Autor Wątek: dopalacz lub cos w tym stylu  (Przeczytany 17525 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #25 05 Cze, 2012, 14:25:01 »
Weź zamów u Puff'a który się ogłosił wyżej kilka postów. Masz wtedy genialną jakość za małą kasę i pewność że to zabrzmi jak powinno.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #26 06 Cze, 2012, 07:37:31 »
A takie cudo?
http://allegro.pl/tube-screamer-808-diy-ts-idealny-tanio-i2395721665.html
Wygląda jak krowie z dupy ale mozę tylko źle wygląda

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #27 06 Cze, 2012, 09:17:26 »
...bedzie pan zadowolony :) znam twórce kostki i spokojnie możesz brać w ciemno.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #28 06 Cze, 2012, 11:28:07 »
W sumie mam do sprzedania TS808 od XR, tanio, jak coś to pw.POZDRO
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #29 06 Cze, 2012, 11:47:19 »
mam kanał czerwony. teraz trochę żałuje, ze nie pomarańczowy ale jakoś na pierwszy rzut ucha czerwony mi bardziej podszedł. Testowałem je na MKIV. Właśnie się zastanawiałem nad tą kostką. Tanie ale nikt nic o niej nie mówił. Czy to jest to samo co YoYo ? http://allegro.pl/efekt-gitarowy-vintage-overdrive-joyo-jf-01-i2377964519.html


Pomarańczowy jest lepszy do szybkich, ciętych riffów. Czerwony z pozoru muli ale w gruncie rzeczy bardziej mi sie podobał niż pomarańczowy, brzmi dużo pełniej. Warunki są dwa. Po pierwsze paka z szybkim basem (na noisyboxie np nie zagrało...), po drugie dopałka. Dobrze celujesz w ts-owo i maxonopodobne rzeczy. Śmiało możesz brać jakiegoś diy bo to proste układy więc powinny brzmieć. Z tanich rzeczy próbowałem jeszcze tego bentona http://www.thomann.de/pl/harley_benton_ultimate_drive.htm (nie wiem czego to kopia, coś mi się obiło o uszy że OCD) ale sprawdzał się gorzej, niby odmulał ale w przeciwieństwie do TS'a który uwypukla górę, bardziej kierował pasmo w dół.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #30 06 Cze, 2012, 12:28:33 »

niby odmulał ale w przeciwieństwie do TS'a który uwypukla górę, bardziej kierował pasmo w dół.

Ten Benton UD(aka Joyo) ma przelacznik hi/low próbowałeś na high?
Sam jestem na etapie utrafienia czegoś OCD podobnego, lub najlepiej niedoskonałej  kopii, która będzie miała dynamike i głębie oryginału,ale większą zwartość.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline adr89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 92
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #31 06 Cze, 2012, 13:40:15 »
Ogrywałem go raz, jakiś czas temu. Na pewno próbowałem high i low, ogólne wrażenie zostało takie że jest nizej niż w przypadku TS'a. Ale nie powiem jak się ma do OCD bo oryginał nigdy nie wpadł mi w ręce.

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #32 15 Cze, 2012, 11:55:24 »
polecam Catalinbred Super Chili, ale ten wersji jeszcze z przełącznikiem. Ładnie podbija sygnał i można sobie jeszcze dodać odrobinę mięska tym przełącznikiem. Idealnie sprawdza się na dużych pedalboardach, swego czasu używałem go nawet zamiast owerdrajwa. Bardzo dobrze wykonany, chociaż zdecydowanie za drogi. No ale jak pieniądz jest to moim zdaniem warto.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #33 01 Lip, 2012, 17:01:45 »
Jeżeli nadal szukasz to polecam Digitech Bad Monkey. Działa dokładnie tak samo, może troszeczkę mniej midów "dodaje" ale masz dodatkową korekcję basu. W guitar center mają teraz za jedyne 155zł, więc dla samej ceny warto wziąć ;)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #34 09 Lip, 2012, 22:09:37 »
Kupiłem kopię Tube Screamera na allegro. Koleś już trochę znany choć nie tak popularny jak Sabbath czy XR. TS z dwoma wyłączanymi modami. More bass i dioda germanowa. Nie znam się na konstrukcji ale włączenie obu modów daje bardzo dobrze nasycone brzmienie. Zastosowanie takiej dopałki to same plusy. Gain na piecu spadł z 7 do 3 dzięki temu mniej jest słyszalnych szumów przedwzmaczniacza i sprzeżeń a jako, że mój TS jest bezszumowy to w zasadzie niedawno kupionego Decimatora mógłbym przestać używać. Przy okazji przy dopaleniu na zero gain, TS nie przesterowuje mi kanału czystego (który w Dorico i tak dawno się chyba nie mył) więc nie muszę przy przełączaniu kanału na czysty wyłączać TSa. Jestem bardzo zadowolony, już dawno trzeba było to zrobic:-)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #35 10 Lip, 2012, 19:21:06 »
A ja mam Way Huge Green Rhino i gra zajebiście.
Do tej pory miałem MXR-ZW-44 i przy Green Rhino wypada blado. MXR ma więcej szumów własnych, dziwnie podbija górę, strasznie ścina bas i w ogóle brzmi jakoś tak kartonowo.
Za to Green Rhino ma zajebiste, pełne brzmienie, bas można sobie regulować, "clean boost" jak się patrzy a na kanale czystym gada naprawdę zajebiście. Muszę jeszcze trochę z ustawieniami pokombinować ale jestem bardzo zadowolony z efektu - teraz moje 2x12 ma tyle basu to 4x12 :)


Offline gitzenon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: dopalacz lub cos w tym stylu
« Odpowiedź #36 13 Lip, 2012, 22:55:56 »
Ostatnio kolega przyniósł na próbę Kokoboost Suhr'a i musiał zmienić pampers'a, tak się osrał tym efektem. Z miejsca powiedział, że sprzedaje Maxon'a Od i coś jeszcze.
Zajebisty, ale drogi.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2009, 12:16:32
wysłana przez waleczny_gladiator
12 Odpowiedzi
11455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 19:30:58
wysłana przez matisq
7 Odpowiedzi
5208 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 23:25:52
wysłana przez mhrok lama
5 Odpowiedzi
2588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2012, 02:54:24
wysłana przez schmeckt
9 Odpowiedzi
4122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2014, 17:36:36
wysłana przez Stivo2005