Autor Wątek: Windows 7  (Przeczytany 16441 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #25 13 Maj, 2009, 22:21:21 »
Ok, czas na niefajne rzeczy:
- wpierdoliło mi gdzieś kosz z pulpitu i za cholerę (różnymi sposobami) nie mogę go przywrócić
- za każdym razem jak startuję komputer z hibernacji wyskakuje okno logowania, ale nie działa ani myszka/touchpad ani klawiatura
Dziś 13, więc liczę że to jakiś easter egg M$ ;)

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #26 13 Maj, 2009, 22:34:44 »
Lord, a jak dasz sobie Pokaż lub ukryj typowe ikony na pulpicie i tam sobie zaznaczysz, to też nie robi?
Mi myszka i klawiatura chodzi poprawnie tyle, że ja mam stacjonarny.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #27 13 Maj, 2009, 23:52:55 »
Ehhh no właśnie nawet jak dodaje sobie inne ikony, to nie pojawiają się one na pulpicie :-\ Z hibernacją wreszcie coś zaczęło same z siebie działać, ale co chwilę znika jakieś urządzenie (przed chwilą karta sieciowa) :)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #28 14 Maj, 2009, 01:32:10 »
mi się czasem build 7000 wywala, głównie przy zwiększonym obciążeniu.
prawdopodobnie grafika (8600gt 256mb) albo pamięć (1gb 667mhz), podejrzewam też felernego, niekompatybilnego i starego jak świat soundblastera.
ale raczej doszukiwałbym się tu lipności sterowników niż czegokolwiek innego.

jak tylko znajdę płytę to przetestuję rc1 b7100 po polsku i dam znać jak wrażenia lokalizacyjne. ;)

btw. Krzychu, Ty na rc1 b7122 śmigasz?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #29 14 Maj, 2009, 17:13:59 »
7100... chcę swój kosz z powrotem :-\

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #30 14 Maj, 2009, 17:43:22 »
Hmm...w opcjach od personalizacji pulpitu powinna być funkcja włączania/ wyłączania ikonek.
Jeśli to nie działa to propobuję wejść na serwis windows7.pl i tam poszukać ;)
khm...jajo

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #31 14 Maj, 2009, 21:33:47 »
przywracanie systemu?? ,może?
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #32 22 Maj, 2009, 22:14:52 »
Miał ktoś z was może problemy z trzaskami w głośnikach na zewnętrznych interfejsach?
Ustawiłem Toneporta jako kartę dżwiękową i jest masakra. Nawet ciężko powiedzieć czym to jest spowodowane, ale stawiam na sterowniki.. Szkoda bo system całkiem fajny.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2009, 22:19:29 wysłana przez hawk »
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #33 23 Maj, 2009, 00:38:47 »
Zainstalowałem i musze przyznać że fajny ten system, i od razu miałem wsio zainstalowane, nawet sieciówke, miłe zaskoczenie po xp :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #34 24 Maj, 2009, 17:02:08 »
Miał ktoś z was może problemy z trzaskami w głośnikach na zewnętrznych interfejsach?
Ustawiłem Toneporta jako kartę dżwiękową i jest masakra. Nawet ciężko powiedzieć czym to jest spowodowane, ale stawiam na sterowniki.. Szkoda bo system całkiem fajny.
Laptop? Jeśli tak, to spróbuj WiFi wyłączyć.

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #35 24 Maj, 2009, 20:16:57 »
Nie, blaszak. Zresztą koleś na forum line6 pisze że ma tak samo z UX2, więc pewnie to jakiś bug z tą serią.
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #36 08 Wrz, 2009, 12:28:22 »
Dobra Panowie, odświeżamy. Wyszedł Build 7600 który w teorii ma być juz wersją oficjalna i ostateczną. Jak u Was wygląda sprawa z ta windą? Działa? Wszystko bangla? Czy może jakies problemy? W ciągu 2 tygodni (po kupnie większego dysku do lapa, bo na 80gb to sie mogę posrać a nie użytkowac chociazby oprogramowanie z East West Samples) będę go instalował (wersja PL, Build 7600, x86) i chce być pewny ze to dobry wybór.
Obecnie smigam na XP sp3 (kompilacja 2600).
B ( o ) ( o ) B S

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #37 08 Wrz, 2009, 22:34:48 »
Ja na 7100 x64 mam problem tylko z drukarką HP PSC1300. Poza tym polecam na wstępie wyłączyć kontrolę kont użytkowników-znacznie ułatwia życie.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #38 08 Wrz, 2009, 22:48:02 »
Nie próbowałem instalować 7600, bo przegapiłem jak był do pobrania na stronie Microsoftu, a z torrentów raczej byłbym ostrożny. Ogólnie w 7100 miałem problem ze znikającymi ikonkami z pulpitu (średnio wkurwiające). Nieciekawa sprawa była również ze sterownikami do interfejsu M-Audio FW410. Po instalacji tych z Visty zdarzały się BSODy i liczne trzaski przy aktywności interfejsu sieciowego (FireWire dzieli z nim przerwanie). Po instalacji któregoś update'u nie działało DHCP przy wyjściu ze stanu wstrzymania (w sensie - obierał sobie jakiś kosmiczny adres). Czasem zdarzało się, że po uruchomieniu z hibernacji nie działała klawiatura (!!!). Co do software - nie przypominam sobie, żebym miał jakiekolwiek problemy z kompatybilnością.  Teraz mam zainstalowaną Vistę (przez te problemy z FW410) i wydaje mi się sporo mniej responsywna niż 7.

edit:
Tak na marginesie - w SP2 do Visty wreszcie naprawili ten pierdolony gadżet pogodowy ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2009, 22:54:20 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #39 08 Wrz, 2009, 22:56:23 »
a jak w praktyce wypada porównanie pamięciożerności Visty względem 7?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #40 08 Wrz, 2009, 23:16:22 »
Ja mam chujową płytę i mi nie działają buildy żadne, poza 7000x64, więc jest zabawnie. Próbowałem zarówno 7100x86, 7100x64, 7232 i 7264. Wszystko chujnia, albo zawiesza się podczas instalacji, albo (chyba ze dwa razy się udało zainstalować) pieprzy się potem - najpierw reset całości w randomowym momencie, potem już zupełny crash i błąd jakiś na partycji - nie bootue się.
Dziwna sprawa.
Sprawdzę rtm na dniach i dam znać.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #41 08 Wrz, 2009, 23:22:17 »
a jak w praktyce wypada porównanie pamięciożerności Visty względem 7?
Hmmm... ciężko stwierdzić. Porównanie danych z menadżerów zadań jest kompletnie niemiarodajne (zapewne lepsze byłoby zebranie danych menadżera wydajności) i niewiele mówi na temat faktycznego użycia pamięci... Subiektywnie (nie wspierając się żadnymi danymi) - jest lepiej :)
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2009, 23:24:36 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #42 08 Wrz, 2009, 23:48:34 »
to chyba spróbuje tego 7, jak nie podejdzie, to Vista, a jesli i to nie to wracam do XP sp3, podobno do kwietnia czy czerwca 2014 ma być jeszcze dla XPka suppoert, więc najbliższe kilka lat w razie czego dam M$ na rozwój innego systemu ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #43 08 Wrz, 2009, 23:49:33 »
krótko-najlepszy system ever.
miałem każdy począwszy od 3,11 na dyskietkach po viste ale ten po prostu jest połaczeniem najładniejszych cech visty z funkcjonalnością i prostotą XP. Ser.Pack3 i cała instalacja systemu oraz wszystkich urządzeń to maksymalnie godzinka.
Nie wiem jak wygląda jego funkcjonalność na słabych kompach bo aktualnie używam nowego PC na którym praktycznie wszystko chodzi (póki co). W każdym razie, póki co system ani razu się nie zwiesił ani nie mam z nim żadnych kłopotów aczkolwiek z chęcią prześledzę temat jakby ktoś jakieś słabe punkty znalazł.
Chujatam.
Mac OS X i noł kueszczyns.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #44 09 Wrz, 2009, 08:30:39 »
Popieram. Polecam instalcję OS X na PC(np. itakos 10.5.7). Mi śmiga bez problemu. Troche czasu trzeba poświęcić ale warto :)
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #45 09 Wrz, 2009, 08:46:04 »
Osobiście jestem bardzo podjarany 7ką (choćby dlatego, że to właśnie siódemka ;)). Gram w giery bez problemu, estetyka, wstawanie systemu jest zajebiste. Parę programów jeszcze się gryzie, np. Riva Tuner. Ale jak na razie duży plus. Fakt, nie korzystałem do tej pory z W7 do nagrywania czy dekodowania filmów, czy czegokolwiek bardzo zasobożernego, ale z pewnością Vistę ominę szerokim łukiem i jeśli przeskok na stałe, to tylko na 7. Ale 3dmarki itp. wyciskacze graficzne jeszcze systemu nie położyły. Wszelkie "standardowe" działania bez zarzutu. Mam legala, do chyba lipca 2010, a jakiego builda - sprawdzę na jamie. Ale ogólnie git.
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #46 09 Wrz, 2009, 08:52:13 »
Ja niestety muszę czekać aż wypuszczą sterowniki do karty muzycznej pod Windows 7. Testowo zainstalowałem go i wrażenie bardzo pozytywne. Nareszcie jest profesjonalne zarządzanie pamięcią!
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #47 09 Wrz, 2009, 09:56:54 »
psia mać, nakręcam się a jeszcze nei mam gotówki na dysk naszykowanej ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #48 09 Wrz, 2009, 19:22:08 »
Ja jadę od miecha gdzieś ponad na build 7100 i wszystko bangla uroczo i ślicznie. Focusrite się zainstalował bez większych mecyi, Lajnsiksa też już przerabiałem. Co mnie wkurwia to wydajność WMP przy kilku plikach w kolejce. No ale ja mam rzęcha :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Windows 7
« Odpowiedź #49 13 Wrz, 2009, 16:07:02 »
Panowie a wiecie coś na temat DirectX10 na windows 7 ? nie mogę znaleźć cholera nic w necie ato w brew pozorom porażający gol 1:0 dla visty za to że obsługuje DX10. Chociaż nigdy o tym nie myślałem wcześniej tak teraz nie wiem czy nie kupie visty. Tyle że są jakieś spekulacje na temat wypuszczenia na 7 dx11. pogubiłem się, ktoś mi pomoże ?