Autor Wątek: Jaki potencjometr i jak połączyc kabelki w dimebuckerze?  (Przeczytany 4984 razy)

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Cześć,
mam pyt jaki potencjometr jest od głośności a czy b? Mam dimebuckera nie zamierzam rozłączać cewek tylko są 4 kabelki i muszę je połączyć orientuje się ktoś może jak i który kolor to masa?
Pozdr

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
mniut i piah

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Z tych schematów wynika ze te 2 połączone kabelki to masa a czarny to sygnał ale właśnie powinno być na odwrót :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Skoro wiesz lepiej od producenta przetwornika, to stary nie mam pytań...
mniut i piah

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
nie wiem lepiej ale skoro pickup ma mieć rozłączane cewki i jest 5 kabli to jakim cudem tylko jeden to jest sygnał? porównywałem to do schematów z merlina i wyglada to inaczej 

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
najlepiej będzie jak to po prostu sprawdzisz. Raczej niczego nie spalisz, a zyskasz doświadczenie. Ja tak robiłem z D-soniciem, który jest moim pierwszym niestandardowym pickupem :P

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
raczej nie spale:) a czy ktoś wie jak jest z tymi potami? szukałem wszedzie i nie ma :(

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
wal to, daj byle jakie. Przecież tego się i tak nie używa, jedynie do całkowitego obcięcia sygnału.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
500k, logarytmiczny do volume. W Polsce B to logarytmiczny, na zachodzie na odwrót.
mniut i piah

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
nie dość, że sporo w tyle to jeszcze odwrotnie. :/
Ja się wyprowadzam do cholery! Na zachód :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nie wiem lepiej ale skoro pickup ma mieć rozłączane cewki i jest 5 kabli to jakim cudem tylko jeden to jest sygnał? porównywałem to do schematów z merlina i wyglada to inaczej 

cud polega na tym, że przetwornik jest induktorem, nie pobiara prądu z wzmacniacza, nie przepuszcza przez przetwornik i nie wraca, tylko sygnał jest wytwarzany w cewkach przetwornika poprzez przecinanie pola magnetycznego przez struny. Tak BTW masz 5 wyprowadzeń, piąty to ekran, który łączysz z masą.

Więc tak - sygnał do switcha, masa z ekranem do obudowy potka głośności, pozostałe dwa wyprowadzenia lutujesz razem do push-pull'a, lub miniswitcha, czy co tam masz

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
6642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2012, 21:53:31
wysłana przez Dale Cooper
8 Odpowiedzi
1618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2013, 17:31:29
wysłana przez fk
1 Odpowiedzi
981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2013, 21:20:10
wysłana przez benkai
3 Odpowiedzi
1842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 14:01:42
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2022, 23:11:58
wysłana przez Orange