Autor Wątek: ultra speed picking  (Przeczytany 26552 razy)

specfireeye

  • Gość
ultra speed picking
« 18 Kwi, 2009, 23:31:54 »
mam problem(wiem że podobny temat już był) chodzi o kostkowanie alternatywne.
miałem kiedyś problem z trzymaniem kostki, a mianowicie rzymałem kostkę troche jak długopis(trzema palcami) od miesięcy przestawiłem się na 2(kciuk wyprsotowany a wskazujący lekko zgięty< kostke trzymam na końcu kciuka. Bardzo podobnie do malmsteena) z metronomem dochodze do predkości ok 220,240 i dalej nie moge.

może znacie jakieś techniki na to, jakieś filmy ktore mogły by mnie naprowadzić na właściwy trop, po prostu cokolwiek.

z góry dzięki

Offline T0mexs

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #1 19 Kwi, 2009, 00:06:58 »
240 to jest mało? weź sie człowieku zastanów
Peavey 6505, Mesa 2x12 Stiletto Horizontal, Kramer 220 Przerobiony by Lootnick, gitara-kabel-wzmak

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #2 19 Kwi, 2009, 00:23:51 »
T0mexs: Jak myślisz, kogo obchodzi twoja opinia czy to dużo czy mało?
Kolega chce więcej i jak nie umiesz pomóc to się nie odzywaj.
Ja nie umiem pomóc, ale jak to widzę to nie potrafię milczeć.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #3 19 Kwi, 2009, 07:35:11 »
Można podłączyć wiertarkę do kostki.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #4 19 Kwi, 2009, 09:43:57 »
Lub mieszadełko do cappucino.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #5 19 Kwi, 2009, 12:04:12 »
na to nie ma złotych środków. 240 to nie jest znowu mało to raz a dwa to te video itp. to tak jakbyś chciał się nauczyć pływać z książki. Zamiast ćwiczyć poddajesz się i szukasz złotego środka na forach i video. Sądze że Loomis nie czytał for dają linki z videosami beckera....malmstee n też. Może nie możesz już szybciej kostkować. Ja tez mam ograniczoną predkość grania i zapierdalac jak malmsteen nigdy nie bede więc poszedłem w ćwiczenie sweepów. Nie każdy sie rodzi gilbertem.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #6 19 Kwi, 2009, 12:34:35 »
Może przegapiłem, ale nie napisałeś jakimi wartościami rytmicznymi grasz przy 220-240bpm... Jeśli chodzi o strony internetowe to myślę, że warto zajrzeć tutaj:
http://chopsfromhell.com/guest_columnists.html

PS. To kussswa maniacy szybkości w DragonForce napipalają w tempach max 200-210 i dla mnie to już jest hardkor...
Z nimi to jest akurat przykra sprawa, bo oszukują w studio :-\

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #7 19 Kwi, 2009, 13:30:11 »
Cytuj
z metronomem dochodze do predkości ok 220,240 i dalej nie moge.

Szesnastkami jak rozumiem?

Takie tempa są absolutnie do zrobienia - problem tylko żeby robić je nie tylko w grze rytmicznej, ale też solowej.

Chyba dobrze objaśnił to Batio w pierwszym video - sama kostka musi być dość sztywno trzymana sama w sobie a cała operacja będzie iść z nadgarstka. Co do kostek to myślę że wszystkie z ostrym zakończeniem i sztywne pomogą - w moim wypadku bardzo pomogło jazz III -  na początku się pomęczyłem ale w porównaniu do np. tortexów szybko miałem niezły rozwój.

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #8 19 Kwi, 2009, 14:45:46 »
Eee malmsteen gra na standardowej wielkości kostkach swojej sygnatury.
"Yngwie uses white 1.5-millimeter imprinted picks made by Jim Dunlop Manufacturing."

Pietrucha najszybsze swoje sola gra chyba w 190+(stacatto) z tego co pamiętam, a na rock discipline wypieprza się w 216. Nie wiem po co komu 280 ;P najlepszym sposobem jest siedzenie przy metronomie i od lat tego nic nie zmieniło. Co do kostek i strun - każdy sławny wypierdalacz używa innych setów, więc chyba nie ma magicznego wspomagacza.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #9 19 Kwi, 2009, 16:16:57 »
Cytuj
Pietrucha najszybsze swoje sola gra chyba w 190+(stacatto) z tego co pamiętam, a na rock discipline wypieprza się w 216. Nie wiem po co komu 280 ;P najlepszym sposobem jest siedzenie przy metronomie i od lat tego nic nie zmieniło. Co do kostek i strun - każdy sławny wypierdalacz używa innych setów, więc chyba nie ma magicznego wspomagacza.

Pietrucha Pietruchą - są i byli szybsi od niego - vide Batio, Cooley - problemem jest wg. mnie "muzyczne" użycie takich temp.

Malmsteen nie wiem czy grał kiedykolwiek kawałki w tempie szybszym niż powiedzmy 180 i do tego triole szesnastkowe - czyli maks 240 około by wychodziło IIRC (a i tak tu nie jestem pewien, standardowo grał triole i przyspieszał do szesnastek w tym tempie). Mam i tak wrażenie że nawet grając kawałki w tempie 240 sola i tak idą w większości triolami więc rzeczywiście to będzie koło 180?

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #10 19 Kwi, 2009, 16:23:01 »
A znacie jakieś ćwiczonka na potrójne kostkowanie? Takie jak jest m.in. w Bateryjce.
khm...jajo

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #11 19 Kwi, 2009, 16:55:36 »
Cytuj
jednak takie granie mocno rozwija technikę. np: przy graniu czegoś w tępie 170 moge dodawać sobie takie małe smaczki, akcentować poszczególne nutki, może takie drobne wibrato gdzieś wplątać.

Wybacz bo nie rozumiem: co wibrato ma do tempa w jakim robisz alternate lub economy picking?

Akcenty? Słusznie, tylko posłuchaj skaninąd bardzo szanowanego i lubianego przeze mnie Cooleya (zresztą nie tylko jego) - akcent (jeżeli!) to jest tam na pierwsze uderzenie "ciągu" - np. trzech triol, czterech szesnastek - nie spotkałem się w shredzie żeby ktoś przesuwał akcenty zbytnio (np. na drugie/trzecie uderzenie).

Cytuj
otóż jakość dawno temu za czasów paganiniego, muzycy grali bardzo szbko skale po to aby rozwijać swoja technikę gry, nie po to zeby napierdalać tak na koncertach, ale(jak już wcześniem wspomniałem) po to aby grać na takim lajcie beż żadnego spięcia. o to w tym chodzi!!

z czasem te ćwiczenia, popisy, muzycy zaczeli wplątywać w swoje utwory, co teraz nosi nazwę solo:)

Dzięki stary za wprowadzenie historyczne,naprawdę dużo mi to dało, rozwinąłem się wręcz mogę powiedzieć.

Tylko że:

Gram muzykę dość szybką (DM w tempach około 220/240), shredu słucham od długiego czasu i poza paroma gościami to naprawdę mało gości rzeczywiście gra tak szybko - zwłaszcza alternate picking. Ten brazil z youtube to wybacz ale dla mnie żaden wyznacznik - bo ani tempa nie są "używalne" ani to nie brzmi.

Cytuj
http://www.ultimate-guita...tyle_speed_guita r_pro.htm to jest świetne!!

Sorry ale dla mnie to jest żenua - w porównaniu do chociażby dwudziestkiczwórki czy piątki - wygląda jakby jakiś nastoletni fan malmsteena to napisał, do paganiniego to się ma trochę nijak.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #12 19 Kwi, 2009, 21:06:33 »
Miszczu avatarów - może Dragoni live nieco odpuszczają, ale mimo wszystko jakiś wielkich oszustw nie zauważyłem... albo nie wiem gdzie szukać??? Jakiś link czy opiszesz coijak? Bo o perkusji słyszałem że podkładają w studiu z kompa, chociaż... Dave na żywca mimo wszystko daje radę! Ale koniec OT :P


Gdzie szukać? Przeciez sami mówią że nagrywają partie solowe wolniej a potem podkręcają tempo tracka. Co zresztą słychać. A live to już bardzo słychać bo nie są w stanie za cholerę zagrać równo i czysto swoich własnych utworów. Polecam obczaić ich "betchya can't play this". Beka na całego. Potem proponuję obczaić "freak guitar demo" Eklundha i przestać się pałować kolesiami którzy nie potrafią grać :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #13 19 Kwi, 2009, 21:54:16 »
to jest dobre podsumowanie ;)
do widzenia.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #14 20 Kwi, 2009, 08:27:50 »

Ps Gilbert już grał wiertarką

No coś Ty...?

Cytuj
ćwicze codziennie ok 2/2,5 godzo z metronomem. skale, patentoniki i jakieś własne shredowe "solo" i nic....
To ja poproszę próbkę riffu z Heaven&Hell. Poważnie mówię.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #15 20 Kwi, 2009, 08:59:24 »
Yony dopisz mnie do Krucjaty Na Rzecz Umiejętności Grania Riffów. To wymierająca sztuka :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #16 20 Kwi, 2009, 09:06:48 »
muzyka to nie olimpiada, nie ważne kto szybciej tylko kto ładniej.

Sam tak piszesz, wiec o co kurwa kaman? IMO hasło w wyszukiwarce zamień z "ultra speed" na "feeling".
Piszę tak, mimo, że jestem

wuj_Bat - najszybszy w okolicy
Paczki z głów!

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #17 20 Kwi, 2009, 10:01:48 »
Cytuj
łatwiej zagraż coś z tampa 170 potrafiąc grać 240, jest to chyba logiczne i zrozumiałe)

Uwierz mi że różnie z tym bywa ;-) Dużo jest osób robiących chore tempa, nie potrafiących jednakże odegrać czegoś wolniej dokładnie

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #18 20 Kwi, 2009, 11:21:13 »
ej no, zejdzcie z chlopa. chce grac szybko i wypierdalac tempo miksera, to niech sie uczy. na feeling w takich tempach nie ma miejsca, za duzo BPM, po prostu sie nie miesci. podejrzewam ze on nie gra boogie, tylko methal albo metylkor, a nikt mi nie powie ze Lamb of God ma jakis feeling. tam jest matematyka i geometria, i co, zle graja*?

*mi sie nie podoba, ale sa swietni w tym co robia.
Łe tej.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #19 20 Kwi, 2009, 12:25:52 »

ps  Black Sabbath?? na co ci??

Żeby sprawdzić czy umiesz grać na gitarze?
Zresztą w dalszej części już sam odpowiedziałeś...  :-\

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #20 20 Kwi, 2009, 12:27:57 »
1. Można przeca zapierdalać i nie koniecznie uderzać każdy dźwięk. Po to mamy pull off i hammer-on.

2. Jak już się nauczy zapierdalać, to po prostu będzie zapierdalał. Jak będzie miał feeling, to będzie grał.
Paczki z głów!

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #21 20 Kwi, 2009, 16:00:10 »
Cytuj
1. Można przeca zapierdalać i nie koniecznie uderzać każdy dźwięk. Po to mamy pull off i hammer-on.

IIRC to w speedzie najbardziej chodzi o alternate picking - zresztą ciężej tak grać niż economy (i wolniej również)

A legato to wiesz, ja też Ci mogę 300 bpm pewnie zagrać ;-)

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #22 20 Kwi, 2009, 16:48:09 »
(kolega support-gitarmen nie był zainteresowany ;) ).

To jakiś dziwny był. Nadrobimy w maju.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #23 20 Kwi, 2009, 16:58:48 »
Pierdolenie tam. Ja też swego czasu miałem spust na zapierdalanie. Ćwiczyłem, pałowałem się, kupiłem superwyścigowe wiosło, szkółki Gilberta, grałem stacatto 12 dźwięków na sekundę. Po koncercie mojej kapeli, kiedy pot mi po dupie zapierdalał bo się przygotowałem, rozćwiczyłem, nie schlałem i dzięki temu grałem solówki z prędkością światła, na dodatek w tajmie, dobrze artykulacyjnie i wogóle wzorowo, przyszedł gitarzysta supportującej nas kapeli i powiedział "Stary, ja nie wiedziałem, że w Polsce są tacy gitarzyści!". Fanie, tyle, że do kumpla z kapeli, który napierdalał jakieś pałerchordy przyszły dwie fajne dupy i powiedziały, że zajebiście gra i czy mogą mu piwo postawić (koleś wysoki, długowłosy, z Les Paulem :D). On ruchał a ja nie (kolega support-gitarmen nie był zainteresowany ;) ). Przestałem ćwiczyć :)

Mistrz :D

Sprawa by pewnie wyglądała inaczej gdybyś grał 24 nps ;] (kolega gitarzysta supportujacy moglby sie bardziej zainteresowac ;] )

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: ultra speed picking
« Odpowiedź #24 20 Kwi, 2009, 17:16:52 »
jak by co gram dopiero 1,5roku...

psychol :D

pograj Black Sabbath, myślę, że w tym momencie to Cię najbardziej rozwinie (ogólnomuzycznie) :)
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
6679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2009, 02:08:22
wysłana przez Tolein
10 Odpowiedzi
3428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2010, 15:17:25
wysłana przez coin777
4 Odpowiedzi
6542 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2012, 23:02:23
wysłana przez sify11
4 Odpowiedzi
15805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2016, 20:28:25
wysłana przez baz0k
2 Odpowiedzi
1528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2022, 08:19:17
wysłana przez Filun