Autor Wątek: Pare pytań odnośnie Fruity Loops(i podobnych) oraz klawiatur sterujących  (Przeczytany 11467 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Około 300zł trudno będzie znaleźć jakąś fajną z suwaczkami itp. ja za 300zł z przesyłką kupiłem używaną M-Audio Keystation 49e (49 klawiszy, dwa guziczki do zmiany oktaw, suwaczek głośności i dwa pokrętła - bendy i modulacja), na USB, zasilacz niepotrzebny. Szczerze polecam. Nie wiem tylko, co masz na myśli pisząc 'dynamiczna'?

Na karcie dźwiękowej z kompa trudno będzie uzyskać niższą latencję (bo tak nazywa się te 'opóźnienia' pomiędzy wprowadzeniem sygnału a usłyszeniem jego przetworzonej wersji). Żeby na żywo w miarę sprawnie słyszeć co się gra potrzebny będzie najlepiej zewnętrzny interfejs audio (wydatek rzędu przynajmniej 500zł żeby nie kupić kupy).

A jeśli chodzi o software - osobiście FL nie lubię, brzmienia wydają mi się plastikowe i jakieś takie bez duszy. Sam korzystam z bibliotek Native Instruments (Kontakt, Massive, FM8 etc. wszystko w Komplecie 5). A siedzę w Ableton Live, który też posiada całkiem zgrabne syntezatorki i efekty, chyba najciekawsze ze wszystkich programów do edycji jakie miałem okazję przetestować. Można śmiało ze strony producenta ściągnąć wersję Ableton Live 7 LE czyli taką troszkę okrojoną, ale przynajmniej wiesz na czym stoisz. Osobiście odradzam wersję 8 (najnowszą), gdyż strasznie zżera kompa i mało w niej zmian, jeśli możesz i chcesz, szukaj siódemki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
27 Odpowiedzi
15521 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2007, 17:31:21
wysłana przez nikt
20 Odpowiedzi
12031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 18:06:10
wysłana przez Jakub0765
9 Odpowiedzi
3012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Cze, 2013, 19:37:58
wysłana przez nikt
47 Odpowiedzi
7156 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 21:47:09
wysłana przez Mother Puncher
5 Odpowiedzi
2663 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2015, 23:26:13
wysłana przez Wolfhorsky