Autor Wątek: Epiphone Prophecy Les Paul Custom EX  (Przeczytany 44410 razy)

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
To znaczy?

EDIT:

Nie wymówiłem :P

Ano wymienić można no ale raczej wątpie żebym to zrobił bo jestem raczej niedoświadczony. Dopiero 2,5 lata gram.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2009, 19:28:51 wysłana przez mhrok lama »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nie wymawiaj nazwiska z Mety, tego od szredó. Bo panowie forumowicze już ci nie pomogą :D.
No to wszystko sprowadza się do twojego wyboru - albo EMG, albo pasywne. Ja tam EMG jakoś nie lubię (707 jest ok, 81 jest straszny i singielki mają fajne). Wolę pasywne. Zawsze możesz zmienić ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Jeśli chodzi o ZW to się spóźniłeś trochę, bo ok. 3-4 tygodnie temu przez www.rnr.pl przewinęła się szybka promocja na jego modele LP za... <2000PLN (!!!)

Jak masz możliwość to przegraj WSZYSTKO co co masz na oku - i to nie na jednej domowej popierdziawce, ale na czym tylko się da - ja wybrałem pasywy, kolega z forum aktywy, a żaden z nas nie czci shatana :P Chociaż stratowego bluesa podejrzewam że ani na jednych ani na drugich w tym wypadku się nie pociągnie ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Ale ja nie chce żadnych sygnatur. A ZW Epiphona są z pasywnymi EMG-HZ nie wiem dlaczego nie z 81/85. NIe wiecie czasem od jak dawna Wylde pocina na EMG? :)

W sumie już postanowiłem, że ogram wszystko co się da porządnie i zdecyduje wtedy co wybrać. Swego czasu miałem też chętke na sygnaturke Tony'ego Iommiego http://www.rnr.pl/p5125.893_epiphone_tony_iommi_g_400_gitara_elektryczna.html ale nie mam gdzie jej ograć. Ma podobno bardzo fajne przetworniki. Osobno komplet 2 takich kosztuje coś około 1200. Może skocze kiedyś do RNR w Krakowie i zapytam czy nie daloby sie tam do nich sprowadzic.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2009, 14:51:25 wysłana przez mhrok lama »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Od zawsze. A są HZty bo to obniża znacząco koszta :) Z sygnatur to już lepszą opcją jest Washburn Catanese'a. Chociażby dlatego że ma te aktywy a nie najgorsze pasywne pickupy świata :)
Tylko do takiego grania jak podałeś to ja bym brał albo Epi na dirty fingers albo właśnie Washburna na Duncanach. Bardzo zacne wiosło z dobrymi pickupami w zestawie.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
jakoś dziwnie się prowadzi ta dyskusja ;) ja mam jesionowego signuma (sg) który jest tak ze 2x cieńszy niż LP Zakka, a napierdala jak ta lala (z Merlinem Hellfire). jeśli nie wiesz do końca jakie chcesz brzmienie to kup wiosło, które jest dla Ciebie wygodne i baw się dalej z przetwornikami. myślę, że na tym etapie nie będziesz płakał nad beznadziejnością brzmienia olchowej gity w porównaniu do mahoniowej na tych samych przetwornikach (ja tam nadal nie słyszę specjalnych różnic ;) ). a gdy już lepiej sprecyzujesz swoje preferencje (albo je zmienisz, kto wie), będziesz miał doświadczenie to podejmiesz sam decyzję. imo poleganie na ocenie brzmienia innych to kiepska opcja, zależy to od gustu, a gust wiadomo, jak dupa - każdy ma swój. ;)
do widzenia.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Z EMG chyba nie wydobęde czegoś takiego nie? :)

Ozzy Osbourne - Tonight
http://luckasn.wrzuta.pl/audio/35eU1Sw36n3/ozzy_osbourne_-_tonight

Ozzy Osbourne - You Can't Kill Rock and Roll
http://luckasn.wrzuta.pl/audio/4h3RZTDAIKh/ozzy_osbourne_-_you_can_t_kill_rock_and_roll

Tym razem bluesowe zagrywki Iommiego :] Black Sabbath
http://nololob.wrzuta.pl/audio/a0TPHvKWHcd/7._the_warning

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
To jak nie chcesz rzeźni tylko właśni old-metal-blues-rock-cotamjeszcze, to po co w ogóle się pytać o aktywy? Oczywiście co kto lubi, ale ostatecznie Tony Iommi nie miał raczej EMG kiedy pisał swoje evergreeny - najpewniej były to, przynajmniej na początku, po prostu standardowe dla SG Alnico. Jimmy Page (nawet jak nie wiesz któż to albo nie słuchasz, to on poniekąd "wynalazł" brzmienie i styl grunge które potem porwała sobie Nirvana) też miał takowe w LP.

A na Alnico można kupić wysokie modele LP Epiego za kwotę <2000PLN, np. w RNRze się pojawiło ostatnio: http://www.rnr.pl/p5099.893_epiphone_les_paul_custom_eb__promocja_gitara_elektryczna.html, na allegro też jest sporo, tyle że na tego ostatnio wpadłem. Vader to to nei będzie, ale chyba nie o to chodzi...

PS. Bierz w końcu tego SG na DF i nie narzekaj. A jak nie to na EMG i... może też nie narzekaj? :P
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2009, 18:43:06 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Ok dobra :P Koniec spamu na forum do tego nie w tym temacie co trzeba. Ogram co mam ograć i zobaczymy :] Ten LP Custom całkiem całkiem :] Ciekawe tylko jak się gra. I ostatnie pytanie. Jesli moglbym miec Gibsona SG (taki tam standardowy chyba Faded Cherry) za coś ponad 2000 czy lepiej kupić jakiegoś Epi z wyzszej półki?

EDIT:

W RNR jest akurat SG z Dirty Fingers na fajnej przecenie i jeszcze efekt Marshalla  :)

A i jeszcze pozostaje taka sprawa że kumpel w zespole kupuje Jacksona Warrior bodajże JS30. Jestem totalną lamą i znowu pytanie czy to bedzie dobrze brzmieć razem. Kiedyś na przykład grałem na Epi LP Juniorze a on na swoim Sounderze i nijak to razem brzmiało. Nie dalo sie grac. No ale to był Sounder :D

EDIT 2:


Ozzy Osbourne - Goodbye to Romance"

Jesli tutaj Zakk jedzie na EMG to w sumie nie taki szatan :) Dobre jest :)

OK :D Przekonałem się do EMG :)

Mi się wydaje czy w 3:08 Zakk sie pomylił? ;) Nie dokładnie w tym momencie ale zaraz potym rzuca sie w uszy jakiś fałsz :<

EDIT 3: No a dzisiaj w RNR ogrywałem SG GX Prophecy. No zła to ona nie jest :)
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2009, 18:46:55 wysłana przez mhrok lama »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
wez wpadnij na sixstring.pl, tam jest wlasciwe miejsce dla szesciostrunowych ogolnych pytan ;)
Łe tej.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Zakk używa dopałki
a jakiej przepraszam?
Sie.. sie.. sie..

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Co od EMG, powiem szczerze, że to iż nie można nich uzyskać ładnego clean'a, to wierutna bzdura ;)) Da się i brzmi całkiem całkiem :)) Choć przyznam, że lepiej brzmi na Eclipsie pod gryfie, a na Seth Loverze to była poezja :D
Ssiecie.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Chlopaki, nie przesadajmy z tymi EMG, wg mnie wieksze znaczenie w osiagniecu brzmienia rockowego bedzie mial wzmak, paczka, glosniki niz same pickupy... Poza tym calosc tworzy brzmienie, gitara moze fajnie brzmiec sama ale z kapela juz np. nie bedzie pozadanego  brzmienia.

Pozatym ,mozna zdjac gainu we wzmaku ;]

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Bluesa nawet na LiveWire szło wyciagnać w moim Ranie mahoniowym. A co do EMG, to 707 na cleanach w Loomisie brzmiał po prostu ślicznie. Dla mnie czyste brzmienie z 707=ideał, jeszcze z chorusem to już w ogóle miut
B ( o ) ( o ) B S

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Zakk używa dopałki
a jakiej przepraszam?

O takiej: http://guitars.musiciansfriend.com/product/MXR-ZW44-Wylde-Overdrive-Pedal?sku=151118  :D

Próbki dzwiękowe ;)



Może na czystym kanale na piecu nie zachwyca ale w 1:16 jak gość właczył overdrive na piecu i zaczął grać No More Tears... To jest to :D

Co do gitary to już się zdecydowałem na to EX LP.
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 18:47:41 wysłana przez mhrok lama »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
jasne,na pewno tej kostki uzywa he he
madry wybor tylko zalezy za ile  :devil:
Sie.. sie.. sie..

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
2 tysiączki :D

Co do tego MXR - Zakk ponoć oficjalnie na tym jedzie. Brzmi bardzo podobnie w każdym razie. A czy to tylko reklamowka czy naprawde to nie wiem ;)

http://www.zakkwylde.com/gear.html

EDIT:

A tu znowu kurde jakichś Bossów używa ;]



Mi się w każdym razie ten MXR podoba i chyba się szarpne na niego. Może kosztem mojego Zooma G1X ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2009, 20:17:02 wysłana przez mhrok lama »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
kostka  na pewno dobra jest ale ja bym kupil tego epika jednak http://www.allegro.pl/item773463337_epiphone_zakk_wylde_camo_custom_stan_sklepowy.html
Sie.. sie.. sie..

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Taaa :D Widze że koreańczyk ^^ Ja bym wolał wersje klasyczną. Ale to ma HZ a nie 81/85 :< A poza tym gitara bedzie używana głównie na występach a troche mi nie leży publiczne granie na sygnaturach ;)

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
a wiesz ze jestes pierwsza osoba chyba która zwróciła na to uwage na forum?  :P
nie tylko moim zdaniem granie na sygnaturach koncertów to siara  ;D
duzo znam aktywnych scenicznie mjuzików i wiekszosc tez tak twierdzi
no chyba ze wychodzisz ze swoja na dechy błehehe..

Ale tak powaznie na Twoim poziomie muzykowania scenicznego to przesadzasz z tym
nie wyjde na scene z czyjas sygnatura pograc covery czy jakies pierwsze kawałki to nie powiem ze absurd ale po prostu głupie  :-\
A druga sprawa to dlaczego tego typu dylematy nie sa rozwiazywane na sixstring'u tylko tutaj
z całym szacunkiem ale to nie jest odpowiednie chyba miejsce na - "nie wiem jaka szostke sobie wybrac a mam dwa koła pomózcie" a coraz wiecej takich tematów sie pojawia na tym forum co mnie sie nie podobac za bardzo kurna  ???
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2009, 05:36:18 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Jest tyle swietnych sygnatur, ze nie ma co sie takimi opiniami przejmowac.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
No wiem wiem, że to forum do siódemek się odnosi ale tu jest temat o tej gitarze do której się przystawialem a teraz sie zdecydowałem ja kupić to tutaj napisałem a nie robiłem nowego tematu na sixsie.

A co do tych sygnatur, no faktycznie troche glupie podejście na moim poziomie ale poprostu tak jakoś mi nie leży takie granie. Szczegolnie na takiej charakterystycznej sygnaturze Zakka. Na Tony Iommi Signature bo nie jest aż tak jakoś wyróżniająca się i te krzyże na podstrunnicy nie są tak znane jak Bulse Eye.

Offline bikini_bandit

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
siema wszystkim, wiem, że to nieodpowiedni do tego temat, ale były już takie offtopy, że mam nadzieję, że nikt się nie będzie wściekał ;) albowiem mam ową gitarkę i muszę przyznać, że to kawał dobrego sprzętu. Kupiłem ją w listopadzie zeszłego roku, ale co mnie zdziwiło, jej cena w sklepach to około 3,5 tys, ja kupowałem za około 2,2. Czy ktoś wie czym to jest spowodowane?
« Ostatnia zmiana: 21 Lis, 2009, 21:00:33 wysłana przez domas »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
kursem dolara między innymi

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Chyba nie tylko. Bo jak wchodziły na rynek to cena była w okolicy 2000zł. Później momentalnie wzrosła do ok 3500zł. A za jakiś czas pojawia się super ekstra mega wypasiona promocja za 1799 (czy jakoś tak). Na EX już promocja się skończyła a jeszcze niedawno na GX była (jest gdzieś na forum link do sklepu).
Ale jak oglądam takie real foto to chce ją mieć:


i szczerze mnie wali czy to jest fornir 1mm czy "normalny" klonowy top...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
28259 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2008, 22:36:13
wysłana przez Martens_emenems
17 Odpowiedzi
10705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 22:16:11
wysłana przez Yony
21 Odpowiedzi
12015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
48 Odpowiedzi
20864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2011, 19:13:13
wysłana przez Rachet
8 Odpowiedzi
13789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2015, 15:03:10
wysłana przez Stivo2005