Autor Wątek: Combo do nó metaló w drop C (niżej też), zwykłego metalu, red hotów oraz acdc  (Przeczytany 16733 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
http://www.marshallamps.com/product.asp?productId=29

grałem na tym ostatnio w RnR w Krakowie bo szukałem wzmacniacza dla siebie. Gość mi postawił obok siebie Piłeja Valveking, Line 6 Bogner (kombo 30W na 1 głośniku), flextona iii, i tego właśnie marszala (twierdził że to jedyna hybryda marszala ale nie wydaje mi się to prawdą)..

Jeśli chodzi o wrażenia:
(Zależy mi głównie na mocnym, czytelnym przesterze- głównie pod tym kontem sprawdzałem piece)

FLEXTONE III- jak to w lajnsiksach- dużo wszystkiego, w zasadzie to taki pod z głośnikami.. Wersja z dwoma 12" głośnikami (XL się chyba zowie)- fajne dupnięcie, nie pierdzi  niektóre brzmienia fajne, niektóre bardzo ale tego czego szukałem tam nie znalazłem- jakoś mi nie podszedł.. cena około 1800zł

VALVEKING- moim zdaniem najlepszy dowód na to że sam fakt posiadania przez wzmacniacza lampy nie czyni go dobrym wzmacniaczem.. Przester odkręcony na maks brzmi jak crunch na flextonie.. Do redhotów może i by styknął ale nic więcej bez dopałki. Ceny nie pamiętam

LINE 6 BOGNER- mi osobiście za tą kasę spodobało się bardzo :). To było w sobotę, a od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem (dorwałem tanią używkę na allegro). Spora uniwersalność i prezent od lajnsiksa w postaci presetów znanych artystów, które dla odmiany mają coś wspólnego z brzmieniem tych artystów a nie tylko wspólną nazwę.. Brat do mnie dziś przyszedł i powiedział że stojąc za drzwiami był przekonany że słucham głośno muzyki.. Dla mnie rewelacja. Na allegro widziałem kombo na jednym głośniku za 2000. Głowa ok 3500zł (używkę kupiłem za 2)

MARSZAL- w sklepie podobał mi się brzmieniowo, ogólnie lubię brzmienie marszala. Jeśli chodzi o uniwersalność też daje radę- zagrasz na nim i redhotów i slejera. Kiedyś u znajomego grałem na tym piecu na jego gitarze (dean z przetwornikiem sejmura SH-7) i byłem porażony tym jaki przester z tego wyciskał bez dopałki i to przy niedużej głośności. Na prawdę bardzo fajny piec- sam się nad nim do nie dawna zastanawiałem.

ale to Twoje życie, Twoja decyzja i zrobisz co uznasz za stosowne :P. Powodzenia przy zakupie. Jakieś próbki postaram się niebawem nagrać i szrajbnąć jakąś recenzję bognera jak tylko się z nim lepiej poznam :)
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2009, 23:58:37 wysłana przez terrormuzik »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
No ja tez kupie Line6 Valve albo Peavey'a Vypyr'a jak go tylko przetestuje osobiscie a to dopiero kolo lata ma dotrzec do polski w wersji Valve. Podobno jeszcze lepiej jebie niz L6,ma dwukrotnie większą moc obliczeniową skierowaną na dokładniejsze oddawanie brzmienia modelowanych wzmacniaczy gitarowych i efektów. 32-bitowe przetwarzanie zmiennoprzecinkowe korzystające z układów SHARC. Dzięki zwiększonej mocy możliwe było stworzenie algorytmów oddających dokładniej brzmienie różnych modeli wzmacniaczy wraz z charakterystycznymi niuansami. To był cytat z opisu jakiejs tam prasy fachowej,ale kolega grał na tym juz w wersji valve w niemczech i mówił ze zajebiste a on wogóle nie trawi Line6'ów wiec cos w tym musi byc he he :D Poczekamy-obadamy  ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2009, 01:19:26 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
No ja tez kupie Line6 Valve albo Peavey'a Vypyr'a jak go tylko przetestuje osobiscie a to dopiero kolo lata ma dotrzec do polski w wersji Valve. Podobno jeszcze lepiej jebie niz L6,ma dwukrotnie większą moc obliczeniową skierowaną na dokładniejsze oddawanie brzmienia modelowanych wzmacniaczy gitarowych i efektów. 32-bitowe przetwarzanie zmiennoprzecinkowe korzystające z układów SHARC. Dzięki zwiększonej mocy możliwe było stworzenie algorytmów oddających dokładniej brzmienie różnych modeli wzmacniaczy wraz z charakterystycznymi niuansami. To był cytat z opisu jakiejs tam prasy fachowej,ale kolega grał na tym juz w wersji valve w niemczech i mówił ze zajebiste a on wogóle nie trawi Line6'ów wiec cos w tym musi byc he he :D Poczekamy-obadamy  ;)
Pewnie kosztować też będzie niemało, a ja nie chcę za dużo w te bzdurki inwestować znowu. Potrzebuję fajnego czystego i dobrego przesteru, tysiące efektów i symulacji, cuda Spidery mi nie są potrzebne, bo się jeszcze pogubię. Jakbym miał potrzebę posiadania drogiego sprzętu, to bym się po raz kolejny zaprzyjaźnił z JCM800 po latach rozłąki. Obadam tego VSa i AVT na początek, a potem się pomyśli.

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280

Nie polecam Line6 z przyczyn wiadomych.
tzn z jakich? bo se wlasnie chce kupic spidera uzywanego bo tani a ja nie mam zadnego pieca :P
nie kupuj spidera, polecam Ci sprawdzić Peaveya z serii VYPYR http://www.peavey.com/products/Vypyr/index.cfm Ja se plumkam w domu na wersji 15W i jestem zadowolony, i wiem że jak mnie za jakiś krótki czas nie będzie stać na lampowego wzmaka + pake to ide wypróbować wersje 100W lub 120W bo jestem pod wrażeniem tego pieca. Da sie na nim ukręcić cokolwiek sie chce. Sami obczajcie. Mi się podoba zajebiscie i podejrzewam że już wersja 30W spokojnie perke przebije. Mój pietnastak mógłby się nieco dławić ale jeszcze nie sprawdzałem więc nie powiem dokładnie.

ceny różne zależy od wersji ale jest setka b-stockowa w zajebistej cenie:
http://www.dv247.com/search/0/0/ProductQuantity/Descending/vypyr/1/
http://www.guitarampkeyboard.com/products.php?s=&k=vypyr&x=0&y=0&m=Brands&c=Products&r=Price+Range
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2009, 18:17:32 wysłana przez Kyq »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
tysiące efektów i symulacji, cuda Spidery mi nie są potrzebne
To kupuj hybrydowego marszala- moim zdaniem bardzo dobry wybór, nie trzeba do tego żadnych dopałek :)

Nie widzę go w tej chwili na allegro ale czasami jakaś używka się pojawia.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=valvestate - trochę ich jednak jest, jeśli o tym samym mówimy.

Którą serię radzicie kupić? Parę ostatnich lat siedziałem w lampowym sprzęcie wyłącznie i o tranzystorach mam marne pojęcie.  Spotkałem się z dwiema opiniami... Jeden znajomy mówił mi, że najlepsza jest pierwsza seria VS. Drugi zaś, że najlepsze są comba z serii 8000. O AVT obaj mieli zgodnie złe zdanie. Może ktoś obeznany mi to wyjaśnić?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
właśnie o takim mówiłem (nie wiem jak ja tego szukałem..). Zapytam się kumpla jakie on ma. Wydaje mi się że takie:
http://allegro.pl/item587023828_marshall_valvestate_2000_avt_275_footswitch.html
Jak będę wiedział na 100% to napiszę


Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Którą serię radzicie kupić?

Ostatnio grywam w salce na Marshallu VS102 podpiętym pod jakąś pakę Crate'a 4x12" i muszę powiedzieć że da się ten piecyk całkiem zajebiście ustawić pod ciężary. Też gram w dropped C i jestem raczej lampowym ortodoksem (miałem/mam wyłącznie lampowe piece) ale ten piecyk mnie pozytywnie zaskoczył.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Jak będę wiedział na 100% to napiszę
Pytałem już i kumpel ma Marszczala z tej serii AVT i jak już pisałem- brzmi bardzo ładnie. Pytałem czy nie chce sprzedać ale powiedział że za nic w świecie :D

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Pytanie co do ValveKing, miałem go dawno temu przez 2 dni u siebie, ale to był na serio dawno i pamiętam tylko, że przester mi się nie podobał, a clean był w miarę ok. Jak ten wzmak się dopala, daje radę przy pomocy kostki zrobić fajne brzmienie w miejsce jego kijowego przesteru?

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Imho pakowanie się w tanie lampy to głupota.
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2012, 03:47:29 wysłana przez George Hamillton »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Tu koles zagrał na Line6 spider valve na jednej 12tce,niech ktos kurwa powie ze to nie jedzie.
MASAKRA!

Sie.. sie.. sie..

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Co masz na myśli mówiąc że nie jedzie? Mi się podoba brzmienie. Na Orange 412 ten wzmacniacz brzmi cudnie. A bajdełej- dlaczego kombo na tym drugim filmie jest białe? :D

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
he he chodziło ze tylko niech ktos powie ze to combo nie jedzie bo strasznie daje rade na przesterze,biały jest faktycznie. Moze koles sobie tak zrobił a moze jakas limitówka. Zreszta czy to ważne. Dla mnie piec do ciezarów własnie tak powinien brzmiec,a dwie pełne lampy które miałem kiedys to naweet w połowie nie dawały takiego miesa selektywnego. ja stawiam na hybrydy,ewentualnie pełne lampy z efektami i symulacjami wszystkiego co potrzebne. Hughes & Kettner cos takiego zrobił ale nie mam pojecia jak to brzmi i czy im sie do konca udało. Chodzi o serie 'Switchblade'
                                                                                     
 No i licze na tego Peaveya vypyr'a w wersji Tube chociaz z tego co udało mi sie w necie podsłuchac to nawet tranzystorowe wersje kopia dupsko Line6 ze az zenada. Zobaczymy co bedzie jak juz bedzie u nas okazja ograc i porównac no i kupic. Mnie to kreci własnie najbardziej,innych nie musi  :-*
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2009, 01:12:39 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline roon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Ja bym chciał stanąć w obronie Voxa AD50VT. Cleany ma porządne, wyraźne, całkiem przyzwoite. A przestery są jak najbardziej "metalowe". Zwłaszcza wspomniany wcześniej US Higain. Ogrywałem go na 5 różnych wiosłach, począwszy od zdjętych z półki w sklepie taniutkich Squiera i Corta, przez mojego własnego LTD EC256, jakiegoś dziwnego semi-hollowa, na siódemce Musicmana skończywszy (oba ostatnie to własność imć użytkownika Sinnera). Skupiałem się rzecz jasna na brzmieniu przy moim LTDku i siódemce. No i ryj mi to urywało szczerze mówiąc. Kupując ten sprzęt dopuszczałem do siebie możliwość dopalania go czymś zewnętrznym, ale szczerze, naprawdę nie widzę potrzeby. A nie gustuje w lekkich przesterach. W niskich strojach się nie gubi, gada wyraźnie, przejrzyście. Wygar ma straszny, a to przecież tylko 1x12. A zagra się na nim wszystko chyba. Od slayera (co brzmi naprawdę dobrze, jak na moje ucho) po Violettę Villas, jeśli ktoś czuje taką potrzebę. Cleany też wymiatają, co udownił wyżej wymieniony użytkownik sinner, ciesząc się jak dziecko w cukierni, kiedy w końcu się do nich dorwał. Dodatkowo te kilka efektów które są wbudowane w klocek też jest całkiem niezłej jakości (chociaż imho są trudne do okiełznania, a ja nie jestem fanem czytania instrukcji)
A i drogo nie było, bo w komplecie z footswitchem udało mi się go zgarnąć za równiótkie 1400. Szczerze polecam, bo to dobry kawałek piekarnika jest.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
jakiegoś dziwnego semi-hollowa, na siódemce Musicmana skończywszy (oba ostatnie to własność imć użytkownika Sinnera).

Cicho kurwa, zepsujesz mi reputację ;)

Spoiler

EDIT; ale w temacie i w kwestii tego co napisał Ronald, to ta seria VOX'ów z głośnikami minimum 12" zamiata, mam wszystkie VOX'y z serii Velvetronix teraz na sklepie, z wyjątkiem większych z nowej linii (VT?) i miut, ale podkreślam, ze spikerami 12", bo te maluszki do higejów to padaka trochę, midelgejn i kliny jeszcze trzymają fason, ale na mocniejszych przesterach nie dają rady, bzyczące i wkurwiające
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2009, 19:43:42 wysłana przez Sinner »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
33800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 18:45:50
wysłana przez BartekL
13 Odpowiedzi
12222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lis, 2008, 19:55:21
wysłana przez johnny_ibz
6 Odpowiedzi
2572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2010, 14:29:11
wysłana przez tomus
14 Odpowiedzi
4762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2009, 13:15:13
wysłana przez zuraw
0 Odpowiedzi
1638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 23:44:17
wysłana przez Art