Autor Wątek: Miłośnik Habet  (Przeczytany 5068 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Miłośnik Habet
« 25 Sty, 2024, 04:35:29 »
Jako wymieniony w tytule miłośnik Thomann'owskich wynalazków zadałem sobie pytanie czy można jeszcze taniej, a nadal dobrze.

Gita przyszła zrobiona swietnie. Progi, gryf wykonane wzorowo. Korpus to zlepek kilku elementów, czytaj od CHUJA elementow...  ...czyli podest, ale wykonany wzorowo.
Gitara gra niesamowicie dobrze. Do tego stopnia, że 6 strun NTB już wisi na sprzedaż. Ton wiosła to kwestia gustu, ale ta kopia MM siedzi mi, że hej

Osprzęt TRAGEDIA. Pickup ceramiczny bardzo dobry, ale Warman alnico zamiata.

Uderzyłem na AliExpress i za dodatkowe 200 zł ściągnąłem wszystko co potrzebne. Warman kupiony lokalnie za 125zl. Potek DiMarzio volume 1M dopiero dojdzie. Narazie siedzi 500K

Pierwsza tura fot.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #1 25 Sty, 2024, 09:58:00 »
Pamiętaj tylko, że tam do pręta to klucz 5 mm :D Bo skończysz jak ja, wkurwisz się i kupisz Warwicka XD

Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #2 25 Sty, 2024, 10:49:19 »
Jak narazie...   ...trzy habety w domu i jedna w pre order'ze. Zadnych problemów, a pręt tego basu chodzi jak masełko. Mam dziesiątki imbusów...   ...nie miałem jakiegoś problemu z dopasowaniem. Pręt nie jest plastyczny.
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2024, 01:33:15 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #3 03 Lut, 2024, 16:33:42 »
Rodzinka Habet, która i tak się skurczy :-). Taki plan
30" baryton dopiero doszedł. Musi przejść poważny mod, jednak priorytet teraz to rehabilitacja ręki po operacji.

Offline Edlin

  • Gaduła
  • Wiadomości: 131
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #4 03 Lut, 2024, 21:58:14 »
Widzę, że się zrobiło bardzo barytonowo-basowo. Daj znać jak ten hbek 30 się spisuje sam jestem ciekaw bo miałem subzero 30 i mam swoje zdanie co do barytonów tak długiej skali :)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #5 03 Lut, 2024, 23:37:22 »
Nie mam dobrych wspomnień z brandem SubZero. Straszny szmelc. Po paru minutach użytkowania, spakowałem i to coś odfrunęło z prędkością światła.

Co do tego 30" barytona. Na tyle na ile utrzymałem kostkę w ręce to pograłem parę minut. Rewelacja jak dla mnie. Idealne rozłożenie w szerokości do moich barków. Technicznie tylko jedna wtopa, ale nie odsyłam, ponieważ progi, szyjka, symetria gryf-korpus-most jest idealna, strojenie jak i brzmienie pomimo P90, których kurwa nie znoszę rewela. Akcja strun naprawdę niska.

Wiosło przejdzie duży upgrade. Trochę gratów już mam, a reszta leci. Zamówiłem dwa mosty, klony Hipshot różnych producentów. Ocenię który lepszy i zamontuję. Elektronika, klucze, siodło totalnie wszystko będzie wymienione. Pickguard będzie oklejony Carbon Fibre. Nie przeżyją nawet oryginalne drzewka na struny.

Co do wtopy...   ...wlot na imbus pręta napinającego jest pod kątem względem pręta. Imbus pod kątem łapie tylko 2mm nakrętki. W ten sposób można zjechać nakrętkę.
Nie odsyłam wiosła, ponieważ przy rozbiórce poprawię ten otwór raczej bez większych komplikacji.

Skoro wszystko się zgadza włącznie z barwą wiosła to nie ryzykuję odsyłki by nadziać się np. na chujowo wykonane progi. Mam rozwiązanie problemu to nie szaleję z wymianą gitary. Tak w niej będę rył to zrobię i to :-) Najważniejsze wiedzieć co się robi. Druga sprawa to cena wiosła...   ...można się rozpłakać ze śmiechu bo instrument jest jak ta lala :-)
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #6 08 Lut, 2024, 22:59:19 »
No to jedziemy dalej...      ...tylko gryf i korpus w oryginale. Cała reszta zmieniona.

Zdecydowałem się na inne pickupy i trafiłem w 10.

Set Alan Entwistle H90 gniecie.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2024, 23:01:13 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #7 09 Lut, 2024, 06:35:03 »
Ale czad! Jak ja bym chciał taki pickguard do mojego LTD SN-1000FR Black Blast!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #8 09 Lut, 2024, 08:59:39 »
Było trochę pierdologii, ale się opłaciło. Jak narazie klasyczne konstrukcje brzmieniowo wypadają mi o wiele lepiej niż modern wiosła, albo przynajmniej mi bardziej leżą.

Posty połączone: 10 Lut, 2024, 17:59:40
Ze względu na mój klimat muzy nie stroję wioseł za nisko. Strój mam w A#, a chodzi to tak...   

https://soundcloud.com/gehinnom-1/alan-entwistle-h90-pickup-harley-benton-ja-baritone-30
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2024, 17:59:40 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
« Ostatnia zmiana: 23 Lut, 2024, 11:30:49 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 345
  • gwiazda mangozjebów
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #10 11 Lut, 2024, 18:37:31 »
O ja pierdole i na takie coś właśnie czekałem z niecierpliwością. Okrutnie zza płuca daje ten baryton, zwłaszcza na tym pierwszym riffie.

Zajebista robota, jak w sumie każdy mod-projekt spod Twojej ręki.
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #11 11 Lut, 2024, 20:49:00 »
Cieszy mnie to niezmiernie, że to co naryję muzycznie czy manualnie nie przechodzi bez echa.
Gitara jest ogień. Bardzo żałuję, że nigdy wcześniej przez tyle kurwa zmarnowanych lat nie kupiłem albo dałem zrobić 30" wiosła. Gdybym tylko wiedział. Byłem w posiadaniu ponad 30 gitar i nigdy nie pomyślałem o barytonie. No cóż, człowiek uczy się całe życie. Haha a jeszcze niedawno żałowałem sprzedaży kilku wioseł w tym customowego Witkowskiego( ibanez RBM). Jak pograłem na habetach w zasadzie gówno kosztujących to z uśmiechem na twarzy nawet ubiorę koszulkę z logiem brandu.
Chiński deszczyk prosto w pysk wszystkim hejterom hahaha.

Thomann też postąpił fair play i 1/4 kwoty za wiosło wróciła do mnie.

Zajęło mi to 40 minut i pręt gryfu chodzi jak rakieta. Opłaciło się i tak w sumie niewielkie ryzyko.

Było prawdopodobieństwo, że konstrukcja wewnątrz gryfu mogła być spieprzona. W takim wypadku kupiłbym kolejną .

...oj jeszcze parę fot zostało z przebiegu akcji modyfikacji.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2024, 22:06:07 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #12 13 Lut, 2024, 21:25:47 »
Wybrałem jednak drugi impuls, a sampel brzmienia wiosła jest tutaj...

https://soundcloud.com/gehinnom-1/harley-benton-ja-baritone-alan-entwistle-h90-pickups

Skupiłem się też na basie. Ogarnąłem w głowie jak bym chciał by bas mi brzmiał po czym poprawiłem miks. Czyli to co na YT ale w nowej tonalnej wersji tutaj ...

https://soundcloud.com/gehinnom-1/hb-ja-baritone-entwistle-h90

Musicie Panowie zdać sobie sprawę, że ja gram tylko z tego pedalboardu poniżej. Zero wzmaków, pluginów, jakichś wtyczek VST do basu czy gitary.
Ogarniam wszystko tym sprzętem co widać.

https://youtu.be/mkzO41yc3Ro?si=_7nAWJO7aKhnqc_4
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2024, 19:29:31 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #13 14 Lut, 2024, 21:12:57 »
A gdzie się podział ten Ukraiński wynalazek, który miał Ci zastąpić AMT

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #14 14 Lut, 2024, 22:14:09 »
...Beastbox jako "standalone" urządzenie jest niesamowity. Gra jak ENGL. Kanał przesterowany i kanał czysty z tej kostki brzmią jak wzmak. Dwa świetne kanały dla gitary i na tym koniec. Miałem nadzieję złamac trochę ten charakter przesteru i się udało wraz z BB preampem na wejściu, ale AMT oferuje mi tonalną oryginalność / niepodległość :-) Moim założeniem jest mój własny sound. Nie ENGL, nie mesa, nie Peavey, a wariacja na bazie różnych wzmaków.

AMT ma bardzo oryginalny sound. Jest taki trochę old school, a zarazem bardzo amerykanski. AMT gra też genialnie na trzecim kanale. Ma kanal crunch. Rewela jest to, że ma mega kompatybilność z basem. Kanał czysty i co ważne kanał Crunch z basem gra jak bas odpalony RATem. AMT współpracuje na wejściu z lampowym preampem Marty Friedman jak marzenie. Ogólnie wraz ze swoimi rozmiarami ma skurwiel tyle zalet, że dzięki temu ograniczyłem się tylko do jednego pedalboardu. Dla mnie te wszystkie dostępne cyfrowe zabawki nie istnieją. BB Preamp, Fortin Fuzz, Marty Friedman, cokolwiek robi za gain stage to AMT to łyka jak świeże buły. Do tego współpraca dwóch lamp V1 ECC82 i V2 ECC83 w AMT daje genialną dynamikę i naturę analogu. Obniża Gain / saturację przez co wszystkie gain stage mają większy wpływ. Mój Beastbox jest butikowym urządzeniem. Wisi na eBayu ale jak go nie ojebię to kumpel chce mi dać latem za niego swojego AMT na co pójdę.
« Ostatnia zmiana: 14 Lut, 2024, 23:07:14 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #15 01 Mar, 2024, 08:29:19 »
... OK więc jak na miłośnika Habet przystało, długo spokojnie nie usiedziałem. Myśl o telku 25,5" jako dodatku do barytona nie odpuszczała. Czyli kolejny syf już do mnie leci i tylko ten model w zasadzie mi odpowiada.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #16 07 Mar, 2024, 14:01:16 »
...po pracy okaże się jaki poziom syfu zagwarantowali mi tym razem :-) Max dorwał się pierwszy :-). Jestem zazdrosny.

Posty połączone: 07 Mar, 2024, 20:58:30
Pograłem przez chwilę i nawet nie musiałem się zastanawiać. Rozebrałem sukę.
« Ostatnia zmiana: 07 Mar, 2024, 20:58:30 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #17 11 Mar, 2024, 00:39:39 »
Krótkie sprawozdanie z przebiegu akcji.
Część gratów przyleciała z AliExpress i jeszcze czekam za kolejnymi.

Gita jest zrobiona w połowie. Jeszcze czeka na dwa różne siodełka do przymiarki. Siodła różnią się budową. Leci też kolejny most Tune O Matic GUYKERa także do przymiarki. Tuleje i inne pierdoły też się wleką. Ogólnie mam dostarczany towar od 5 do 10 dni roboczych więc nie będę czekał w nieskończoność.

Z mostem właśnie wiąże się historia małej Habetowej spierdoliny. Gitara jest naprawdę świetna, jednakże gdyby trafiła do pierwszego lepszego Romka nie potrafiącego sobie z tym poradzić w sensowny sposób to taki kolo jebałby się z akcją strun na poziomie starych akustyków DEFILA :-)
Obecnie mam GUYKERa na rolkach, ale czekam też na standardowego GUYKERa. Zadecyduję który most finalnie zostanie po teście wysokości.
Oryginalny most nie dość, że wyższy o 1mm od obecnego to jeszcze piny w tulejach wypadały dość wysoko. Ogólnie dzięki pomysłowi użycia szerokiego wiertła w rewersie odwierciłem lakier i niewielką ilość drewna tak by osadzić nowe tuleje w korpusie prawie równo z lakierem. Zrobiłem to mega precyzyjnie i zyskałem 3mm.
W zasadzie tyle potrzebowałem by akcja była przyjemna i niska. Rolki nowego mostu wypadają chyba wyżej niż standardowe siodła dlatego momentalnie zdecydowałem o zakupie tego samego mostu bez rolek. Chcę mieć jakąkolwiek możliwość regulacji wysokości. Tak czy inaczej sprawa problemu na tym etapie się kończy.
Poza tym nie ma się do czego dojebać.
Gita ma świetnie nabite i wykończone progi. Idealny kąt odchylenia gryfu od korpusu bo tu ten telek budową przypomina gibole. Powiem tak...   ...strasznie jara mnie budowa tego wiosła. Dwa humby, a szczególnie oddalenie mostkowego humba od mostu, wersja mostka i struny przez korpus jak i krój korpusu. Te wszystkie moim zdaniem zalety tworzą idealną harmonię MODERN tele. Gdyby tylko łeb był w rewersie :-) No cóż baryton też nie ma rewersu, a żyć trzeba dalej :-)

Co do jakichkolwiek poprawek to mam pewną zmianę co do podstrunnicy, ale tym się zajmę jak będę wymieniał płytkę i śruby gryfu. W barytonie jako, że to także klasyczna budowa wiosła podoba mi się zaokrąglony koniec podstrunnicy. Tele ma chamski, ścięty kąt prosty. Chujowo to wygląda więc zaokrąglę narożniki i po sprawie.

Gitara jak grałem na stockowym osprzęcie stroiła przepięknie i grała OK. Nic więcej nie powiem bo Habetowe struny i ich magnetyczność TO TRAGEDIA do tego stockowe pickupy to pewnie jakieś zapchajdziury.

Ogólnie Panowie kolejne dłubanie w syfie, a ja nadal mam MOKRO. Kto by mi zrobił tak dobrze za 600zł :-)
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2024, 00:43:08 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #18 17 Mar, 2024, 14:12:51 »
Ze trzy dni i reszta gratów dojedzie. W każdym razie prace nadal trwają. Odkręciłem gryf i oczywiście wykończyłem, zaokrągliłem koniec podstrunnicy. Według mnie to aż się prosiło o taki zabieg. Miejsce kopyta oczyściłem, zrobiłem sobie dopasowane śruby pod względem długości jak i grubości. Gryf musi być stabilny i moim zdaniem cała długość śruby ma wchodzić do samego końca i trzymać na całej długości i tutaj niespodzianka. Po zamontowaniu gryfu okazało się, że dobrze dojebane śruby dają jeszcze lepszy kąt co przełoży się na mega niską akcję i jakąkolwiek regulację wysokości mostu. Chińczyki powinni nabrać wprawy składając LEGO, a później instrumenty. W każdym razie kąt gryfu jest mega przyjemny. Kładąc wiosło na podłodze, klucze na główce jak i korpus leżą dotykając podłogi.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2024, 15:10:50 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #19 21 Mar, 2024, 09:03:55 »
Później dorzucę koment.

Ok no to tak...   ...przed chwilą zmieniłem most z rolkowego GUYKER'a na standardowego GUYKER'a. Mam takie wrażenie jakby struny na standardowych nożach siodełek zachowywały się lepiej. Kwestia wybrzmiewania i fizyki drgań jakby była inna albo mam omamy. Tak czy inaczej nie zmieniam ponownie do testów bo rolkowy dawał mi więcej przydźwięku zza mostu.
Standardowy też coś tam przenosi, ale i tak to wygłuszę.

Co do pickupów...    ..."niespodziewanka" i rozczarowanie. Zacznę od rozczarowania. X3 jest tak mocnym w średnich tonach i ciepłym pickupem, że odsunięcie go od mostu tak daleko dało zamułkę. X3 jednak uwielbia być blisko mostka. Wtedy uwalnia swój potencjał. Oczywiście pickup robi WYPAD.

Niespodzianką, a zarazem gratką dla ludków grających słabsze gatunki będzie neodymowy HV75-N. Pickup jest rewelacja. Taki twang z tego idzie, że hoho. Co ciekawe mam w nim rozłączanie cewek do wyboru albo szereg i tutaj niezależnie od tego na czym gram sila sygnału jak i klarowność jest na podobnym poziomie. To jest mój pierwszy humb w życiu na którym można grać soczysty clean bez rozłączania cewek.

Co prawda ten telek ma być przeznaczony do kosy, jednakże nie mogłem się oprzeć i dzisiaj zamówiłem od Entwistle kolejne trzy neodymowe pickupy w tym właśnie HV75-N bridge. Już dostałem info z Royal Mail, że jutro dojdą. Pozostałe dwa to sprawdzony już, mega klarowny i mocny set HDN. Oczywiście ten set HV75N muszę sprawdzić bo może zdecyduję się na kolejne wiosło, a wtedy wybiorę, które z nich będzie do light'owych spraw. Te HV75N jak w mordę wchodzą jako główna opcja.
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2024, 02:26:19 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #20 23 Mar, 2024, 20:13:22 »
Ogarnięty temat na 100%

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #21 30 Mar, 2024, 03:17:24 »
Krótka próbka. Strój H /B czyli standard jak do siódemki. Struny to EB komplet dobierany z pojedynczych strun 12, 16, 20p, 36, 48, 62. High gain na pickupie daleko od mostu :-)

https://soundcloud.com/gehinnom-1/hb-tele-high-gain
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #22 31 Mar, 2024, 11:50:47 »
No i wali mulem :D Do szybkiego grania bez szans ;)
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #23 31 Mar, 2024, 12:14:17 »
No i jest pięknie i selektywne. Do szybkiego grania jak znalazł.
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Miłośnik Habet
« Odpowiedź #24 31 Mar, 2024, 13:11:38 »
Hahaha xD
mniut i piah