Autor Wątek: NGD - EBMMJP7 kierwa!  (Przeczytany 18394 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #25 15 Cze, 2009, 18:52:17 »
MM robi bardzo dobrze ze daje tyle opcji wykonczenia. Ibanez tak jak juz zostalo powiedziane leci sobie w kule na tym polu. Gdyby MM kiedys zabral sie za hebanowe podstrunnice do JP, to bylbym w niebie.

Zapomnij, zbyt ciężka sprawa do obróbki maszynowej, BigPapa mówił o tym na forum EB

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 203
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #26 15 Cze, 2009, 18:53:50 »
pierdolenie o szopenie

PRS w koreii daje rade a kolo w USA sobie nie poradzi??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #27 15 Cze, 2009, 18:57:15 »
Kurde, niech by nawet wzieli te 200 czy tam 300 dolkow za heban na podstrunnicy, ale zeby byl w opcji. A jak by jeszcze byl bez markerow(to mnie akurat irytuje mocno, ze mozna wziac jakies pierdolone kropki, a czystej podstrunnicy nie da sie zamowic), to wtedy za takiego stealht'a dal bym sie normalnie pociac.
No pain No gain !

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #28 15 Cze, 2009, 18:59:37 »
hehe, mnie nie zdenerwujesz bo w UK ludzie zyja beztresowo :)..maja takie wiosla jakie chca..wiec po co nerwy, a polityka firmy MM to tak jak NIKT napisal..jak najbardziej prawidlowa..na tym polega wspolczesny marketing i zarabianie pieniedzy...
..nie slyszalem nigdy jak brzmi NEXUS dlatego sie nie wypowiadam, natomiast mam tylko nadzieje, ze jesli piszesz o brzmieniu MM to slyszales jak brzmi 7-ka z serii BFR..bo jesli swoja wiedze opierasz na starym modelu lipowym..to Twoje zdanie nie jest obiektywne..
..a tak przy okazji tych polskich customow to mam osobiscie bardzo mieszane uczucia, jako ze widzialem kilka modeli od Mayones czy Witkowskiego..spier dolonych, albo wykonanych niezupelnie ze specyfikacja klienta...nie chcialbym tutaj obsmarowywac pewnej polskiej firmy, ale znajomy po odebraniu 7-ki za 7500zl zrobil  :o, jak sie okazalo ze zamiast klonu w pawie oczko ma zwykly kawalek klonu, i klucze sa w kolorze czarnym a mostek (Lo-Pro Edge) w kolorze "cosmo"...porazka...mysle ze w Polsce caly czas masa lutnikow oszukuje klienta na drewnie..chyba ze ktos ma czas przesiadywac w firmie co drugi dzien i nadzorowac caly proces...,a w MM..hmm...co tutaj duzo mowic...firma z tradycjami..poza tym nad takim modelem pracuje caly sztab ludzi wraz z gitrzysta..wiec raczej koncowy produkt nie powinien wypadac "blado"..zreszta Lukather, Morse czy Petrucci jakos daja rade ;)pozdrawiam..

http://www.nexus-guitars.com/

Andy poświęć 10 min. na dokładne przeglądnięcie strony , Jacek Kobylski (ur. 7 lipca 1968 w Szczecinie) – lutnik, projektant oraz twórca instrumentów "Nexus". Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz lutnictwo w takich miejscach jak - Cremona i Londyn. Od połowy lat osiemdziesiątych budował instrumenty sygnując je swoim nazwiskiem, na początku lat dziewięćdziesiątych pod marką "Nexus".

Jako pierwszy na świecie zastosował granit do budowy podstrunnicy instrumentu. Publikuje artykuły dotyczące porad lutniczych oraz budowy instrumentów w czasopiśmie muzycznym Top Guitar.

Muzycy grający na instrumentach budowanych przez Jacka Kobylskiego:

  
          o Waldemar Tkaczyk - O.N.A. Kombi
          o Filip Sojka - Kayah
          o Piotr Żaczek - Reni Jusis
          o Marcus Miller
          o Mike Porcaro - Toto
          o Stefan Ude - Guano Apes
          o Bert Embrechts - Vaya Con Dios
          o Darrel Jones - The Rolling Stones, Michael Jackson
          o Wojciech Wójcicki - Maryla Rodowicz, Kasia Kowalska, Mira Kubasińska, Kolaboranci...
          o Joe Goessberg
          o Graeme Clark - Wet Wet Wet
          o Dean Brown - Marcus Miller
          o Łukasz Górewicz
          o Arkadiusz Malinowski - Czerwone Gitary
          o Dariusz Krupa - Edyta Górniak
          
... masa innych nazwisk , to że ktoś lata z Music Man'am po scenie bo ma endorsment , nie znaczy że gra tylko na tych instrumentach , na scenę musi wyjść ze swoją sygnaturą to po pierwsze . Druga sprawa , ja nigdy nie negowałam klasy MM JP i samego współtwórcy tego instrumentu bo jest genialnym muzykiem i ten instrument to jego "twarz" i jest genialny tak samo jak on sam, ale jeśli użyjesz kiepskiego materiału do produkcji gitary to gitara po prostu nie zabrzmi nawet gdyby nazywała się Jezus , John Petrucci zabrzmi zawsze , nawet na kiepskiej Jolanie , bo wszystko czego potrzeba ma w ręce , reszta to dwa custom'owe racki po 150.000 $$ sprzętu w każdym , więc nie ma się co podniecać ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #29 15 Cze, 2009, 19:04:27 »
pierdolenie o szopenie

PRS w koreii daje rade a kolo w USA sobie nie poradzi??

Z tego co wiem, to zrobili tylko raz serię Silo dla niemieckiego dystrybutora, nie chce mi się szukać tematu na tamtym forum, ele Sterling powiedział w swoim niepowtarzalnym, uroczym stylu, że nie i chuj

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #30 16 Cze, 2009, 01:48:56 »
..zajrze na strone NEXUSA z czystej ciekawosci, a co do modelu "Stealth" to gryf jest zmatowiony..nie ma lakieru jak w BFR, poza tym dostepny jest z kropkami zamiast inlaya...zalczam zdjecia z targow sprzed 2 dni...LUKE caly z drewna KOA i przekroj deski Axis..pozdro

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #31 16 Cze, 2009, 10:27:48 »
To nie jest zwykły axis tylko Axis BFR, model jubileuszowy.
Normalny axis nie ma bloku mahoniu tam gdzie przystawki są zamontowane i ma inne markery,
I chyba nie ma frezowanego korpusu ale tego już nie jestem pewien, nie będę rozwiercał swojej gitary ;)
Ale zdjęcia super, pozdro :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #32 16 Cze, 2009, 10:33:39 »
ktoś kiedyś dawał na forum linka do filmu na jutubie gdzie gość z MM mówił o tej frezowanej desce i jeśli dobrze pamiętam to to faktycznie był właśnie model jubileuszowy przedstawiony na jakichś targach.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #33 16 Cze, 2009, 12:39:45 »
Czy za jebnięcie gitary czarnym matem będzie dopłata? :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #34 16 Cze, 2009, 12:48:49 »
Raczej kosztuja tyle co inne. Z tego co pamietam, jak staralem sie obczaic ceny tych stealth'ow to bylo to cos circe 2200$, czyli taniej niz za Mystic Dream, wiec zle nie jest.
No pain No gain !

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #35 16 Cze, 2009, 13:06:44 »
Czy za jebnięcie gitary czarnym matem będzie dopłata? :)

Nie ma doplaty za kolor, jest to model, ktory jest dostepny w ofercie MM jako "stealth black" i jedyna doplata jaka moze byc to za piezo i inlaya...czyli jak zwykle... ;)
..a co do Axisa ..to jest to model 25-th Anniversary..a jak sie zdjecia podobaly to macie wiecej :D
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2009, 13:23:31 wysłana przez Andy »

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #36 16 Cze, 2009, 14:42:56 »
Gdyby MM kiedys zabral sie za hebanowe podstrunnice do JP, to bylbym w niebie.

wygląda na to, że "zebrał" sie już jakiś czas temu :)



koles ma kilka unikalnych BFR

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #37 16 Cze, 2009, 15:47:09 »
Gdyby MM kiedys zabral sie za hebanowe podstrunnice do JP, to bylbym w niebie.

wygląda na to, że "zebrał" sie już jakiś czas temu :)



koles ma kilka unikalnych BFR

Skąd wniosek, że to heban?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #38 16 Cze, 2009, 15:51:36 »
Gdyby MM kiedys zabral sie za hebanowe podstrunnice do JP, to bylbym w niebie.

wygląda na to, że "zebrał" sie już jakiś czas temu :)



koles ma kilka unikalnych BFR


Skąd wniosek, że to heban?


Koleś pisze o tym w komentarzach.
power to a being never dies

Offline Apophis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #39 16 Cze, 2009, 17:38:07 »
poza tym ma kolejny filmik, gdzie mówi o tym BFR wprost, że to normalny BFR tylko z hebanowa podstrunnica, ale nie chce mi sie wszystkich przeglądac, by dac link do konkretnego

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #40 16 Cze, 2009, 17:56:54 »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #41 01 Lip, 2009, 01:29:58 »
na forum ernieballa kolo wola sobie 3k za takiego BFRa i nie wiem jak wam, ale mi ta podstrunnica wyglada na zajebisty hebanik.
No pain No gain !

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #42 01 Lip, 2009, 03:08:09 »
wiele tej podstrunnicy na tych zdjeciach nie widać, ale wygląda na niezły kawałek drewna. W ogóle topik ładniutki.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #43 01 Lip, 2009, 03:28:16 »
Calej nie ma, ale to co jest wystarczy zeby z 99,99% pewnoscia powiedziec ze jest to heban. Jezeli nie heban to ja nie wiem co to, moze jakis nigga palisander :)
No pain No gain !

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #44 01 Lip, 2009, 03:30:57 »
no wygląda na heban
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #45 01 Lip, 2009, 12:27:52 »
no wygląda na heban         
         

Heban na 100% poza tym top jest z koa podobno bardzo drogiego drewna i ciężko dostępnego, więc może dlatego taka cena? Widziałem ostatnio taką za 3500 funtów o ile się nie mylę.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #46 01 Lip, 2009, 14:39:59 »
Piękny okaz, top, podstrunnica i osprzęt. Nawet pikapsy ma złociutkie (poza czarną blaszką w disoniku). Mniam, sam od dawna mam chcicę na takie pickapy, tyle, że z czarnymi elementami (dopłata 10$ jak się pytałem rok temu).

edit:
RadkuM, z jakiego drewna jest korpus w Twoim MM?
« Ostatnia zmiana: 01 Lip, 2009, 14:49:27 wysłana przez mondomg »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #47 01 Lip, 2009, 15:43:56 »
korpus jest standardowo lipny :)
No pain No gain !

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #48 01 Lip, 2009, 20:37:47 »
Słuchaj, a może byłaby możliwość ustawienia się jakoś na przełożenie tego Nailbomba do jesionowego korpusu? Tak na chwilę, żeby sprawdzić, jak to zagada. Ale to tam kiedyś kiedyś.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: NGD - EBMMJP7 kierwa!
« Odpowiedź #49 01 Lip, 2009, 21:05:28 »
W chooy roboty z takim zabiegiem jest(pare ladnych godzin to bedzie w sumie) i z doswiadczenia wiem ze chwilka z pikapem to troche malo, bo i tak trzeba go porzadnie na swoich gratach uslyszec(ja mialem to szczescie ze swojego patyka testowalem tez na swoim wzmaku i w 100% wiedzialem jak to bedzie gadac).

No ale jezeli Ci mondo tak bardzo zalezy to mozna tak kiedys zrobic jak wpadniesz i przy wymianie strun jakiejs czy cus. Tylko odazu mowie ze Trzeba kogos oblatanego z ustawianiem tego cholerstwa u mnie(np. Sinnera jak sie zgodzi) bo trzeba by od nowa most ustawiac i pewnie cala gitare (tutaj niestety nie ma tak slodko jak w lopro bo jak sie zdemontuje wszystkie struny to z mostem sie cuda dzieja i trzeba luzowac sprezyny, a tutaj dodatkowo jest tremol-no wiec mamy dodatkowe atrakcje). Ja w kazdym razie nie mam na to nerwow i wole dac lutnikowi pare zlotych za ta cala zabawe bo przynajmniej wiem ze mi to zrobi jak nalezy :) (mowie to po tym jak montowalem tremol-no przez 2h :) myslalem ze mnie chuj strzeli - o najwiekszym problemie w filmiku instruktazowym nie powiedzieli)

A powiedz do jakiego patyka chcesz go wsadzic? Mysle ze z jasniejszym drewnem powinien sie super dogadac, bo nie ma tak bardzo wyeksponowanej gory.
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
42 Odpowiedzi
18812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2009, 16:42:42
wysłana przez Junia
25 Odpowiedzi
16419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 23:04:39
wysłana przez pan mikos
33 Odpowiedzi
15744 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 18:10:46
wysłana przez wuj Bat
43 Odpowiedzi
25317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lip, 2009, 11:38:27
wysłana przez 7th
20 Odpowiedzi
11570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2009, 16:04:46
wysłana przez vader