Autor Wątek: Internet bezprzewodowy oraz stalka - jakie?  (Przeczytany 5085 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Internet bezprzewodowy oraz stalka - jakie?
« 07 Cze, 2009, 16:59:00 »
Panowie, mam taki oto problem:

Jade w domu od jakiegos czasu na starym modemie wpinanym w gniazdo telefoniczne(max 56.0kb/s) i powoli trace cierpliwosc. Na tym gownie nawet nie idzie odpalic z youtube niczego, a strony ze zdjeciami laduja sie wieki. Zalozyc sobie stalego narazie nie moge bo sie przeprowadzam od jakiegos czasu, wiec bede mogl o tym myslec dopiero za dwa miechy.

W zwiazku z tym ze niebawem pojawi sie u mnie lapek, wymyslilem sobie ze fajnie bylo by pomyslec o internecie bezprzewodowym USB(USB dlatego ze bede mogl go wpiac takze w stacjonarnego kompa). Plus chce za takiego dziada zdaje sie 75zl za miesiac, tyle ze mam limit 8 giga do sciagniecia i to mnie boli(chcoaiz nie planuje sciagac niczego na potege). Tyle tylko ze jest jedno ale. Plus daje 7 dni na przetestowanie sprzetu i trzeba podpisac conajmniej roczna umowe(ała) a orange daje 30 dni, ale gorszy jest ten ich modem i trzeba zabulic wiecej na starcie.

Powiedzcie czy wogole warto sie w to ladowac i wziac bezprzewodowke na rok, czy moze jednak skorzystac z samego okresu testowego(chyba ze ktorys z operatorow GSM ma dluuzszy okres probny, lub umowy ktorsze niz rok) Czy jednak lepiej juz sie przemeczyc i brac stalke. A jezeli stale lacze to jakie?

jezeli byla by stalka to tez fajnie by bylo gdybym mogl w mieszkaniu korzystac z netu w laptopie przez wifi.
No pain No gain !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Proponuję wziąć stałkę, dokupić / ew. upomnić się o router, ja tak miałem w trzech mieszkaniach do tej pory i nie narzekałem :) Chyba, że dużo jeździsz, to wtedy rzeczywiście jakiś 'telefonowy' internet, ale na tym to ja się niestety już nie znam...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
kobieta mojego perkamana wraz z nim maja Plusa i nie narzekają. Co prawda mogą sobie odpuścic wszelkie rapidy etc przez limity, ale na spokojne korzystanie z netu całkowicie wystarczy. Jesli nie jesteś maniakiem który przed netem spędza 7h dziennie i na dodatek nie masz zamiaru ściągać masy "oprogramowania", to mysle ze warto. Acha, kolezanka ma problemy z zasięgiem czasami. Co prawda nie ma braku zasięgu, ale czesto jest słabiutki, mimo że nie mieszka na zadupiu.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Czyli uwazacie ze warto ladowac sie w bezprzewod? Nie ma jakichs operatorow ktorzy nie karza mi podpisywac umowy na rok?
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2009, 20:44:16 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jak nie potrzebujesz konkretnie bezprzewodowego(że poza domem czasem potrzebujesz) to olej sprawę i bierz stałe.


BTW http://web.playmobile.pl/pl/internet/porownanie/index.html
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
To i ja się dorzucę z pytaniem:

Czy ktoś ma internet z netti na łączu tpsa i jak to działa - bo chcę 1m kupić za 59 zeta, 2lata umowa
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
podpinam się pod pytanie felixa bo niedługo kończy mi się umowa i przysłali mi z netii zestawienie.

A co do pytania- z tego co wiem- nieźle wypada ta nowa sieć (gg net czy coś takiego). Tylko tam masz pre paid więc musiałbyś sam sobie kupić modem. Ale cenowo wiem że jest spora różnica między np. orange a tym. A jeśli chodzi o brak zasięgu- moja znajoma z kolei mieszka pod krakowem i zasięgu na komórce nie ma a net jej hula (ma neta z orange. Zależy jak trafisz (o ile nie mieszkasz w piwnicy :P)

maniakiem który przed netem spędza 7h dziennie
)

Łolaboga! to ja już nawet maniakiem nie jestem tylko jakimś dewiantem ;)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Teraz TPSA wprowadziła podobno nową usługę: "Internet przez piorunochron!". ;)

Offline hellever

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Wybieraj stałe łącze i najlepiej od dużych providerów np. TPSA, Netia, UPC itd. Ja mam usługę "Szybki Internet" po łączach TPSA. To jest to samo co Neostrada tylko, że obsługuję cię Netia.
Hellever for Ever

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
A tak apropo to ja korzystam raz na jakiś czas z prepaida orendża i łączę się przez komórkę i tak żeby odebrać pocztę, gg mieć czy poczytać coś w necie to śmiga. Ale obrazki to już padaka.
I przez komórkę z EDGE śmiga mi to 115kbps.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
W ofercie Netii którą mi przysłali jest coś takiego jak "Dostajesz 4 M apłacisz jak za 1 M_LLU.pdf   Dostajesz 4 M apłacisz jak za 1 M". Zastanawiam się nad łączem 16M od netii bo tepsa mnie irytuje coraz bardziej. Ciekawe tylko ile łącze 16M różni się od łącza 2M które mam teraz..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ciekawe tylko ile łącze 16M różni się od łącza 2M które mam teraz..

8x

Spoiler
B ( o ) ( o ) B S

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ciekawe tylko ile łącze 16M różni się od łącza 2M które mam teraz..
Pewnie o kilanaście zerwań na godzinę;) Może masz lepszą infrastrukture, ale u mnie >2 MB robiło się disco ;)

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
W ofercie Netii którą mi przysłali jest coś takiego jak "Dostajesz 4 M apłacisz jak za 1 M_LLU.pdf   Dostajesz 4 M apłacisz jak za 1 M".
tylko że to jest tylko wtedy możliwe gdy się jest w obrębie okablowania Netii, ja mam tp i już u mnie ta promocja nie działa :(
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ja mam tp i oni wiedząc o tym to mi zaproponowali.. Najwyżej będzie trzeba pociągnąć jakeiś kabelek czy co. Cieszy mnie to że jak neostradę zmienię na netię to przestanę być dzieckiem neo :headbang:

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Mi powiedzieli że tylko 1Mb i nic więcej za 59/miech
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
(...) Najpierw wziąłem Orange (jakieś dwa lata temu) no i totalna porażka. Muliło się to jak skurwysyn. Często było tak, że nawet gg ledwo co chodziło, a o youtube mogłem zapomnieć.
-1 dla Orange. Znajomy ma bezprzewodowy internet u tego operatora i słyszę tylko same narzekanie (brak zasięgu i limity).

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Troche odkopuje temat, bo zobaczylem u kumpla cos zajebistego. Mowa o czyms takim:

http://web.playmobile.pl/pl/internet/oferta-na-karte/index.html

Czyli o internecie na karte, gdzie jako modem moze byc wykorzystywany nasz telefon i lacze Bluetooth.
Tylko jest jedna sprawa, nie wiem czy z moja nokia 6103(ktora niby ma BT) bedzie to chodzic. Simlock jest zdjety, ale kiedy robilismy u kumpla tescik, to nie udalo sie polaczyc z netem. Z jego telefonem potem tez, wiec to moze chwilowe grymasy sprzetu.

Wiecie gdzie da sie sprawdzic czy usluga dziala z tym telefonem czy nie? bo patrze po necie i ni chuja tego nie ma. Jak by ktos cos wiedzial, albo mial sie kogo zapytac, to dajcie znac. Bo tak sie zastanawiam czy to byla wina telefonu, czy odpowiedniej konfiguracji wszystkiego.
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Obstawiam, że konfiguracji.
Ja z moją archaiczną Nokią 6021 nie mam żadnych problemów z tego typu połączeniami.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
A ktos kapuje jak jest z I-mode'm ? bo nie mam tego w telefonie i jestem ciekaw czy to bierze udzial w tej calej zabawie czy nie. Czy only BT jest potrzebny. Jak probowalem sie z kompem lacvzyc to co chwile przerywalo mi polaczenie BT i chujek z tego wyszedl(a jakies tam stery sie doinstalowaly w miedzy czasie)
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja korzystam jedynie z BT.
Nie wiem na nawet kto to jest ten I-mode.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Chłopaki, mega prośba o pomoc, bo już rozkładam ręce i nie mam pojęcia co zrobić....

do końca tego miesiąca mam umowę z tp na neostradę 1mb/s. niewyobrażalnie bardzo mam już dość tak niskiej prędkości - wszystko muli jak diabli. WSZYSCY moi znajomi posiadają łącza co najmniej 6mb/s, co już raczej uważam za standard.
i nie byłoby żadnego problemu, gdyby po kontakcie z tp nie okazało się, że oni nie mogą zapewnić mi większej prędkości niż 2mb/s bo 'nie posiadamy nadajników w pańskiej okolicy i przy szybszym internecie będzie panu ciągle rwać połączenie'.
"nic to" pomyślałem. stwierdziłem, że najwyższy czas zmienić mojego operatora. i tutaj zaczęły się schody.
po przejrzeniu ofert orange, play, upc, dsl okazuje się, że na mojej ulicy najwyraźniej nawet nie da się mieć internetu innego niż neo i netia ( netia była u mnie jakiś czas temu i chwalili się, że wykupili łącza tepsy, jednak babka z neo powiedziała mi, że jeśli tp nie może zapewnić mi wyższej prędkości to netia tym bardziej nie... ).
co poradzić? czy naprawdę jestem skazany na kolejną nieopłacalną umowę na rok na 2mb/s...?
pliz Chłopaki, doradźcie coś. nie mieszkam wcale na jakimś tam mega zadupiu - moje miasto liczy około 60 tysięcy ludzi, a moja ulica wcale nie jest taka pusta.
dla miłych userów, którzy wiedzą jak internetowo sprawdzić dostępność poszczególnych operatorów podaję potrzebny adres - ul. kliczkowska 58 ( czasem jeszcze jest zapisana jako 'mleczna droga 7' - stara nazwa ), miasto Świdnica.
będę naprawdę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

pozdro

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
( netia była u mnie jakiś czas temu i chwalili się, że wykupili łącza tepsy, jednak babka z neo powiedziała mi, że jeśli tp nie może zapewnić mi wyższej prędkości to netia tym bardziej nie... ).
to prawda, akurat przy tym pracuje :/

skoro nie ma możliwości pociągnąć UPC lub innej kablówki to może coś mobilnego? teraz polsat LTE ma ciekawą ofertę
i always go full retard

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Sify - czy te całe 'Cykliczne pakiety danych' w wysokościach 3, 5, 10 i 25 gb to innymi słowy miesięczny limit transferu?
bo jeśli tak, to przy takiej prędkości takie 5 gb ( bo do 80zł miesięcznie mógłbym na internet przeznaczać ), to trochę mało...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a pytałeś ludzi z czego korzystają wokół Ciebie? Bo podobną sytuację miałem u siebie, dziadek żony mial upc bo też się nie dało nic innego, jak się z żoną wprowadzilismy to po małym reserczu wyszlo ze jest kilku małych dostawców i tak mam 6 mb za 40 pln. Miasto to Oleśnica czyli też nie gigant
B ( o ) ( o ) B S