Autor Wątek: mikrofon do nagrywania gitary-wybór  (Przeczytany 27681 razy)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Ale na pojemnościówki nie nagrywa się gitar elektrycznych. Nie ma to najmniejszego sensu. Dobry mikrofon dynamiczny załatwia sprawę. Można użyć pojemnościówkę jako dalekie ujęcie, ale to już jak kto lubi. Sprawdzają się także mikrofony wstęgowe, ale to inna kwestia, inne pieniądze. Moim zdaniem nie ma sensu próbować z mikrofonem za 100PLN. Piardów bym na tym przyzwoicie nie nagrał :D Uzbierać, kupić nawet sm57 i tyle.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Pany, nie ma "uzbierac" :) ten majk to ma byc przyzwoita szmata zespolowa. Plyty na tym nagrywac nie bedziemy ;) circe 50zl od kazdego ma styknac, bo nie potrzebujemy czegos mega profi do nagrywania proby czy wokalu a wezcie pod uwage ze swieta ida i kasa na prezenty potrzebna ;). Dlatego narazie zostaje PG, tylko ktory, wokalny czy instrumentalny?

Posluchalem sobie probek tego behringera i nie jest zle, ale dalej, 150zl za pojemnosciowke?...Nie zacheca. Ktos oprocz Matta ma jakies doswiadczenia z nim?

Matt: Ten SM to chyba podrobka. Tez sie kiedys nim interesowalem, i chcialem go ot tak sobie kupic, tak zeby byl w razie czego, ale pare osob tutaj odrazilo. Zdaje sie ze dziunia nawet kupila, ale zczaila ze cos jest nie tak i zwrocila. Poza tym byla tez kwestia kabla, ktorego to ponoc nie dodaja do oryginalnych majkow - ale niech sie wypowie ktos kto sie lepiej orientuje ode mnie. W kazdym razie utrzymujaca sie "promocja" w ktorej mozna kupic tego majka dwa razy taniej niz w zwyklym sklepie, jest podejrzana.
No pain No gain !

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Jak sam napisałeś ma być to przyzwoita szmata, więc albo wydasz na nią 400pln, albo zaryzykujesz i kupisz np. wersję http://www.allegro.pl/item845641654_mikrofon_shure_sm57_lc_promocja.html i tyle. Podrabiana szmata może być niezła. Niestety tak to jest.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
do nagrywania całego bandu na jeden majk myślę, że lepiej spisałby się pojemnik. my mamy budżetowy MCA SP-1, nowy za około 400zł, my wyrwaliśmy za 180 i jakość jest naprawdę super :)
do widzenia.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
A całego bandu...to ten Behringer da radę, ale musicie mieć zasilanie phantom.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
sry, z rozpędu AKG Perception 140 się napisało, a o paluszek 170 chodziło ;)

A C-1 daje radę. Tak to już jest z Behringerem, że w 90% trafiają się syfy, ale zdarzy im się coś optymalnie brzmiącego. W tym przypadku C-1 jest naprawdę wyrównany.

Inna sprawa, że jak wszystko od Behringera, majk się rozsypie po 2 latach użytkowania.

Pojemnik jest według mnie najlepszą opcją, bo spełnia 2 wymagane kryteria:
1) Nagrania wokali - żaden dynamik nie da takiej elastyczności jak puszka.
2) Nagrania setki - czyli dalszy plan, nie mylić z nagrywaniem śladów gitary, gdzie tylko dynamiki i wstegi się spisują prawidłowo.

Mikser macie, to i Phantom na 100% jest. Problem z głowy.
Podejrzyj jeszcze ofertę T.Bone na Thomannie. Mają tam wszystko od tej firmy i jest z czego wybierać.
Mam na pokładzie 3 majki tej firmy i złego słowa nie powiem ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2009, 15:32:13 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Zdaje sie ze dziunia nawet kupila, ale zczaila ze cos jest nie tak i zwrocila.
Kupiła, a jak zapytała sprzedawcę czy to na pewno oryginał, bo jak coś to ma taki w domu i sobie porówna to sprzedawca zaproponował pozytywa i zapomnienie o całe sprawie.
Na shoucie było;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
radek, nie sprawdzalem tego dokladnie. jesli ma wygrawerowany napis Shure w gniezdzie to bedzie oryginal, chyba ze juz podrobki sie tak rozwinely, ze zaczeli i to robic....

behringer ma sprzet troche awaryjny ale w miare dobry. i jak juz wspomniano wymaga phantoma, rozumiemy, ze roznice w pojemnosciowkach i deynamikach i warunki pracy obu masz za soba :)

PG od biedy jest dobry ale poszperalbym za sm57.

Cene koles moze miec niska bo albo ma podrobki albo sciaga z USA, sam pociagnalem kiedys sm57 nowiusienkie :)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a ja wam powiem tak po co wydawać tyle kasy jak za 10 zł można kupić to i nagra cały band bardzo dobrze jak za taka kase


jak nie wierzycie zapraszam na te stronki są tam tylko nagrania z takiego mikrofonu jednego nie kilku
http://www.myspace.com/felixwasanervouscat
http://www.myspace.com/easterndiscomfort

te nagrania są na "setę" bez żadnych masteringów bo po co w studiu będziemy sie bawić a tak mikrofon spełnia swoje zadanie na 500% kiedyś jak mi kumpel powiedział że tak nagrywa to go wyśmiałem dopóki mi nie pokazał i teraz ja tez tak nagrywam
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2009, 18:05:19 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Matt: Ten SM to chyba podrobka.
jak dla mnie to nawet wiecej niz chyba bo na pudelku masz napis sm57 LC, LC jak Less Cable a w pudelku co kabelek

radek, nie sprawdzalem tego dokladnie. jesli ma wygrawerowany napis Shure w gniezdzie to bedzie oryginal, chyba ze juz podrobki sie tak rozwinely, ze zaczeli i to robic....
Z tego co kojarze to ma wejsciu XLR maja byc tylko cyferki 1,2,3 nic wiecej

ale moge juz dokladnie nie pamietac bo jak kiedys kupowalem mikrofon to mocno sie zastanawialem nad sm'em az wkoncu kupilem audixa i5 bo 1. Byl tanszy 2. Nikłe ryzyko kupienia jakiejs podrobki bo dopiero go zaczeto sprzedawac :P
« Ostatnia zmiana: 08 Gru, 2009, 18:12:11 wysłana przez Frantick »

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
[
radek, nie sprawdzalem tego dokladnie. jesli ma wygrawerowany napis Shure w gniezdzie to bedzie oryginal, chyba ze juz podrobki sie tak rozwinely, ze zaczeli i to robic....
Z tego co kojarze to ma wejsciu XLR maja byc tylko cyferki 1,2,3 nic wiecej

ale moge juz dokladnie nie pamietac bo jak kiedys kupowalem mikrofon to mocno sie zastanawialem nad sm'em az wkoncu kupilem audixa i5 bo 1. Byl tanszy 2. Nikłe ryzyko kupienia jakiejs podrobki bo dopiero go zaczeto sprzedawac :P

hmmmm a ja wlasnie z tego co kojarze ma miec napis Shure, w kazdym razie moj mial :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
sry, z rozpędu AKG Perception 140 się napisało, a o paluszek 170 chodziło ;)

A C-1 daje radę. Tak to już jest z Behringerem, że w 90% trafiają się syfy, ale zdarzy im się coś optymalnie brzmiącego. W tym przypadku C-1 jest naprawdę wyrównany.

Inna sprawa, że jak wszystko od Behringera, majk się rozsypie po 2 latach użytkowania.

Pojemnik jest według mnie najlepszą opcją, bo spełnia 2 wymagane kryteria:
1) Nagrania wokali - żaden dynamik nie da takiej elastyczności jak puszka.
2) Nagrania setki - czyli dalszy plan, nie mylić z nagrywaniem śladów gitary, gdzie tylko dynamiki i wstegi się spisują prawidłowo.

Mikser macie, to i Phantom na 100% jest. Problem z głowy.
Podejrzyj jeszcze ofertę T.Bone na Thomannie. Mają tam wszystko od tej firmy i jest z czego wybierać.
Mam na pokładzie 3 majki tej firmy i złego słowa nie powiem ;)

No widzisz, fajnie by bylo gdyby sie nie rozsypal. Tym bardziej ze nasz perkusista srenio delikatnie obchodzi sie ze sprzetem i wczesniejszy majk mtorego malismy jebnal mu pare razy o ziemie, bo chwycil za kabel a nie za mikrofon. Dlatego tez chcial bym kupic cos wzglednie solidnego i funkcjionalnego zarazem.

Druga sprawa, to to ze my nagrywac wokali nie bedziemy - majk sluzyl by do naglasniania wokalu na probie.

Dlatego pomimo ze troche obczailem temat i ten behringer nie wydaje sie byc zly, to kruchosc pojemnosciowek, szczegolnie takiej chinskiej - nie przekonuje.

A co do zasilania, to jedyny minus jest taki, ze zawsze musielibysmy nagrywac pomysly przez mikser, a co za tym idzie konfiguracja majk -> komp odpada. Troche szkoda.
 
A jak w koncu jest z tym siurem za 200zl? Podrobka czy nie? Jak nie to biere, jak tak, to chyba szkoda sensu.
No pain No gain !

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
zawsze mozesz poszukac pojemnosciowki na USB ;)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Od razu mówię. Pojemnościówka na próbach to zajebiście zły pomysł. Raz. Te mikrofony są dość delikatne i czułe na każde zabrudzenie, stuknięcie, upadek (dead). Zapluta membrana = baj baj, dlatego między innymi wykorzystuje się popfiltry. Dwa: Będzie Wam sprzęgało jak cholera ze względu na czułość, a na próbach nie ustawisz go cicho. Trzy: nie weźmiesz go do łapy, bo jest zajebiście niewygodny. Cztery: kup dynamika, nawet PG, chociaż lepszy byłby na pewno SM. Ale widzę też pewną nieścisłość. Tematem jest : mikrofon do nagrywania gitary-wybór (tu sm57). Teraz piszesz o wokalu (tu sm58). Więc już sam nie wiem ;D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
sm57+sm58=SM7B :)))
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Od razu mówię. Pojemnościówka na próbach to zajebiście zły pomysł. Raz. Te mikrofony są dość delikatne i czułe na każde zabrudzenie, stuknięcie, upadek (dead). Zapluta membrana = baj baj, dlatego między innymi wykorzystuje się popfiltry. Dwa: Będzie Wam sprzęgało jak cholera ze względu na czułość, a na próbach nie ustawisz go cicho. Trzy: nie weźmiesz go do łapy, bo jest zajebiście niewygodny. Cztery: kup dynamika, nawet PG, chociaż lepszy byłby na pewno SM. Ale widzę też pewną nieścisłość. Tematem jest : mikrofon do nagrywania gitary-wybór (tu sm57). Teraz piszesz o wokalu (tu sm58). Więc już sam nie wiem ;D

Ale stary, ja nie zalozylem tego tematu ;) ot sie poprostu podczepilem z pytaniem, ktore dotyczylo z lekka czego innego. Jak przejrzysz temat, to znajdziesz mojego posta ;)

No ale wlasnie, z powodow o ktorych napisales srednio mam ochote kupowac pojemnika. Z kolei ktoras SMka za 400zl to tez przerost formy nad trescia. Potrzebny nam majk lepszy niz jakies chuje muje karaoke, ale nagrywac na nim pro nie bedziemy, wiec szkoda sensu wydawac na szmate zbyt duzo. 
No pain No gain !

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Samson Q1U, dynamiczny majk wpinany do usb (żadnych dodatkowych kosztów w postaci preampów etc.). Nagrywa w przyzwoitej jakości i kosztuje dokładnie w okolicach 200zł.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
USB znowu ma wade, bo mozna grac przez kompa, ale prosto do mixera sie go nie wepnie, wiec sensowne naglosnienie wokalu na probie bez uzycia kompa odpada. Przynajmniej tak jest z C-1U ktory ma tylko wyjscie usb. Zreszta doplacac za to zakichane USB tez nie mam ochoty, bo tak jak zostalo napisane pojemniki maja swoje dosyc duze wady.
No pain No gain !

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
jak sie zastanawiasz miedzy pg58 a pg57 to radze pg57 gitarke bardzo dobrze tym zbierzesz a do wokalu tez sie nada my kilka koncertow na tym zagralismy jako glowny wokal i uwazam ze sprawdzil sie w 100% ale do zbierania calego zespolu to nie mam pojecia jak to bedzie wygladalo w przypadku mikrofonu dynamicznego.

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Do 100 zł nic nie kupisz do gitary polcam bardzo SENNHEISER E 845S ponieważ jak na dynamika bardzo dużo zbiera , sam używam i naprawdę jest świetny , jeśli nie to może Shure SM58 ?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Do 100 zł nic nie kupisz do gitary polcam bardzo SENNHEISER E 845S ponieważ jak na dynamika bardzo dużo zbiera , sam używam i naprawdę jest świetny , jeśli nie to może Shure SM58 ?

Pozwoliłem sobie też go polecić, za kilka dni znów pójdzie w ruch ;)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
10213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2012, 08:08:21
wysłana przez Leon
4 Odpowiedzi
2305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2013, 16:49:23
wysłana przez g-zs
5 Odpowiedzi
2596 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2015, 18:10:49
wysłana przez lefty
56 Odpowiedzi
13833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio
11 Odpowiedzi
3580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2018, 12:37:21
wysłana przez chronix1