Autor Wątek: AMD Ryzen  (Przeczytany 89 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 395
  • HUE
AMD Ryzen
« 23 Wrz, 2024, 08:06:57 »
Bry :choszatan:

@youshy mnie zaraz opierdoli żebym se kupił Maca, ale że nie mam na to ani środków ani ochoty to wychodzę z pytaniem do zacnego grona. Aktualnie PCeta mam postawionego na Ryzenie 5600X (budżetowo kilka lat temu najbardziej mi się spiął), ale ostatnio robię coraz bardziej ambitne projekty w DAWie i zaczyna mi brakować zapasu mocy. FYI - RAMu zapas jest spory do tego taktowanie dopasowane pod platformę więc tutaj nie muszę się bujać z upgradem.

Czy ktoś z Was robił przejście z Ryzena 5 na 9 i ma doświadczenie na ile faktycznie to poprawia komfort pracy z dużą ilością wtyczek i oversamplingiem? Wiem, że można bumpować ścieżki, ale szczerze to chujowo mi się tak pracuje i wolę kręcić na bieżąco niż co chwilę zbijać ściechy do stereo a potem wracać i mixować bo dorzuciłem nowe elementy i się zaczęło pierdolić w mixie :facepalm:.

Mój pomysł jest aktualnie taki, żeby zapolować na 5950X, bo nie mam środków na pełny upgrade do AM5, a poza tym, że lekko mi się zaczyna dusić DAW przy 80+ ścieżkach  idących jednocześnie (disclaimer żebyście nie dostali zawału - nie mam wszędzie wpierdolonych VST/VSTi ;D ) to komputer zapierdala jak szalony we wszystkim czego potrzebuję.


Spoiler

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Odp: AMD Ryzen
« Odpowiedź #1 23 Wrz, 2024, 09:00:03 »
KUP SE MACA
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 395
  • HUE
Odp: AMD Ryzen
« Odpowiedź #2 23 Wrz, 2024, 09:31:52 »
KUP SE MACA

*ekhem ekhem*
sraka

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
Odp: AMD Ryzen
« Odpowiedź #3 23 Wrz, 2024, 17:25:10 »
A wyczerpales juz mozliwosc zwiekszenia buforu/bufora na karcie?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 524
  • Venus as a goodboi
Odp: AMD Ryzen
« Odpowiedź #4 Dzisiaj o 02:39:33 »
Szczerze, jak masz 5600X, to musiałbyś położyć nieźle siano na Maczka, by poczuć dużą różnicę w szczytowej wydajności - tak co najmniej na Studio. W przypadku tego procka poczujesz być może przesunięcie w górę sufitu aż o połowę tego, co osiągasz obecnie. Ale w innych aspektach będziesz miał wciąż zupełnie identyczny komputer, więc może serio Mac Studioz jakiegoś iBooda czy innej okazji po odliczeniu hajsu za sprzedaż obecnego sprzętu bylby lepszą opcją.