Autor Wątek: Programowalne LAMPOWE wzmaki  (Przeczytany 5286 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #25 10 Maj, 2023, 22:14:55 »
Kiedyś było coś takiego jak Randall RM (RM100 jako head albo RM4 jako 4 preampy w racku), gdzie można było wetkać lampowe moduły preampów jak gry do gameboya.
Teraz Synergy produkuje coś takiego.
https://www.thomann.de/pl/synergy_przedwzmacniacze.html


Posty połączone: 10 Maj, 2023, 22:17:21
PS
http://salvationaudio.com/index.php?page=modifications
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2023, 22:17:21 wysłana przez spacelord7 »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #26 10 Maj, 2023, 23:55:13 »
Kiedyś było coś takiego jak Randall RM (RM100 jako head albo RM4 jako 4 preampy w racku), gdzie można było wetkać lampowe moduły preampów jak gry do gameboya.
Teraz Synergy produkuje coś takiego.
https://www.thomann.de/pl/synergy_przedwzmacniacze.html


Posty połączone: [time]10 Maj, 2023, 22:17:21[/time]
PS
http://salvationaudio.com/index.php?page=modifications

fazowy pomysł :D ale to chyba jednak nie to, czego ja potrzebuję, chyba że sugerujesz 4x taki sam moduł wpakować w ampa w ramach możliwości ukręcenia 4 wersji brzmienia :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 512
  • Venus as a goodboi
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #27 11 Maj, 2023, 01:43:54 »
A czemu nie po prostu coś jak JVM 410 i na każdym kanale (clean, crunch i dwa OD) inne brzmienie? On obsługuje MIDI z tego, co pamiętam, więc da się to jakoś skleić z programowalnym pedalbardem.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #28 11 Maj, 2023, 11:45:46 »
@sylkis może podbij do MG amps? Tam chyba mógłbyś zrealizować swój najczarniejszy i zboczony pomysł. Nie wiem w jakim stopniu Marek mógłby Ci stworzyć podobny preamp ale na bank midi do przełączania kanałów by włożył. Co do zapisywania presetów i ustawień to już raczej wątpię. ;)

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #29 11 Maj, 2023, 17:05:38 »
@sylkis może podbij do MG amps? Tam chyba mógłbyś zrealizować swój najczarniejszy i zboczony pomysł. Nie wiem w jakim stopniu Marek mógłby Ci stworzyć podobny preamp ale na bank midi do przełączania kanałów by włożył. Co do zapisywania presetów i ustawień to już raczej wątpię. ;)
Jakiś czas temu rozmawiałem z Markiem o customowym ampie i o ile brzmieniowo można kombinować do woli to midi dostępne jest jedynie w najprostszej formie - zmiany kanałów. Do bardziej skomplikowanych operacji w tym zakresie producent nie posiada odpowiednich narzędzi - przynajmniej tak mi to zostało uzasadnione  :)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #30 11 Maj, 2023, 21:54:21 »
Co do zapisywania presetów i ustawień to już raczej wątpię. ;)
Tylko ten cały wątek jest właśnie o ten myk xD że nawet jeden kanał by styknął dopóki dopóty są presety ustawień do przełączania się :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #31 12 Maj, 2023, 17:45:33 »
nawet jeden kanał by styknął dopóki dopóty są presety ustawień do przełączania się :D
Synergy, 4 takie same kości z preampem i po temacie  :D

Albo MG Vulture z czterema takimi samymi kanałami :P

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #32 14 Maj, 2023, 20:25:21 »
OPie, a na czym ty w ogole lubisz grac? w sensie co ci dobrze lezy pod lapa i jest przyjemne do grania, bo kwestia jest jeszcze taka, ze w nie w kazdym przypadku te rozne ustawienia gainu i korekcji robia az taka roznice aby presetowanie tego mialo sens, tj zmiany sa w zasadzie kosmetyczne i charakter brzmienia pozostaje ten sam... czyli zamiast presetu clean moze wyjsc w rezultacie "taki jakis niedojebany krancz" przykladowo. wiecej danych wejsciowych plz :) jak lampa nie jest warunkiem absolutnie koniecznym to powtorze - PSA1 bylo zajebiste do takich zabaw. Albo triaxis. x99 bylo by fajne, ale to sie pojawia raz na sto lat jak hrabia Duckula i cenowo chyba wypada rozpatrywac w kategoriach kolekcjonerskich a nie uzytkowych.

RM ma jedna wade - stopien wejsciowy jest zawsze taki sam, niewazne jaki modul zapniesz, co czasem nie robi duzego problemu, ale czasem tak, tzn z odwzorowaniem danego preampu.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #33 25 Maj, 2023, 15:46:33 »
Trochę nie wiem jak na to odpowiedzieć, bo jestem zjebany i chuja sam wiem/umiem :D

Najbardziej lubię DR-kowate przestery, które by ukręcać tak, aby do leadów były gładkie lejące się niemalże jakby z 8bitowgo syntezatora z lekkim delayem, a do rytmu były nie tight selektywne, a wręcz przeciwnie takie drgające gruboziarniste, gdzie w pewnym sensie nie słychać do grasz, tylko np. jak zagrasz powerchodra, durowy akord, albo molowy akord, to każde z nich będzie się zlewać w tak jakby jeden dźwięk, ten sam, tylko każdy w wersji o innym tonie, innym zabarwieniu. Tylko aby charakter tego przesteru był jak taki drapiący gruzowaty distortion, a nie brzęczący fuzz. I właśnie takie "niedojebane crunche" będące pushed cleanami z przesteru o charakterze takiego zachrypniętego distortionowego rzygania i tak dalej, zamiast tego, co ludzie zazwyczaj lubią. Ogólnie to brzmieniowo era numetalu, ale na sterydach jeszcze. Także akurat utrzymywanie podobnego charakteru brzmienia w różnych wersjach mi akurat by leżało, zakładając, że ten charakter mi pasuje ;)

W młodości z braku kasy, a dorosłości czasu, osobistej styczności z prawdziwym sprzętem nie mam za wiele niestety w swoim doświadczeniu, ale jak pamiętam jak mi się na wzmakach typu Ibanez Toneblaster (tranzystor brzmiący generalnie jak metal lat 90) dobrze i łatwo kręciło w miarę podobające mi się brzmienia, tylko właśnie od zawsze od samego początku mojego brzdąkania w liceum drażniło mnie to, że zazwyczaj na jednym kanale mogłem ukręcić 5 podobających mi się brzmień, a na innych kanałach właśnie przez inny charakter mi się nie podobały, i przełączanie się między kanałami nie dawało mi tego, co byłoby mi przydatne. I z tego powodu w którymś momencie uznałem, że chuj że wzmacniaczami, że cyfra da mi tę lepszą swobodę i jeszcze z różnymi modelami symulacji nauczę się różnych charakterów brzmień itd. - ale w praktyce to właśnie się dla mnie nie spisuje, bo nigdy cyfry nie umiem satysfakcjonująco ukręcić i dla mnie właśnie wszystkie symulacje brzmią tak samo, charakter praktycznie kompletnie zależy od użytego IR a nie modelu wzmaka jak dla mnie i nigdy nie brzmi tak, jak to co mi siedzi w głowie, co mi się by dobrze odczuwało. I wiem, że to ze mną problem, że chuja umiem, ale jak się dowiedziałem o programowalnych ampach to stwierdziłem, że sobie spróbuję ułatwić jednak życie :D

I póki co najbardziej budżetową opcją byłoby jednak zapolowanie na używkę H&K Switchblade i na nim nauczyć się grać i później kombinować z ogarnianiem poważniejszego sprzętu ;) i już prawie zdecydowałem, że w to prawodpodobnie będę szedł jak dozbieram kasy. Jednak zawsze dobrze wiedzieć, za czym się rozglądać jako następny etap, bo ludzie tu na forum są po prostu ode mnie o wiele bardziej ogarnięci
« Ostatnia zmiana: 25 Maj, 2023, 21:36:26 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Programowalne LAMPOWE wzmaki
« Odpowiedź #34 25 Maj, 2023, 16:51:02 »
To wszystko brzmi jakbyś potrzebował najprostszego Fractala Standard. Jedyne co musisz ogarnąć to ustawienia gotowych presetów, które ludzie nieznani, a także bardzo znani, pokazują w internetach.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
15147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2010, 00:24:30
wysłana przez terrormuzik
6 Odpowiedzi
2716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2017, 22:36:03
wysłana przez stanley amps
4 Odpowiedzi
1780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2023, 21:57:53
wysłana przez ITHMW