Wzmacniacze i akcesoria > Wzmacniacze i kolumny

Wielofunkcyjne głośniki/odsłuchy do mieszkania po taniości

(1/3) > >>

Meliton:
Rekomendacje plz.
Mam na radarze w tej chwili Edifier MR4 albo Presonus Eris 3.5

Ma sie dać na tym odsłuchać gitare/mix - przejdzie wcześniej przez PC->pluginy.
Małe mieszkanie więc mocno napierdalać nie musi, ale będzie przy okazji spełniać role codziennego głośnika do filmów, gier, normalnej muzyki.
Myśle że tak 400-600zł mam do wydania. Na graniu nie zarabiam więc każda złotówka ekstra jest właściwie wyjebana w błoto niestety :/
Nie zamykam sie na kupienie używki

Frantick:
Jak bym był na twoim miejscu to chyba wolał bym kupić jakieś fajne słuchawki, mam erisy ale 5 i w sumie to nie używam za często, pokój w którym stoją jest nie duży, głośniki są blisko ściany i dodatkowo biurko stoi w kacie co sprawia ze jak się to wszystko na siebie nałoży to tworzy się taki dudniący rezonans gdzieś na przestrzeni 80-120Hz. Przy graniu na gitarze wkurza mnie to nie miłosiernie, przy słuchaniu muzy cos tam kompensuje EQ odtwarzacza ale jak się trafi jakiś miks bogaty w te częstotliwości to tez słabo, na osłodę zostają mi filmy gdzie raczej nie zauważam tego problemu.
Wiem ze jest mocno indywidualna sprawa i może miał byś jakoś "lepiej" umeblowany pokój, który by ładnie poskramiał te fale, ale i tak w tym budżecie ja bym się rozejrzał za Audiotechnica'mi ATH-M50 albo Beyerdynamic'ami dt770, pierwsze wiernie służyły mi przez 13 lat do czasu, aż za mocno je rozciągnąłem chcąc założyć na łeb. Bajery mam parę mc i są trochę bardziej "Hi-Fi" jeśli miałbym je jakoś porównać, a niewątpliwym ich plusem jest lepsza dostępność części zamiennych niż do ATH.

drzevoo:
Jeżeli bieżysz pod uwagę też 5'' to od siebie polecę KRK Rokit RP5 G4.
Nowe minimalnie przekraczają budżet (629 zł za sztukę), ale chyba warto dołożyć.

Meliton:
Słuchawki odpadajo niestety, inni domownicy też będą słuchać na tym

wuj Bat:

--- Cytat: Meliton w 01 Sty, 2024, 19:56:30 ---będzie przy okazji spełniać role codziennego głośnika do filmów, gier, normalnej muzyki.

--- Koniec cytatu ---
To mniej neutralne od KRK, ale za to dużo bardziej muzykalne (przyjemniej angażują w słuchanie) są monitory od Alesis. Wybierz takie, które się mieszczą w budżecie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod