Autor Wątek: Pipaki do LTD SC-207  (Przeczytany 3151 razy)

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Pipaki do LTD SC-207
« 16 Sie, 2023, 20:32:57 »
Cześć,

wyciągnąłem ostatnio z szafy mojego SC-207, całkiem fajnie się na nim gra, ale pickupy to zdecydowanie najsłabsza część (dość niski output, muł i "kocyk").
Gram jakieś numetale głównie. Polećcie coś selektywnego z wygarem i za rozsądną kasę (to budżetowe wiosło i w dodatku z tym dziwnym układem Carpentera, czyli pickup przy moście i na środku).

Z góry dzięki:)

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #1 16 Sie, 2023, 22:35:03 »
Jak coś to mam Helfaje i Pafa do oddania za frytki. Sygnału Ci nie braknie :D
mniut i piah

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #2 17 Sie, 2023, 10:03:20 »
Miałem tego sc207. Ten pikap na środku imho troche nie ma sensu. Jak jesteś na budżecie to zamiast dwóch średniofajnych humbów kup jednego fajnego i wsadź pod most.

Jak chcesz zostać przy aktywach to EMG707 polecam, można za śmieszne pieniądze dostać na olx teraz, w twoim wieśle to będzie ściana dźwięku bo masz fajny ciężki korpus.
Półkę wyżej są Blackouts od Seymoura, akurat chyba nie ma nic w soapbarze na olx

Pasywy soapbarowe no to merlin owszem takowe posiada, albo jak chcesz przyszaleć no to
https://www.olx.pl/d/oferta/seymour-duncan-nazgul-7-soupbar-CID751-IDUWXsD.html

Upewnij sie że wymiarowo będzie pasowało do twojej dziurki

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #3 17 Sie, 2023, 10:06:01 »
Wywal oba i wsadź 81-7 albo jak wyżej kolega proponuje 707. Dziurę zaślep samochodzikiem albo wlepą LUXTORPEDY

 
Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #4 17 Sie, 2023, 11:48:51 »
Miałem tego sc207. Ten pikap na środku imho troche nie ma sensu. Jak jesteś na budżecie to zamiast dwóch średniofajnych humbów kup jednego fajnego i wsadź pod most.

Jak chcesz zostać przy aktywach to EMG707 polecam, można za śmieszne pieniądze dostać na olx teraz, w twoim wieśle to będzie ściana dźwięku bo masz fajny ciężki korpus.
Półkę wyżej są Blackouts od Seymoura, akurat chyba nie ma nic w soapbarze na olx

Pasywy soapbarowe no to merlin owszem takowe posiada, albo jak chcesz przyszaleć no to
https://www.olx.pl/d/oferta/seymour-duncan-nazgul-7-soupbar-CID751-IDUWXsD.html

Upewnij sie że wymiarowo będzie pasowało do twojej dziurki


Dzięki za propozycje, tam są pasywne pickupy, które tylko udają z wyglądu aktywne. Do aktywnych to chyba jeszcze trochę elektroniki potrzeba dołożyć (ale z drugiej strony to tanio te EMG chodzą). Co do budżetu, to bardziej kwestia odwiecznego dylematu: "Czy jest sens ładować drogie pickupy do gitary za 1000zł", niż kwestia pieniędzy :D

Wywal oba i wsadź 81-7 albo jak wyżej kolega proponuje 707. Dziurę zaślep samochodzikiem albo wlepą LUXTORPEDY

 
Spoiler

Wzmak już jest konkret, nawet z Twojego polecenia :D
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2023, 11:51:41 wysłana przez KoValus »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #5 17 Sie, 2023, 16:08:31 »
W jakim budżecie chcesz się w ogóle zmieścić? Bo nie wiem czy proponować Ci moje Seymour Duncan Duality 7 :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #6 17 Sie, 2023, 17:14:29 »

Jak chcesz zostać przy aktywach to EMG707 polecam, można za śmieszne pieniądze dostać na olx teraz, w twoim wieśle to będzie ściana dźwięku bo masz fajny ciężki korpus.


Ciężki korpus to ma w gitarze (a już szczególnie w tej) tyle do gadania co mój pierd po drugiej stronie kraju.
Głównym czynnikiem jest umiejscowienie pickupa bridzowego w miejscu środkowego singla w stracie. Stąd ściana dźwięku a w zasadzie mułu.
mniut i piah

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #7 17 Sie, 2023, 22:27:52 »
W jakim budżecie chcesz się w ogóle zmieścić? Bo nie wiem czy proponować Ci moje Seymour Duncan Duality 7 :D

To byłby chyba trochę overkill dla tej gitary :D No i chyba Duality nie są w formie tych "soapbarów", a takie są w sc-207.


Jak chcesz zostać przy aktywach to EMG707 polecam, można za śmieszne pieniądze dostać na olx teraz, w twoim wieśle to będzie ściana dźwięku bo masz fajny ciężki korpus.

Ciężki korpus to ma w gitarze (a już szczególnie w tej) tyle do gadania co mój pierd po drugiej stronie kraju.
Głównym czynnikiem jest umiejscowienie pickupa bridzowego w miejscu środkowego singla w stracie. Stąd ściana dźwięku a w zasadzie mułu.
Właśnie korpus raczej ciężki nie jest (jest z lipy), te wypasione serie były z mahoniu. Ten pickup na środku to się najlepiej nadaje do obniżenia na maxa, żeby w kostkowaniu nie przeszkadzał, ale ten przy moście to też jest zamulony.

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #8 18 Sie, 2023, 07:08:38 »
Wiem, miałem 607B z olchy ;)
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #9 18 Sie, 2023, 10:55:35 »
W jakim budżecie chcesz się w ogóle zmieścić? Bo nie wiem czy proponować Ci moje Seymour Duncan Duality 7 :D

To byłby chyba trochę overkill dla tej gitary :D No i chyba Duality nie są w formie tych "soapbarów", a takie są w sc-207.


Jak chcesz zostać przy aktywach to EMG707 polecam, można za śmieszne pieniądze dostać na olx teraz, w twoim wieśle to będzie ściana dźwięku bo masz fajny ciężki korpus.

Ciężki korpus to ma w gitarze (a już szczególnie w tej) tyle do gadania co mój pierd po drugiej stronie kraju.
Głównym czynnikiem jest umiejscowienie pickupa bridzowego w miejscu środkowego singla w stracie. Stąd ściana dźwięku a w zasadzie mułu.
Właśnie korpus raczej ciężki nie jest (jest z lipy), te wypasione serie były z mahoniu. Ten pickup na środku to się najlepiej nadaje do obniżenia na maxa, żeby w kostkowaniu nie przeszkadzał, ale ten przy moście to też jest zamulony.

Co to znaczy WYPASIONE? I dlaczego akurat z mahoniu a nie klonu, który był używany na body chyba tylko przez rok albo dwa?

Kup se po prostu jakiekolwiek EMG pod most. Ewentualnie na totalnie po taniości możesz przyczaić się na Duncan Designed z Schecterów. Chyba najlepsze OEMowe aktywy.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #10 18 Sie, 2023, 14:24:07 »
Weź sobie te EMG i wsadz w dupę xd
Tylko nie zapomnij o baterii, najlepiej dwie na 18V! :D
mniut i piah

Offline Meliton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #11 18 Sie, 2023, 20:01:05 »
Dawniej na forach jeszcze sie mówiło dozbieraj i kup lampe

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Pipaki do LTD SC-207
« Odpowiedź #12 18 Sie, 2023, 20:15:06 »
Dawniej na forach jeszcze sie mówiło dozbieraj i kup lampe

Dlatego już zawczasu kupiłem lampę :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer
9 Odpowiedzi
7115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2018, 13:28:15
wysłana przez mastEr_eXplorer
11 Odpowiedzi
3211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2021, 22:31:49
wysłana przez ITHMW
13 Odpowiedzi
3410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2021, 22:08:41
wysłana przez Stivo2005