Autor Wątek: Monitory aktywne jako głośniki do kompa  (Przeczytany 40255 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ale wcale nie napierdalają dudniącym basem. Głośniki mają niewielki wychył i są raczej twarde. Dlatego bas jest szybki i zwarty. Jeszcze jak się je dobrze ustawi to już całkiem ;) - ja mam akurat źle ustawione, ale to się zmieni.
Jaki masz metraż w pokoju? To będzie można powiedzieć jakie będą lepsze.
No i w ogóle to widzę, że masz fajny wzmacniacz (Rotele rzondzom) - może spraw mu kolumny?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
heh pomieszczenie mam takie, ze jedynym miejscem gdzie moga stac monitory, to miejsce po bokach lcd. Jeśli bedą mieć wiecej niż 20cm szerokości to odpadają. dlatego interesują mnie tylko z 5"wooferem, inna sprawa ze bede siedział od nich oddalony na 40-50cm, totez potworami być nie mogą :). Ilość metrów pomieszczenia to, pewnie nie uwierzycie, ale 4,5 m2 :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No to ja bym proponował SOLO5c. Albo te PRO ;). Aaalbo kolumny jakieś do Rotela.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
5C są za szerokie. Biurko mam tak jakby wpuszczone w okno, tzn blat jest jednocześnie parapetem, monitor lcd stoi we wnęce, i wymiar tej wnęki mnie ogranicza. Możliwości przemeblowania nie ma żadnej, bo na tej powierzchni mam jeszcze szafę i wersalko-kanapę ;) Jedynie w grę wchodzą PRO1, ogólnie monitory oparte na 5" wooferze.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Wybór należy oczywiście do Ciebie , ale moim zdaniem KRK nie ma sobie równych jeśli chodzi o odsłuch bliskiego pola , a zdaję się że gdzieś napomknąłeś że słuchasz muzy albo na słuchawkach albo siedząc blisko monitorów ...  Ktoś napisał że jakiś tam szajs ma te same głośniki .. Takie same to znaczy z tych samych kompozytów , czy po prostu mają żółtą membranę ? Bo w KRK drugiej generacji , membrana woofer'a jest wykonana z kompozytów szkła i aramidu , więc zastanówcie się co piszecie bo wprowadzacie dużo nieprecyzyjnych informacji , które mogą  wprowadzać w błąd potencjalnych zainteresowanych . Dziękuję , to ja pisałam , Jarząbkowa ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Niestety jak już napomknąłem w szałcie trzeba kupić oponki na zimę i nowe aku prawdopodobnie (zaraz ide zmierzyć prąd pobierany z aku kiedy auto jest na postoju), tak więc najpewniej skończy sie to tak, ze z braku laku wezmę któreś z Microlabów. Jak będą ok grały (powtarzam jeszcze raz, że mają służyć przede wszystkim słuchaniu muzy, wiec liniowości aż takiej nie wymagam), to będę się cieszył, jeśli nie będą fajne to na wiosnę, lub w inny czas sprzyjający przypływowi gotówki zmienię na coś lepszego (alesis, krk). Pozdr i dzięki wszystkim za pomoc, bo jeśli nie mi to innym się jeszcze przyda.

edit:

byłem sobie w rnr obsłuchać alesisy active 520, były tez fostex pm 0.4. Innych w tej półce cenowej nie było.

Wnioski.
Mimo że fostex na mniejszym driverze to lepiej grał imo. Lepiej brzmiało zdecydowanie pasmo środkowe, w alesisie jakby było wycięte (brzmienie bardziej w kierunku taniego hifi). Następnym wnioskiem jest niestety to, ze dla mnie takie monitory mają za nisko schodzacy dół (tak wiem, małe drivery tego nie uczynią) i nie było tąpnięcia na stopie (na odsłuch wziąłem ze sobą m.in. kawałek Concealing Fate pt1 Tesseracta). W aucie mam standardowe 2 głośniki z przodu, i dwa z tyłu, i kiedy wracając do domu puściłem sobie ten kawałek, od razu zrobiło się przyjemniej, mniej czytelnie, ale subiektywnie fajniej. Tak samo kiedy słucham sobie muzy na słuchawkach Technics RP-F290 też dołu mi nie brakuje, choć muszę resztę pasma trochę eq równać, bo pro słuchawki toto nie są :).

Więc albo mam zjebany gust (choć nie zaprzeczam, ze robienie mixów na takich monitorach musi być wydajniejsze) albo potrzebuje koniecznie suba do takich monitorów, żeby stopa ładnie siadała. Tak więc temat monitorów na razie sobie odpuszczam.

Znaczenie miało też pewnie to, że pomieszczenie w którym słuchałem było duuuże, i monitory nie miały możliwości zrobienia takiego ciśnienia akustycznego, ale o tym pomyslałem dopiero w drodze do domu, i nie zaproponowałem żeby posłuchać w kanciapce do testu gitar (choć z drugiej strony, to bez chęci kupna, to spore zamieszanie bym zrobił w sklepie :P )
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2009, 14:29:57 wysłana przez BartekL »

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Ja od wczoraj jestem posiadaczką gitary basowej , LTD , kupiłam ją od James'a Dean'a , chce powiedzieć że to co usłyszałam z monitorów KRK , kiedy szarpnęłam strunę H , przyprawiło mnie niemal o ... wiadomo co ;) REWELACJA !!! Głęboki , pełny , piękny , przenikliwy bas !! Nie do wiary ! Polecam gorąco , z każdym dniem bronią się coraz bardziej , a to jest najlepsze w zakupach , kiedy utwierdzamy się w przekonaniu że dokonaliśmy właściwego wyboru ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
13 Odpowiedzi
10597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
28 Odpowiedzi
15585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2016, 09:44:39
wysłana przez Andres
2 Odpowiedzi
1969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 11:33:27
wysłana przez davidsantana27
17 Odpowiedzi
5255 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2018, 20:49:00
wysłana przez ITHMW