Autor Wątek: BBE Sonic Maximizer? - czyli jak zabrzmieć mocno i z pizdą  (Przeczytany 70987 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Mysle ze paczka w przypadku zastosowania BBE i widocznosci efektow jego dzialania nie ma az takiego znaczenia. Napewno sama charakterystyka ogromnie wplywa na brzmienie i co do tego watpliwoaci nie ma, ale bez przesady - moja paka nie zabija gora, ani dolem, wiec teoretycznie BBE powinien sie przydac. W koncu po to jest BBE zeby ta gora i dol sie roznily od tego co mozna ustawic w piecu(przynajmniej tak mi sie zawsze wydawalo). Mese tez na dwoch kompletnie roznych pakach puszczalem i efekty byly podobne. Tzn. BBE rzeczywiscie dodawal takiej gorki i dolu ktore na tamtym wzmaku nie ukrecalo sie latwo, ale nie byla to roznica w moim mniemaniu warta tych 3 stowek, powiedzial bym ze byla bardzo kosmetyczna. Moze to dlatego ze to byla stara DRka i roznila sie od Twojego, moze to wynikalo z jeszcze innych rzeczy, no ale mnie nie porwalo. Tak szczerze to daleko bardziej widoczne efekty in plus daje taki chociazby TSik wpiety w tor przed gitarke. Z taka DR gadalo to o wiele milej niz z samym BBE.

Z Bognerem to juz zupelnie roznica znikoma(jezeli wogole jest). Natomiast z pivim - roznica spora na korzysc BBE. Wychodzi mi z tego ze konstrukcje DRkowate za bardzo na BBE nie reaguja, a przynajmniej nie w takim stopniu jak pare innych konstrukcji.


Ciekaw tez jestem na ile sonic stomp rozni sie od rackowych wersji. czy czasem spraw anie ma sie troszke podobnie jak z HUSHem w kostce i w racku. Oczywiscie teraz tylko tak sobie pisze, bo z rackowa wersja stycznosci nie mialem.
No pain No gain !

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Zasada działania Sonic jest trochę inna - chodzi o możliwości odtwarzania przez jeden głośnik pasma niskiego i wysokiego. Został stworzony do korekcji fazowej i amplitudowej tych pasm. A wpływa również na środek. Brzmienie ma być przede wszystkim bardziej zwarte itd.

A kręciłeś gałą od pętli na wzmaku jak go testowałeś?
Pstry też ma DR i miał podobne zdanie jak Ty jeżeli chodzi o współpracę tych dwu urządzeń.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Krecilem, tyle ze gala od petli w mojej DRce dziala o ile dobrze pamietam jak master :) Gnerelanie nie zaglebailem sie w to jakos strasznie, poprostu pobawilem sie chwilke ustawieniami. Nie bylo jakichs bardzo ciekawych efektow, wiec stracilem zainteresowanie i olalem BBE. Z Bognerem zrobie drugie podejscie, ale czuje ze bedzie podobnie(zreszta tam nawet BBE nie jest potrzebny za bardzo, no ale z ciekawosci sie pobawie)
No pain No gain !

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
e, u mnie w szeregowej tez bylo dosc analnie.

z 362NR. za to na TF200 combie chodzilo spoko.
jebac master volume.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
czy ktoś miał okazję porównać, lub wie czym w praktyce różnią się modele 882i oraz 482i? zastanawia mnie, bo parametry mają dość podobne, 882i ma bodajże dwa symetryczne wejścia i kosztuje prawie 2x tyle co 482i (jak coś to nie korzystam ze stereo). i nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale w opisie na stronie 482i była mowa o stereo lub 2xmono, czy można zrobić taki myk, żeby podpiąć dwa wzmacniacze pod to? :D
i czy co to za model 411, bo na stronie nic nie ma, wycofali go?

inwestowałbym raczej w racka, choć zastanawiałem się też nad stompboxem, z tego co wywnioskowałem ze strony producenta ma wyższą częstotliwość parametru process oraz trochę gorsze statystyki jeśli chodzi o szum itp., jak wypada przy wersji rackowej?
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2009, 00:35:18 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
411 mam, używam z 5150 i chwalę sobie to połączenie.
411 to model mono, ma za to wejście i wyjście do podpinania w linii. Parametrów nie znam.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
http://www.sendspace.com/file/xoqzb0 taka ciekaowstka na szybko bo piec dzisiaj w domu mam
Moj BBE 482i w racku w połaczeniu z lead 1 MG....na poczatku bez ....potem Z...a potem ze zmianą. Nie słychać dobrze basu bo to kamerka mała ale BBE sprawiło że MG dostalo nowszego mocniejszego kanału.
wybaczcie lamerskie rytmy ale to dla kumpla na szybko ale mysle ze pare osob chetnie tez obejrzy

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Wrzuc na rapidshare'a bo ten sendspace, o dupe potluc... Teraz nie moge zassac bo za bardzo obciazone jest...

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
http://rapidshare.com/files/182221483/MVI_0225.avi.html

moim zdaniem rapid szybciej wygaśnie i bedzie więcej problemów.

2x bez
2x z BBE
potem zmiana



ogolnie okulary na uszy. Jutro moge lepsze nagrać....bo kumpel mi nie wierzył że to coś daje to musialem go zgładzić ;p
« Ostatnia zmiana: 11 Sty, 2009, 22:45:11 wysłana przez lokibalboa »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
trochę odkopuję, ale chciałbym podzielić się moimi wrażeniami na temat tego Maximizera. kupiłem wersję rackową 482i, potrzymałem tydzień i odesłałem.

preferuję brzmienia nazwijmy to oldschoolowe - lampa, brud i szatan ;) i BBE zupełnie nie trafił w moje gusta. poza dodaniem góry i dołu nie usłyszałem specjalnej różnicy na korzyść, dźwięk wydawał się trochę bardziej zwarty i skompresowany, ale było w nim więcej plastiku i syntetyczności. w pierwszej chwili dźwięk mógł się wydawać lepszy, bo BBE podbija sygnał o parę decybeli, ale kręcąc gałami nie uzyskałem niczego, co by mnie zadowoliło - podkręcanie dołu jest bez sensu, bo od tego mamy bas, a dodawanie góry skutkuje mocniejszym jebaniem po uszach treblami (no, to akurat odkrywcze może nie jest :D).

cóż, ogólnie radzę ograć go przed kupnem, bo sam zdecydowałem się na niego pod wpływem tego wątku :)
do widzenia.

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Bo prawda jest taka, że to zależy z jakim piecem to się łączy :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja tez sobie kupiłem 482i i u mnie zostaje.
Piec z nim brzmi odrobinę lepiej, ale bez niego o wiele gorzej :D
Źle mi się już teraz gra bez niego. Jest selektywniej, klarowniej i w ogóle ładniej.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Bo prawda jest taka, że to zależy z jakim piecem to się łączy :)

na Fendmessie mi nie leżał, na Ibanezie kumpla było trochę lepiej, ale różnica nie była powalająca na kolana - nie dałbym 350zł za stompa, o rackach nie wspominam.

z kolei Loki miał Ravena, który ma jeden kanał wspólny z Fendmessem i twierdził, że BBE wyjątkowo poprawił brzmienie (pomijając fakt, że sam Raven mu się nie podobał ;) )
do widzenia.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
może przesadzałeś z przekręcaniem pokreteł w prawo? ;)
u mnie na Labodze robi az milo, ale bez tez jest fajnie.
Natomiast u domasia na sajdzie się nie sprawdził.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jak odkręciłem gały tak na 6-8 to zacząłem słyszeć różnicę ;) kwestia gustu, jak inny znajomy wpadł i posłuchał Fendmessa na BBE to stwierdził, że brzmi znacznie lepiej. co kto lubi :) dlatego polecam samemu ograć i ocenić
do widzenia.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No ja generalnie nie polecam odkręcać powyżej 50% :)
Przynajmniej u mnie z brzmienia gówno wtedy to robilo.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Ja tez sobie kupiłem 482i i u mnie zostaje.

czyli w końcu go ustawiłeś porządnie co?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
No ja generalnie nie polecam odkręcać powyżej 50% :)
Przynajmniej u mnie z brzmienia gówno wtedy to robilo.

gdy było mniej różnica była jak dla mnie kosmetyczna, a że nie pałuję się za wszelką cenę brzmieniem (wychodzę z założenia, że na koncercie nie będzie miało to dużego wpływu, a skupiamy się na współbrzmieniu całego zespołu) i nie jestem przy kasie, dlatego się go pozbyłem. jakbym miał parę zer więcej na koncie to bym go zachował, ew. wymienił na stompa :)
do widzenia.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
No bbe odsprzedałem dexterkowi jak zwykle za tanio....jokin'
W kazdym razie z MG byl mega...nie mogłem bez niego grać i zdecydowanie poprawiał brzmienie natomiast w przypadku mojego nowego/aktualnego ampa 5150 jakikolwiek dodatek był profanacją i usztucznianiem piekielnego wygaru jakim dysponuje ten piłi. Owszem....oczyszcza ł brzmienie ale ja kocham brud jakim rzuca ten wzmak i wiecej nie uzywalem BBE niz uzywalem stąd decyzja o sprzedaży. W każdym razie urządzenie jest zajebiste i szczerze tęsknie za nim ale dużo gorsze było patrzenie gdy siedzi w racku nie uzywany. Także Ciesze się że znalazł właściciela co go używa z satysfakcją. Jest tak jak mowisz....brzmienie z nim jest lepsze a bez niego duzo gorsze ;p (oczywsicie wszystko zależy już od gusciku). W kazdym razie dla mnie 5150 i bbe nie znajduje racji odbytu.


Co do odkrecania.....w MG musiałem krecic ponad 12** :P A w przypadku piłiego i jego "selfBBE" czyli gałek resonance/presence takie odkrecenie sonica wiązało się z trzesieniem ziemi od basu i pękaniem szyb od trebli.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja tez sobie kupiłem 482i i u mnie zostaje.
czyli w końcu go ustawiłeś porządnie co?
No niby się udało ale pewnie i tak jeszcze miliard razy zmienię. Już ustawiłem na tyle, że BBE stał się niezbędny więc jest dobrze ;)
No bbe odsprzedałem dexterkowi jak zwykle za tanio....jokin'
Phi! :P
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Trzeba sobie pograć na tym BBE z całym bandem, bo czasami jest tak, że w domciu sama gitara zaczyna brzmieć rewelacyjnie, a z bandem ginie, tak było w moim przypadku. Mój CAA OD-100 zaczął gadać jakby lepiej, większy kop itd., byłem zadowolony, ale na koncercie akustyk, który mnie znał powiedział: "chyba piec ci się spierdzielił", kolejny koncert, kolejny akustyk i podobna gadka.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
a lepiej wg was zainwestować w wersję rackową czy do pedalboardu to wpakować?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
a lepiej wg was zainwestować w wersję rackową czy do pedalboardu to wpakować?

Ale w jakim sensie pytasz?
Jeśli chodzi Ci o to czy są jakieś różnice w brzmieniu to nie wiem. Jeśli pytasz czy lepiej to mieć w pętli czy w linii, to w pętli. Jeśli pytasz czy przydatna jest możliwość włączania i wyłączania go, to mój na ten przykład jest zawsze włączony.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
w linii nie mial najmniejszego sensu, dzialal jakby mial ustawiony mix na 25%. w petli robil tak, ze bylo milo. ale z niektorymi piecami nie jezdzi, np. z Sunnem nie dawal zadnego efektu.
Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Z Triampem również ;)
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 12:58:04
wysłana przez Budzan
21 Odpowiedzi
14364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 16:01:15
wysłana przez Rachet
8 Odpowiedzi
3286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2011, 15:21:13
wysłana przez Harnaź
34 Odpowiedzi
14364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
17 Odpowiedzi
7180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 15:46:18
wysłana przez Musza