Autor Wątek: Twoje graty... - plusy i minusy  (Przeczytany 88265 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Twoje graty...
« 30 Lis, 2007, 09:47:33 »
Wygląda na to, ze mi uda sie byc pierwszym ;)

tak wiec:

Mayones Setius "Celtic"



Nie 7ka, ale mila, zaprzeczenie tego, z czego Mayones jest slynny, gitara jest wygodna i sliczna. Moj "custom", ktory sprezentowalem sobie po emigracji w ramach pamiątki z kraju, co kosztowalo mnie wpizdu nerwow z ustalaniem specyfikacji. Ze standardowego Setiusa nie zostalo prawie nic, wzialem klucze blokowane, hebanowa podstrunnice z markerem "Celtic" (mala pasja z czasow studenckich), TOM z grafitowymi siodelkami, set  Duncan'ow - Custom i Jazz, mostkowy wymieniony jest w tej chwili na JB Model, gitara dostala 3cz zyle perlowa na wszystkim, lacznie z szyja i glowa, rozbudowany system regulacji, ktory teraz okroilem do 2xglosnosc i 3poz slizgowy selektor PU'ow, siodelko kompensowane...

+'sy

Wygoda - strunki leza na podstrunnicy, fajna "gola" szyjka, surowe, impregnowane drewno,n zajebiste wrazenie w dotyku

Wyglad - sprawa subiektywna w sumie

Brzmienie - uwielbiam szyjkowy HB

-'sy

Dealowanie z producentem - generalnie producent jest nieprzyjemny we wspolpracy, zaskoczyli mnie w paru kwestiach juz po ustaleniu specyfikacji i przelaniu kasy, niesmiertelne "tego raczej nie zrobimy" dotyczylo materialu na grawerke, i fornit na glowke (nie czaje, daja heban maccassar na basy, a mi nie dali skurwiele), zajebista pani odbierajaca telefony, ktora za kazdym razem swoja maniera psula cala przyjemnasc swoim sygnowanym, nosowym "hallllloooooo"

Case - ja bym sie bal wysylac gitare w takim plastikowym pudle, majonez sie nie bal...

Top glowki - niby klon oczkowy - nigdy im tego nie wybacze ;)

Cena - wysoka :/


Ibanez LACS Matty Baratto




Moja bejbi... Gitare kupilem od Nikt'a, jest to hamerykanski kastom szop z dosc niejasna historia, ktora od jakiegos czasu staram sie odbudowac. Patyk strugal niejaki Matty Baratto, pracownik custom shopu Ibaneza w jatach 1994-1999, gdzie zbudowal okolo 200 gitar dla endorserow, jak rowniez prototypow. Podejzewam, ze moja gitara jest jednym z takich prototypow, lub badylem, ktory Matty zbudowal dla siebie. Wioslo bylo zbudowane 20 listopada 1996 roku, niecaly miesiac po modelu Diablo Cazares'a (aktualnie w kolekcji Mayzana), pod wieloma wzgledami do niego podobne, wiec teoria, ze gitara jest wzorowana na Diablo jest calkiem prawdopodobna... Zmienialem jej przetwornik dwukrotnie, na foto z Q-Tunerem, aktualnie jest z bialym Bare Knuckle - Nailbomb, co stanowi takze pewnego rodzaju ewenement, poniewaz BKP nie ma bialych HB do 7 w takim kolorze ;)

+'sy

Caly charakter tej gitary, biala zyla na calym obrysie, jeden bialy HB mostkowy, stanowia slodziutki kontrast dla czarnej dechy i hebanowej podstrunnicy bez oznaczen...

Jakby nie bylo, rodowod gitary jest wielkim plusem ;)

Kawal dobrej, zywej dechy

Fantastyczny wysatynowany gryf

Wygoda i barwa - po wymianie pickupa

-'sy

do pelni szczescia potrzebuje szlifu kilku progow


Ibanez TS-9



Klasyka gatunku, opalka z klikajacym pompujacym srodkiem, element nowopowstajacego zestawu, narazie glownie spoczywa w pudelku, kupiony w japonii, nowka sztuka, co ciekawe z chipem JRC4558D  :shock:

+'sy
jakby nie bylo lekko liczac 90% efektow typu overdrive bazuje na PCB Tube Screamer'a, nie bez przyczyny...

-'sy
...co nie zmienia faktu, ze to przeceniona japonska masowka do ktorej mam szczególne, okreslone plany.


BOSS DS-1 Black Label



Tysz japoniec, stary z 1984, mialem trzy do niedawna koreanca z 81 i nowke sztuke dalem znajomym, a tego kupilem calkiem przypadkowo i sobie zostawilem, poleci niebawem z TS-9 na zabiegi do Analog Mike'a na super mod z korekcja srodka, w zalozeniu bedzie pracowal razem z zielonym w combo na niskich parametrach drive, ale to sie jeszcze okaze po modyfikacji, nadal mam w planach OCD Fulltone'a, lub COT 50 Lovepedal do pracy w combo z TS-9 w razie error.

+'sy

Dziala

Byc moze to efekt witaminy C, ale bardziej lagodny niz nowe DS-1

-'sy

nadal jazgotliwy, choc mniej niz nowe serie


Morley VAI-1 10th Anniversary




Limitowana seria z podpisem Vai'a, niczym sie nie rozni od Bad Horsie poza kolorem obudowy, prosta jak patelnia i nowoczesna kaka...

+'sy

Uklad optyczny

Automatyczne zalacznie

Prostota

Nie narzuca zbyt wiele ze swojego charakteru

Dosc szerokie wahniecie

-'sy

Brak boost czasami boli
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2007, 10:30:10 wysłana przez Harvest »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
12867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
4229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 21:17:13
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
15555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan