Autor Wątek: Matura 2009  (Przeczytany 14974 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #50 07 Maj, 2009, 16:16:21 »
Budzan, take it easy, ale ciezko mi uwierzyc, ze srednio inteligentny czlowiek moze byc dobry z jednego przedmiotu, a z innego nie zrozumiec nawet podstaw. Zwlaszcza chodzi o porownanie polski vs matematyka.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #51 07 Maj, 2009, 16:47:18 »
Podstawy to podstawy. Zobaczymy za rok jak będzie podstawowa matura z matmy i jak sobie z nią poradzą szczury eksperymentalne. Podstawy myślę zna każdy i nie ma potrzeby udowadniania tego na maturze z matematyki...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #52 07 Maj, 2009, 16:47:27 »
Budzan mi sie poprostu smiac chce jak slysze o stresie przed matura bo bylem rocznikiem na ktorym miala byc nowa testowana , cale liceum do niej bylem przygotowywany a potem musialem pisac stara w dodatku obowiazkowo na rozszerzonym chociaz bardziej oplacalo mi sie pisac na podstawowym (sic! ale tak wlasnie bylo)

wytlumacz mi tez jak majac 18 lat i bedac edukowanym w nowym systemie mozesz oceniac stary w kontekscie nowego i twierdzic ze dodatkowe zmiany nie beda dobre??

argumenty?? no wlasnie te ktore podajecie sa moimi argumentami dla ktorego twierdze ze nie kazdy powinien miec mature.

sa systemy w ktorych zdaje sie na koniec edukacji z danego przedmiotu egzamin zaliczeniowy z calosci materialu (czyli tak jak u nas matura.... ze WSZYSTKICH PRZEDMIOTOW). nikt nie narzeka....
juz widze ile osob by u nas zdalo :) ( sam bym pewnie ulal biolegie, gegre i niemiecki)
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2009, 16:49:19 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #53 07 Maj, 2009, 16:53:31 »
sa systemy w ktorych zdaje sie na koniec edukacji z danego przedmiotu egzamin zaliczeniowy z calosci materialu (czyli tak jak u nas matura.... ze WSZYSTKICH PRZEDMIOTOW). nikt nie narzeka....
juz widze ile osob by u nas zdalo :) ( sam bym pewnie ulal biolegie, gegre i niemiecki)

Si senor, taki system obowiązuje np w USA, ale tam nie mają 14 przedmiotów, tylko wybierają sobie 6, których się uczą przez całe ichnie liceum. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #54 07 Maj, 2009, 17:56:49 »
Z jednej strony matma powinna być obowiązkowa. Liceum ogólnokształcące, a osoby je kończące nie maja pojęcia o twierdzeniu Talesa - śmiech na sali. A jeżeli wiesz co to? Udowodni i napisz maturę na poziomie podstawowym. Nic ci się w takim razie nie stanie. Oczywiście nie pisze tego ad personam do kogokolwiek na forum. Obecnie jest taki trend, że jak już się jest w LO to matura się po prostu należny. A takiego;)

Z drugiej strony jestem wstanie zrozumieć te jęki i niechęć przed matematyką, jak również argumenty, ze bez matury z całek i Pitagorasa żyć się da. Matematyka obecnie jest dla mnie językiem, tak jak dla innych ang czy polski - bez którego się obejść nie mogę. Jestem na 4 roku technologii chemicznej/inżynierii materiałowej. Zdawałem jako pierwszy testowy rocznik nową maturę. Matematyki nie wybrałem. Wniosek? Da się? Da.
Sprawa więc nie jest prosta.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #55 07 Maj, 2009, 20:16:46 »
Dobra panowie, ja odpuszczam dyskus bo tak ogarniając to myślowo to nie ma sensu sie o to rozbijać bo i tak, jak widać z resztą, nie dojdziemy do spójnych wniosków ;)

Nikt: mam 18 lat, dopiero skończyłem liceum i wiem jacy ludzie tam chodzą, uwierz mi, serio są ludzie dla których nawet procenty to czarna magia. Nie wiedzieli jak wyliczyć procent z danej liczby, albo mając dany procent dojść do ogólnej liczby, a gdzie tu mówić o bardziej skomplikowanych zadaniach... Moja klasa była klasą mat-fiz i wyobraź sobie, że po 3 latach nauki nastawionej na zdawanie rozszerzonej matematyki ludzie potrafili napisać podstawę na 8% na próbnej maturze(sic!) i nie była to wina nauczyciela, bo inni potrafili dobre wyniki osiągnąć, a spójrz teraz na kogoś kto jest nastawiony na zdawanie polskiego. Nie ma co gadać, że kiedyś było inaczej, kiedyś żeby coś zeżreć chodziło się do lasu na polowanie, kiedyś wszyscy w kraju grali na defilach bo tylko to szło u nas dostać i tak mógłbym wymieniać od chuja. Po prostu społeczeństwo uległo zdebilowaceniu. Oczywiście jest też taka opcja, że pierwszy rok zdających mature z matmy dostanie po dupie, a później już będą się debile prostować, ale nie liczyłbym na to. Skoro ludzie na wyższych uczelniach humanistycznych wnoszą pisma o jednolicenie ortografii, to coś tu jest nie tak chyba? Żeby naprostować uwstecznianie w szkołach powinno się w pierwszej kolejności zlikwidować gimnazja... no ale mniejsza o to. Chcieliśmy być równotraktowani to jesteśmy, dzięki temu właśnie debili głaszcze się po dupskach i mając odrobinę szczęscia zapierdalają na poważnych stanowiskach krojąc grube siano śmiejąc się z nas i naszych wywodów w głos.

tym oto wywodem postaram się zakończyć wypowiadanie swojego zdania w tym temacie ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Maj, 2009, 00:04:41 wysłana przez Budzan »

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #56 07 Maj, 2009, 20:27:06 »
Nikt: mam 18 lat, dopiero skończyłem liceum i wiem jacy ludzie tam chodzą, uwierz mi, serio są ludzie dla których nawet procenty to czarna magia. Nie wiedzieli jak wyliczyć procent z danej liczby, albo mając dany procent dojść do ogólnej liczby, a gdzie tu mówić o bardziej skomplikowanych zadaniach...

To gdzie tu w takim przypadku mówić o średnim wykształceniu?


Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #58 07 Maj, 2009, 22:56:14 »
Durczok claims that the table is covered with paint

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #59 07 Maj, 2009, 23:35:10 »
Po prostu społeczeństwo uległo zdebilecowaniemu.

Po 1. Zdebilowaceniu, jeśli już, a po drugie łatwiej powiedzieć "uległo procesowi pauperyzacji umysłowej" :D

http://www.joemonster.org/art/11454/Matura_2009_wyciekla_do_internetu_mamy_ja

taka fajna matura a wy sie klocicie.... :>

Matt, rozjebałeś mnie na drobne kawałeczki. II nagroda moim zdaniem the best.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2009, 23:42:53 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #60 07 Maj, 2009, 23:59:33 »
Ja znam system z sześcioma przedmiotami pod nazwą IB (International Baccalaureate - Mautra Międzynarodowa), w stanach zdaje się jest SAT - egzamin z matmy, czytania analitycznego i pisania.

Ja nie wiem, czy tak trudno zauważyć, że tak będzie wyglądało nasze społeczeństwo, jak sobie je zbudujemy? Dlaczego matura ma być prosta do zdania, dlaczego ma być ona dla każdego? Może jeśli będzie trudniejsza, to albo zaczniemy się uczyć i będziemy ją pomimo wszystko zdawać wszyscy, albo zdawać będą tylko Ci na prawdę wykształceni i nabierze ona jakiejś obiektywnej wartości. Bo kto od nas ma wymagać, jeśli nie my sami.
Poza tym, może skończy się zalew magistrów z ukończonym "business and management".

Argument dotyczący stresu też do mnie jakoś nie trafia. Ja osobiście podchodzę do mojej matury aż za bardzo na luzie. Ale nawet jeśli ktoś odczuwa jakiś znaczny stres związany z egzaminem, to niech się zastanowi co dalej: po maturze. Bo dalej czeka na niego albo kariera żaka, gdzie śmiał się będzie z matury, twierdząc, że na egzamin zaliczeniowy z jednego przedmiotu uczy się więcej niż przez całe liceum, albo kariera zawodowa, gdzie ciągle ktoś go będzie egzaminował, wciąż będzie pod jakąś presją.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #61 08 Maj, 2009, 00:05:22 »
haha, jak tak patrze to faktycznie jakos koslawo to napisalem, dzieki Az, juz poprawilem :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #62 08 Maj, 2009, 00:20:39 »
haha, jak tak patrze to faktycznie jakos koslawo to napisalem, dzieki Az, juz poprawilem :D

Noł problemo, polecam się na przyszłość :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #63 01 Lip, 2009, 00:47:21 »
Zdałem :D !
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #64 01 Lip, 2009, 01:08:55 »
kongratulejszyns! A reszta? :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #65 01 Lip, 2009, 07:51:47 »
A reszta przymierza berety ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #66 01 Lip, 2009, 08:10:37 »
też zdałem, nawet sie wynikami pochwale,

polski podstawowy, pisemny 67%, ustny 85%
angielski podstawowy, pisemny 100% ustny 100%
matma podstawowa 72%

w sumie to z matmy cieniutko jakby nie patrzeć.. myslalem ze dokulam troche wiecej, no ale trudno, w sumie ciesze sie ze wybralem podstawe, bo rozszerzenie bylo sporo trudniejsze i jakbym je mial napisac na 40% to bym sie słono wkurwił :D

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #67 01 Lip, 2009, 10:34:19 »
ja również zdałem,ale moje wyniki są mocno ssące;zresztą odzwierciedlają mój wysiłek w liceum.
Polski podstawa pis:59% ust:85%
Angielski roz pis:61%,ustny80%
Matematyka roz:45%
Gegra roz:40%
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #68 01 Lip, 2009, 10:59:36 »
To u mnie:
Polski podstawa ust 75%, pis 36%(nie wiem jak tego dokonałem).
Angielski podstawa ust 70% pis 89%.
Matematyka rozszerzona 74%.
Matma mi powinna starczyć, żeby się dostać tam gdzie chcę przy pierwszym naborze. 10 lipca się dowiem czy starczyła.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #69 21 Lip, 2009, 21:13:48 »
Odświeżę trochę temat (taa, żeby się pochwalić :P)

Mi matura poszła średnio, mniej więcej o jedną ocenę niżej ze wszystkiego niż się spodziewałem.
Ale dostałem się na civil engineering na polibudzie warszawskiej, a na wacie na budownictwo, więc jestem content.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #70 21 Lip, 2009, 22:14:47 »
A ja i Budzan na jedyny słuszny kierunek. Niestety nie na tej samej uczelni :(
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Matura 2009
« Odpowiedź #71 21 Lip, 2009, 23:03:16 »
Dexterek, moze to i nawet lepiej, bo moja wątroba juz na wyczerpaniu jest :D