Autor Wątek: interfejs audio na firewire  (Przeczytany 59816 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #50 06 Gru, 2009, 15:40:38 »
Bo to chyba M-Audio tylko sugeruje chipsety Texas Instruments, jako rzekomo niezawodne.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #51 06 Gru, 2009, 15:53:10 »
A w praktyce wychodzi, że tylko TI są niezawodne i w zasadzie wszystko na nich działa.
Z resztą są problemy, a jak Leonowi działa to naprawdę ciesz się;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #52 03 Wrz, 2010, 04:11:55 »


Czas odkopać temat.

Rozglądam się za interfejsem audio na firewire w cenie ~1500 zł. Zarówno nówki jak i używki. Rozmyślałem nad Alesisem io|26 ale także m-audio profire 610 czy saffire pro 24 dsp, może M-Audio FireWire 1814 albo TC Electronics Impact Twin, może jakiś presonus firebox. Ale wezme wszelkie sugestie pod uwagę. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku, jak najmniejszej latencyjnosci, jak najmniejszej awaryjnosci i jak najprostszej obsludze. ;)

Przeznaczenie: gitary elektryczne, bas, klawisze, wokal a takze, okazyjnie, od czasu do czasu jakis nieelektryczny instrument, ale nie orkiestra czy zespol po calosci.

pzdr
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2010, 04:31:21 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline [Maikh]

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
  • Ancient Egypt
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #53 03 Wrz, 2010, 09:27:56 »
Lord Ci poleci M-Audio Profire 610 i to będzie dobry wybór, ja od siebie mogę polecić interfejsy TC Electronic (sam używam) i to będzie równie dobry wybór. Naczytałem się swego czasu o tych interfejsach, bo też niedawno wybierałem i idź w M-Audio albo TC. To co słyszałem od lorda i  to co sam sobie ponagrywałem na TC to na obu sygnał obrabia się idealnie. Z latencją tez problemu nie będziesz miał ;)

pozdr

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #54 03 Wrz, 2010, 09:53:55 »
Ostatnio z powodzeniem nagrałem linię gitary na Mboksie 2 Mini, mimo że jest to tzw. "low end". Reampowana w studio brzmiała naprawdę zadowalająco... Myślę że każdy z wymienionych interfejsów będzie udanym zakupem, wybierz to co ma najbardziej satysfakcjonującą liczbę wejść/wyjść. Jeżeli planujesz też kupić jakiś sensowny mikrofon, pamiętaj że może byc problem z phantomem tych interfejsików - najzwyczajniej nie wystarczy.

edit:
Wymienię minusy moich doświadczeń z interfejsem M-Audio FW410:
- hotplug (tak, firewire obsługuje coś takiego) nie działa prawidłowo (choć przestrzegają w manualu)
- uśpiony laptop z podpiętym interfejsem czasem się nie wybudza
- są 4 wejścia, równocześnie mogą działać tylko 2
- brak wyjść XLR

Mam nadzieję, że pomoże to w decyzji.
« Ostatnia zmiana: 03 Wrz, 2010, 11:52:04 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #55 03 Wrz, 2010, 12:00:06 »
wiem, że temat jest o interfejsach firewire, ale możę warto się też zastanowić nad tym Tascamem US-1641
http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/info/p4264_TASCAM-US-1641.html/XTCsid/89bffc5524dac919088cdffe112edfa5
miał ktoś z nim do czynienia?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #56 03 Wrz, 2010, 12:27:29 »
Lord Ci poleci M-Audio Profire 610 i to będzie dobry wybór, ja od siebie mogę polecić interfejsy TC Electronic (sam używam) i to będzie równie dobry wybór. Naczytałem się swego czasu o tych interfejsach, bo też niedawno wybierałem i idź w M-Audio albo TC. To co słyszałem od lorda i  to co sam sobie ponagrywałem na TC to na obu sygnał obrabia się idealnie. Z latencją tez problemu nie będziesz miał ;)

pozdr

Miałem TC Electronic Desktop Konnekt 6 i byłoby wszystko super, gdyby nie uszkodzone wejście instrumentalne, które jak doczytałem, często ludzie dostają takie już z fabryki. Poza tym to na prawdę świetny interface jeżeli komuś więcej wyjść/wejść nie jest potrzebne. Do tego masz ładniusi panel oraz TC M40 reverb w gratisie z obsługą z zewnątrz. Teraz lecę na Toleina ProFire610, no i poza tym że mi go wywala co jakiś czas (jak gaszę światło w łazience :D) to też nie mam mu nic do zarzucenia i z czystym sumieniem mogę polecić.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline [Maikh]

  • Gaduła
  • Wiadomości: 135
  • Ancient Egypt
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #57 03 Wrz, 2010, 12:44:17 »

Miałem TC Electronic Desktop Konnekt 6 i byłoby wszystko super, gdyby nie uszkodzone wejście instrumentalne, które jak doczytałem, często ludzie dostają takie już z fabryki. Poza tym to na prawdę świetny interface jeżeli komuś więcej wyjść/wejść nie jest potrzebne. Do tego masz ładniusi panel oraz TC M40 reverb w gratisie z obsługą z zewnątrz. Teraz lecę na Toleina ProFire610, no i poza tym że mi go wywala co jakiś czas (jak gaszę światło w łazience :D) to też nie mam mu nic do zarzucenia i z czystym sumieniem mogę polecić.

Dobrze Musza pisze, było coś takiego (chociaż to była jakaś pierwsza seria co z tym poszła, bo kolejne już miały to poprawione), ale wymieniali to bez problemu (nawet po gwarancji, bardzo miła obsługa zresztą z ich strony jak na forum u nich można było doczytać). Także możesz to wziąć pod uwagę :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #58 03 Wrz, 2010, 16:38:55 »
Czyli nikt nie ma jednoznacznego zdania? ;) Dobrze byłoby też, gdyby urządzenie mogło obsługiwać jednocześnie np. gitarę, bas i wokal albo gitarę, bas i perkusję elektroniczną (np ktoś grałby na rolandzie td20 :P).

Głównie tutaj rozkminiam Impact Twina lub Saffire Pro 24 DSP, bo z M-audio jak czytam po necie to strasznie upierdliwe problemy są (głównie wina sterowników niż samego hardware'u).
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #59 03 Wrz, 2010, 19:32:13 »
Jak bym miał 1500 na dwukanałowy interfejs to bym szukał Apogee Duet używki albo doskrobał do nówki (~1800-1900zł).

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #60 03 Wrz, 2010, 20:01:27 »
Apogee nie kocha Windowsa. To jest dla wielu przeszkoda.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #61 03 Wrz, 2010, 20:14:34 »
No Apogee to głównie jest na maca. A póki co nie mam ani imaca ani macbooka czy czegos w ten deseń. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #62 03 Wrz, 2010, 20:28:49 »
No Apogee to głównie jest na maca. A póki co nie mam ani imaca ani macbooka czy czegos w ten deseń. ;)
A pobocznie to jest na... yyy?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #63 04 Wrz, 2010, 06:16:13 »
No Apogee to głównie jest na maca. A póki co nie mam ani imaca ani macbooka czy czegos w ten deseń. ;)
A pobocznie to jest na... yyy?

Pobocznie do atari i commodore, jakbyś nie wiedział. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #64 04 Wrz, 2010, 19:42:29 »
ja polecam Maudio 610 i Fireboxa. FW410 mi nie chcialo chodzic, koszmarna walka byla z tym urzadzeniem.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #65 04 Wrz, 2010, 21:20:29 »
ja polecam Maudio 610 i Fireboxa. FW410 mi nie chcialo chodzic, koszmarna walka byla z tym urzadzeniem.
]

Dlaczego akurat te modele?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #66 05 Wrz, 2010, 00:04:28 »
Mam Profire 2626 - wieksza wersje 610 i jestem z niego bardzo zadowolony. Presonus rownolegle zrobil Firestudio/firepoda i Fireboxa jako miniature. Cenowo czasami chodza podobnie i ktorego bys nie wybral bedziesz zadowolony. Jakosciowo tez spoko.
W necie jest pare testow/porownan pod wzgledem nagrywania bebnow czy wiosel, czy innych kwestii. Na YT tez znajdziesz cos ciekawego.
Innymi sprzetami sie nie bawilem...stad wole sie nie wypowiadac, bo przeczucia to raczej zaden argument.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #67 05 Wrz, 2010, 11:32:44 »
Co do latencji: nie zależy to tylko i wyłącznie od samego interfejsu. Działam na Saffire Pro 40, bufory i latencję mam ustawioną na 8.71ms(wynik z DAW, Overall Latency), rzeczywistą latencję między wyjściem a wejściem 9.32ms(wynik zmierzony za pomocą Asio Latency Test Utility v3.7). Przy tych ustawieniach nie mam problemów z pociągnięciem nawet dużych sesji z masą wtyczek bez zamrażania ścieżek. Kiedy wyruszyłem w podróż z Saffire'em do Harva to już tak kolorowo nie było - zarówno bufor, jak i opóźnienie FW musieliśmy ustawić dość spore, by uniknąć "pyknięć" w nagraniach. Nie pamietam już jakie opóźnienie u niego osiągnęliśmy, ale było zdecydowanie większe niż u mnie. Oczywiście poprzestawiałem u Harva ustawienia w systemie zgodnie z zaleceniami od Focusrite'a

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #68 06 Wrz, 2010, 16:55:15 »
aaa bym zapomnial, a nie wiem czy ktos o tym wspominal - sterowniki i port FW.
Zanim kupisz jakis sprzet - sprawdz czy u Ciebie ruszy. Czesto zdarzaja sie problemy, ze komp nie wykrywa urzadzenia czy inne cuda.
z FW410 mialem taki problem, ze niby lipny port FW mialem, a urzadzenie wymagalo Texas Instruments. Dokupilem expresscard TI ale problem wciaz sie powtarzal.
Musza zdaje sie tez mial problem tej samej natury i to z innymi sprzetami.

Niby nic a istotne...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #69 06 Wrz, 2010, 17:14:25 »
Jak tak patrze na to wszystko to chyba zdecyduję się na Impact Twina, przynajmniej w jego kierunku najbardziej mnie ciągnie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline majki

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #70 07 Lis, 2010, 22:26:00 »
Polecam ESI QuataFire 610, który swoimi przetwornikami bije wszystko w swojej klasie.

http://allegro.pl/esi-quatafire-610-najlepszy-interface-i1310386505.html

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #71 07 Lis, 2010, 22:30:13 »
Dzięki, ale już mam Impact Twina. ;) I jestem megazadowolony.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #72 08 Lis, 2010, 01:53:47 »
Polecam ESI QuataFire 610, który swoimi przetwornikami bije wszystko w swojej klasie.

http://allegro.pl/esi-quatafire-610-najlepszy-interface-i1310386505.html
Men, a to nie jest Twoja aukcja przypadkiem?

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #73 08 Lis, 2010, 10:09:49 »
Polecam ESI QuataFire 610, który swoimi przetwornikami bije wszystko w swojej klasie.

Przetworniki chyba te same co w Fireboksie Presonusa...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: interfejs audio na firewire
« Odpowiedź #74 08 Lis, 2010, 12:30:53 »
Polecam ESI QuataFire 610, który swoimi przetwornikami bije wszystko w swojej klasie.

http://allegro.pl/esi-quatafire-610-najlepszy-interface-i1310386505.html
Men, a to nie jest Twoja aukcja przypadkiem?

To jest jego aukcja. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 06:33:13
wysłana przez BartekL
10 Odpowiedzi
7776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2010, 15:12:23
wysłana przez kaz
15 Odpowiedzi
16458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
0 Odpowiedzi
3147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 22:13:28
wysłana przez Turgon
8 Odpowiedzi
5623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2011, 11:40:05
wysłana przez Donnie