Autor Wątek: Cubase SX 3  (Przeczytany 30826 razy)

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #25 05 Cze, 2009, 22:09:13 »
Dzięki :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #26 05 Cze, 2009, 22:52:44 »
ok wszystko super, wielkie dzięki, mam kolejna pytania:

Jak nagrywam ścieżkę DI to jak później mogę na nią w programie nałożyć efekty z podfarm?

i pytanie 2- czy w nuendo da się podmienić midową perkusję na sample? Czy lepiej zrobić to inną aplikację?

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #27 06 Cze, 2009, 09:59:17 »

Jak nagrywam ścieżkę DI to jak później mogę na nią w programie nałożyć efekty z podfarm?


Musiałbyś mieć podfarm vst.


Cytuj
czy w nuendo da się podmienić midową perkusję na sample? Czy lepiej zrobić to inną aplikację?

IMO lepiej tą  ścieżkę puścić przez jakąś perkę vst. Komunikatów midi w ścieżce midi nie zamienisz na sample audio.
power to a being never dies

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #28 06 Cze, 2009, 11:35:38 »
czy w nuendo da się podmienić midową perkusję na sample? Czy lepiej zrobić to inną aplikację?
a DRUMAGOG? http://www.drumagog.com/
wie ktoś czy mozna go zastosować w tym przypadku?

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #29 06 Cze, 2009, 11:52:47 »
Nuendo jest wyposażony w sample audio , nie wiem jakiej jakości są to sample , mnie osobiście pasują .
Jeśli mamy już ułożoną perkusję w midi np. w programie Guitar Pro , po kolei >>File >> export Midi File >> folder docelowy i nazwa pliku , następnie w Nuendo >>Import >> Import midi File . mamy już naszą ścieżkę zaimportowana do Nuendo / Cubase . Teraz zaznaczamy naszą ścieżkę , następnie >> F11 >> VST instrument >> Drums >> LM-7 . Następnie łączymy kanał out >>zaznaczamy LM-7 i nasz plik midi jest odtwarzany za pomocą sampli audio , Można regulować głośność każdego z elementów osobno , np jesli Crash jest za głośny klikamy F11 >> e (Edit) i ustawiamy sobie głośność poszczególnych elementów naszej perkusji . Pzdr.


Edit: Jeśli coś jest nie zrozumiałe to pytaj śmiało , będziemy tłumaczyć łopatologicznie , aż do skutku ;) Wiadomość dla terrormuzik :)
« Ostatnia zmiana: 06 Cze, 2009, 11:59:24 wysłana przez Junia »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #30 07 Cze, 2009, 16:43:17 »
Edit: Jeśli coś jest nie zrozumiałe to pytaj śmiało , będziemy tłumaczyć łopatologicznie , aż do skutku ;) Wiadomość dla terrormuzik :)

zabrzmiało jakbym był jakiś specjalny ;)

mam pytanie co do tego LM-7. Z tego co widzę to jest tylko 12 rzeczy (stopa, 2*werbel, rimshot, 3*hihat, 3*tom, ride, crash).. I to trochę mało.. I poza tym nie brzmi to zbyt przekonująco..

i tu pytanie- czy ktokolwiek wie jak zastąpić bębny wklepywane w gtp5 samplami? Nie mówię że chcę je koniecznie eksportować do mid, tylko do dziś wydawało mi się że to najprostsze.. Do tej pory używałem tego:
http://www.hamienet.com/midi2mp3
Ale też nie brzmi dobrze. Mam mnóstwo sampli na dysku i nie mam co z nimi robić :P

Offline metalfucker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #31 11 Cze, 2009, 09:27:33 »
Sample skasuj, do niczego ci się nie przydadzą. W guitar pro wyrzucasz wszystkie tracki po za perkusją. Eksportujesz ją do midi. W cubase, czy w czymkolwiek, tworzysz ścieżkę midi i wrzucasz tam bębny z GP. Kupujesz EZDrummera, instalujesz, w cubase wciskasz F11, wybierasz go jako instrument, jako OUT w opcjach ścieżki midi ustawiasz EZDrummer, importujesz odpowiednią dla GP drum mapę  i masz zawodowe bębny. Co do sampli jakich EZDrummer używa, to naprawdę są świetne.    
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2009, 09:31:06 wysłana przez metalfucker »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #32 11 Cze, 2009, 22:04:49 »
Nie są. Świetne to o wiele za dużo powiedziane. Mi się osobiście podoba z nich tylko Claustrophobic. Ale to już temat na inny topic. Po prostu chodzi mi o to, żeby nie obiecywać terrormuzikowi nie wiadomo czego, bo można lepiej. Niech potestuje różne drumy i sam wybierze co mu odpowiada.

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #33 12 Cze, 2009, 18:29:25 »


mam pytanie co do tego LM-7. Z tego co widzę to jest tylko 12 rzeczy (stopa, 2*werbel, rimshot, 3*hihat, 3*tom, ride, crash).. I to trochę mało.. I poza tym nie brzmi to zbyt przekonująco..

Zgadza się , tylko lub aż , zależy od punktu widzenia , no podstawowy zestaw perkusyjny , może nie brzmią jak żywa perkusja , ale wiele można tam zdziałać za pomocą różnych wtyczek , nakładając pogłosy , wyciągając niektóre z pasm , moim zdaniem na początek jest całkiem fajnie ;) Ja w każdym razie , po przesiadce z midi z Guitar Pro 5 , byłam co najmniej szczęśliwa ;)
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #34 12 Cze, 2009, 21:46:26 »
niby tak ale jak do robienia w gtp używałem 5ciu tomów, 3 ridów, splaszy, kraszy i innych bajerów to 12 to trochę mało.. Właśnie zainstalowałem ezdrummera i to brzmi już lepiej i z drumkitem from hell daje większe wydaje mi się możliwości ale pojawił się kolejny problem- nie mogę wyeksportować pliku do wav..

any idea?
Wcześniej eksportowałem tak samo i hulało.. To samo dzieje się jak eksportuję pojedynczą ścieżkę i jak cały miks..

Offline metalfucker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #35 13 Cze, 2009, 12:26:15 »
Nie są. Świetne to o wiele za dużo powiedziane. Mi się osobiście podoba z nich tylko Claustrophobic.
A mi się nie podoba Claustrophobic. Więc jak widzisz to kwestia gustu. DrummkitFromHell w połączeniu EZDrummerem świetnie brzmią i tyle. No chyba, że nie potrafisz posługiwać się EQ, bo same skomponowanie bębnów to nie wszystko. Warto rozbić gary na wielu ścieżkach i odrębnie modyfikować EQ, kompresować, nakłądać pogłosy, rozmieszczać w panoramie itp... 
Cytuj
Po prostu chodzi mi o to, żeby nie obiecywać terrormuzikowi nie wiadomo czego, bo można lepiej. Niech potestuje różne drumy i sam wybierze co mu odpowiada.
Nikt mu testowania nie zabrania. To była po prostu rada. Mnie EZDrummer satysfakcjonuje. Bawię się nagrywaniem muzy już parę latek, przetestowałem wiele rozwiązań i jak na razie konkurenta nie znalazłem. Jeśli ma się nadal pieprzyć z kiepskim LM-7 to niech przejdzie na EZDrummera bo jaki by nie był na pewno jest lepszym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: 13 Cze, 2009, 12:33:35 wysłana przez metalfucker »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #36 14 Cze, 2009, 01:30:28 »
No jasne :) LM-7 to dla mnie o wiele za mało na drumy. Jak i sam Cubase do nagrywania, ale racja, co kto lubi.

Spoiler

edit: z perspektywy czasu stwierdzam, że chyba jednak  nie tak napisałem jak chciałem. EZDrummer miał być w mojej opinii bardzo skompresowany w porównaniu do na przykład Superiora.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2010, 16:35:19 wysłana przez mondomg »

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #37 23 Mar, 2010, 09:09:41 »
Małe odświeżanko, pytanie jest następujące, do robienia garków w Nuenndo używam Addictive Drummer (genialna wtyczka, program) chodzi o to że jeśli zmieniam tempo i metrum, w kolejnej części utworu, nie wiem co zaznaczyć żeby Nuenndo odtwarzał mi kolejny nagrany takt, w innym tempie i metrum, poprostu wszystko się kaszani, help!

Edit: kiedy w kolejnym takcie, który nagrywam, w sekcji metronomu zmieniam metrum i tempo, to te nowe wartości są przypisywane dla całego materiału, który już nagrałam.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2010, 09:22:32 wysłana przez Junia »
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #38 23 Mar, 2010, 11:01:50 »
Trzeba skorzystać z czegoś, co nazywa się tempo track. Dostęp bodajże przez ctrl-t. Do poczytania po angielsku: http://www.soundonsound.com/sos/nov06/articles/cubasetech_1106.htm

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #39 23 Mar, 2010, 17:23:56 »
albo można nauczyć się robić perkusję w guitar pro ;) - wtedy przy importowaniu midi do nuendo/addictive uwzględniane są zmiany tempa i metrum

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #40 23 Mar, 2010, 19:32:54 »
w panelu pod f2 (transport tam gdzie play record etc.) wyswietlane jest tempo, obok niego masz przycisk `tempo` jak wcisniesz go to przelaczasz czy tempo jest stale w utworze (fixed) czy brane z tempo tracka (track). Tempo track jest pod control+t . Tam sobie mozesz ustawiac zmiany metrum i tempa.

ps

co do perkusji w guitar pro to to jest jakis poroniony pomysl :) lepiej naucz sie wklepywac ja w daw, przynajmniej w cubase jest duuuuzo intuicyjniej, no i mozesz sobie bez problemu wprowadzac zmiany w trakcie nagrywania czy komponowania.
myspace.com/drownmyday

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #41 23 Mar, 2010, 20:20:35 »
wlaczasz sesje w cubase
wciskasz jak kolega wspomnial ctr+t
wyskakuje ci mapa tempa - jesli chcesz zmienic w danym takcie tempo (np. od 29 do 36 ma byc inne niz w pozostalej czesci osi) to:
- wciskasz ''activate tempo track" - to ta mala kropka w lewym gornym rogu mapy
- ''bierzesz'' z narzedzi olowek (troche na prawo od kropki :P) i na niebieskiej linii, klikasz w punkcie (takcie), w ktorym ma sie zaczac inne tempo i klikasz tez w miejscu, w ktorym ma sie skonczy (chyba ze do konca utworu tempo ma juz pozostac zmienione)
- ''bierzesz'' strzalke na nowo i przesuwasz utworzone kwadraciki w gore, lub w dol - w zaleznosci od tego jakie ma byc tempo
- amen :)

mam nadzieje ze w miare jasno napisalem :P

pozdr.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #42 24 Mar, 2010, 01:10:33 »
co do perkusji w guitar pro to to jest jakis poroniony pomysl :) lepiej naucz sie wklepywac ja w daw, przynajmniej w cubase jest duuuuzo intuicyjniej, no i mozesz sobie bez problemu wprowadzac zmiany w trakcie nagrywania czy komponowania.
mi tak wygodniej. Zmiany też moge wprowadzać w trakcie nagrywania itd itp, a zwykle nie zabieram się za nagrywanie zanim nie mam ułożonego całego utworu i zapisanego w gtp.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #43 24 Mar, 2010, 01:37:46 »
albo można nauczyć się robić perkusję w guitar pro ;)

« Ostatnia zmiana: 24 Mar, 2010, 01:42:03 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #44 24 Mar, 2010, 02:11:18 »

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #45 24 Mar, 2010, 02:35:00 »
tak ci wygodniej bo sprawdziles obie metody i wybrales sobie lepsza dla siebie, czy tak ci wygodniej bo tak umiesz i nie chcesz nauczyc sie jak nalezy ? :)
myspace.com/drownmyday

Offline Junia

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #46 24 Mar, 2010, 05:51:15 »
wlaczasz sesje w cubase
wciskasz jak kolega wspomnial ctr+t
wyskakuje ci mapa tempa - jesli chcesz zmienic w danym takcie tempo (np. od 29 do 36 ma byc inne niz w pozostalej czesci osi) to:
- wciskasz ''activate tempo track" - to ta mala kropka w lewym gornym rogu mapy
- ''bierzesz'' z narzedzi olowek (troche na prawo od kropki :P) i na niebieskiej linii, klikasz w punkcie (takcie), w ktorym ma sie zaczac inne tempo i klikasz tez w miejscu, w ktorym ma sie skonczy (chyba ze do konca utworu tempo ma juz pozostac zmienione)
- ''bierzesz'' strzalke na nowo i przesuwasz utworzone kwadraciki w gore, lub w dol - w zaleznosci od tego jakie ma byc tempo
- amen :)

mam nadzieje ze w miare jasno napisalem :P

pozdr.

Myślę że sobie poradzę ... Dzięki za pomoc.
Miłość, którą wstrzymujesz, jest bólem który nosisz...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #47 24 Mar, 2010, 09:32:34 »
tak ci wygodniej bo sprawdziles obie metody i wybrales sobie lepsza dla siebie, czy tak ci wygodniej bo tak umiesz i nie chcesz nauczyc sie jak nalezy ? :)
tak mi wygodniej bo sprawdziłem obie metody i klikanie kwadracików do mnie nie przemawia a z gtp korzystam już parę lat i nie widzę jakichś ogromnych korzyści płynących z przesiadki jak do tego już się przyzwyczaiłem ;)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #48 24 Mar, 2010, 09:53:19 »
Jasne, cokolwiek komu pasuje :) Ja tylko dodam od siebie, że Guitar Pro zostawia jakieś dziwne komunikaty MIDI, które powodowały że niektóre syntezatory dziwnie się zachowywały.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Cubase SX 3
« Odpowiedź #49 24 Mar, 2010, 12:44:32 »
Jasne, cokolwiek komu pasuje :) Ja tylko dodam od siebie, że Guitar Pro zostawia jakieś dziwne komunikaty MIDI, które powodowały że niektóre syntezatory dziwnie się zachowywały.
+1, zauważyłem to w zeszłym tygodniu i myślałem, że to ja mam coś nie tak z DAWem. Okazało się, że importowany z GP klip midi ścisza mi co jakiś czas głośność we wtyczkach VSTi i co parenaście minut muszę poprawiać. Na szczęście konsolidacja klipów / przekopiowanie kwadracików pomaga.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
6907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 22:20:32
wysłana przez majkelk
21 Odpowiedzi
6469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2010, 22:10:04
wysłana przez wuj Bat
3 Odpowiedzi
3996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2010, 16:59:05
wysłana przez kristoff13
20 Odpowiedzi
15012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 12:53:15
wysłana przez mondomg
4 Odpowiedzi
4318 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 13:35:58
wysłana przez Wybielacz666