ulotkowe. Zainteresowany? :]

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #97 15 Cze, 2011, 22:01:42 »
Odgrzebuję.

Poradźcie pany jakieś TANIE faier łajer, które... działa :) Tyle od niego wymagam, mam nadgryzione japko które ma wejście firewire którego w życiu nie użyłem, a USB tylko dwa, często oba mi potrzebne, stąd wybór takiego wejścia. Służyłoby mi to tylko do zabawy w nagrywanie samego siebie, wejście XLR to mus, bo tak na mic'a jak i na wyjście z pieca ( tak lajn sexy mają takie bajery ).

Ktoś mi tu kiedyś proponował jakiegoś presonusa, ale przez przypadek wyjebałem wszystkie wiadomości starsze niż 2 tygodnie i już nie pamiętam kto to był, może się odezwie? :>

Pozdr
Nie wiem co Ci radzili, ale moge Ci odradzic Mackie Onyx Satellite - chyba, że lubisz sie czuc jakbys sluchal muzyki z piwnicy.
Presonusy, Maudio chyba beda spoko w tej cenie.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #98 15 Cze, 2011, 22:17:01 »
O, mordimer, właśnie o Ciebie mi chodziło, odezwij się na priv w tej sprawie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #99 10 Lis, 2011, 14:24:47 »
Zastanawiam się nad kupnem Motu 828 MKI. Trochę stary, ale wydaje mi się, że to dobrej jakości interfejs. Problem w tym, że ciężko znaleźć jakieś informacje na jego temat. Mondo miał MK III i był zadowolony, tyle tylko wiem. Jeśli ktoś ma jakieś wiadomości, proszę pisać.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 06:33:13
wysłana przez BartekL
10 Odpowiedzi
7776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2010, 15:12:23
wysłana przez kaz
15 Odpowiedzi
16462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
0 Odpowiedzi
3147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 22:13:28
wysłana przez Turgon
8 Odpowiedzi
5623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2011, 11:40:05
wysłana przez Donnie