Autor Wątek: Wpływ drewna na brzmienie - test  (Przeczytany 3040 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Z drugiej strony, jak przed laty kupowałem Schectera KM7 to porównałem z Blackjack C-7 (ten sam wzmacniacz, przepiąłem tylko gitarę), w tej drugiej gruz się sypał.
A ta sama konstrukcja i pickupy.
Także kto wie ;)

Wysokość pickupów + struny mogły dużo zmienić ;D


Lepiej bliżej czy dalej strun według ciebie?

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Łee, faktycznie. Na to nie zwróciłem uwagi.

Kiedyś sobie podnosiłem pickupy aby był mocniejszy sygnał.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Interesująca persona. Za wyrobienie nowego siodełka chciał ode mnie 500 zł. Bo se przy okazji sprawdzi elektronikę, poprawi to i owo itp. O co oczywiście nie prosiłem i czego potrzeby nie było bo chciałem tylko i wyłącznie nowe siodełko. Słyszałem wiele dobrego, ale windowanie z dupy cen za serwis jest dla mnie praktyką całkowicie nieakceptowalną.

Tak się zazwyczaj robi, jak sie nie chce czegoś robić :D
mniut i piah

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Z drugiej strony, jak przed laty kupowałem Schectera KM7 to porównałem z Blackjack C-7 (ten sam wzmacniacz, przepiąłem tylko gitarę), w tej drugiej gruz się sypał.
A ta sama konstrukcja i pickupy.
Także kto wie ;)

Wysokość pickupów + struny mogły dużo zmienić ;D

Lepiej bliżej czy dalej strun według ciebie?


Nie mam na to żadnej konkretnej odpowiedzi bo nie bawię się w brzmieniowe voodoo, ostatecznie kompresujemy sygnał do takiego stopnia, że doszukiwanie się tam niuansów jest w mojej opinii marnowaniem czasu i pierdoleniem kocopołów ;D

Kiedyś jak wysłałem gity na delikatny przegląd do Skerve Darek albo Franq zasugerowali mi, żeby trochę pomajstrować wysokością i dać niżej, sygnał i tak będzie wystarczający, a artykulacja i atak pickup wyłapuje trochę lepiej. To trochę na zasadzie cuppingu mikrofonu - im bliżej tym brzmienie traci więcej harmonicznych, więc z punktu fizyki ma sens, ale grając na lampach/multi/VST nie zauważyłem jakoś skrajnej różnicy, a już tym bardziej w mixie :D


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Pickup z mocnym magnesem który jest podniesiony zbyt wysoko powoduje tłumienie drgania strun. Efekt jest taki że co prawda szybciej wylapuje atak ale jest nienaturalna amplituda drgania struny, krótszy sustain I bardzo nienaturalne płaskie brzmienie.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
I bardzo nienaturalne płaskie brzmienie.

O, czyli do metalu ;D
Ludzie płacą za to, kupując aktywy.
« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2023, 15:33:15 wysłana przez lupus »

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
heh, mój 80s hair metal nauczyciel jest jakimś fanatykiem obniżania pickupów, chociaż faktycznie, jak pokręcił po swojemu, to jest fajniej.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."