Autor Wątek: Uber dopała do 800sety  (Przeczytany 2073 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Uber dopała do 800sety
« 27 Mar, 2023, 10:59:48 »
No to tak. Posiedziałem przez weekend z moją kopią 800sety. Fajna, 50W, master volume i drugi kanał czysty faktycznie czysty. Zapiąłem SD-1 w przód i fajnie. Ale dojebałem jeszcze GE-7 i ojapierdole.jpg :D Aż mi kapcie spadły, pure śmierć metal.

Pytanie: jaki będzie dobry substytut dla GE-7 w takiej konfiguracji? Bo to wrzucenie jego we front zrobiło dobrze.

1. Drugi GE-7 - bo jeden siedzi w pętli 6505, a kto miał/ma GE-7 to wie, że kręcenie tymi psztyczkami to mordęga :D Więc może po prostu kupić drugi, który będzie robił jako boost.
2. Clean boost - Spark? LPB-1? Tylko żeby przypierdolić sygnałem na front.
3. Boss MT-2 - bo to w sumie PQ-4 w innym opakowaniu. :D
4. Coś w stylu TC Integrated Preamp - np. kopia Fortina 33 z Aliexpress.

Jakie macie doświadczenia? Jakieś podpowiedzi, sugestie? Jest jakaś uniwersalna reguła odnośnie 800set i ich dopalania, żeby wyciągnąć jak najwięcej mięsa?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #1 27 Mar, 2023, 12:51:59 »
generalnie czego bys nie uzyl bedzie dzialac na tej samej zasadzie - ma opierdolic sygnal z wiosla z dolu (bo sie zatyka) i gorki (bo i tak beda harmoniczne) i zostawic to co sie ladnie przesteruje czyli srodek i okolicach 1kHz.

jebac fortina men. dostajesz okrojone TC integrated pre, bez regulacji bass/treble. meh nah i wogole. zrob se lepiej pierwowzor, jest bardziej uniwersalny.


z peq4 bardzo dobrze kombinujesz, kumpel mial wersje od chaosa, fajne to i warte rozwazenia.

a'propos mt2 - jest taka dopalka, bedaca w sumie wycietym stopniem wejsciowym z mt2 co lezy u Toma na stronie z 2 dekady i nikt tego nie ruszyl bo "eee kurwa metalzlom jebac" - jest zajebista, polecam i chuj.
https://guitaramplifiers.prv.pl/images/tsh4.gif

czy bym sie pakowal w cale mt2 to nie wiem, tzn zeby dzialalo dobrze jako sam eq to i tak dobrze by bylo tam zdjac gainu bo to na 0 juz masakre z sygnalu robi. to juz bym wolal hm2 rily.

ewentualnie moge miec do oddania 1 band parametryka. nie jest taki fajny jak pq4 ale na dopalke sie sprawdza.

« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2023, 13:12:54 wysłana przez staryt »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #2 27 Mar, 2023, 13:17:24 »
Dodaję kilka ciekawych opcji, żeby było trudniej wybrać:
- MXR micro amp
- TC Spark Boost
- EHX Soul Food
- EHX Glove
- kopia Fortina 33 od Puffa (ta jedna gała volume wystarcza w zupelności)





Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #3 27 Mar, 2023, 13:49:04 »
orajt.

- cae401 bo fajny cleanboost
- pearl od05 - za semi parametryczny srodek, ale w sumie to wolalem eq
- RAT (uzasadnienie zbedne) lm208 tzn to co trzeba tylko w wersji mniej cywilnej byly niedawno na allegro po 8zl

edit:

ewentualnie jak masz w tej 800 swojej, wolne -15VDC to patent z triampa sobie sprawdz.
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2023, 15:50:42 wysłana przez staryt »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #4 27 Mar, 2023, 20:00:59 »
orajt.

- cae401 bo fajny cleanboost
- pearl od05 - za semi parametryczny srodek, ale w sumie to wolalem eq
- RAT (uzasadnienie zbedne) lm208 tzn to co trzeba tylko w wersji mniej cywilnej byly niedawno na allegro po 8zl

edit:

ewentualnie jak masz w tej 800 swojej, wolne -15VDC to patent z triampa sobie sprawdz.

Zrobisz mi TC Integrated preamp? :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #5 27 Mar, 2023, 20:31:10 »
DigiTech Bad Monkey
Spoiler

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #6 27 Mar, 2023, 21:18:46 »
orajt.

- cae401 bo fajny cleanboost
- pearl od05 - za semi parametryczny srodek, ale w sumie to wolalem eq
- RAT (uzasadnienie zbedne) lm208 tzn to co trzeba tylko w wersji mniej cywilnej byly niedawno na allegro po 8zl

edit:

ewentualnie jak masz w tej 800 swojej, wolne -15VDC to patent z triampa sobie sprawdz.

Zrobisz mi TC Integrated preamp? :D

nie, ale pewnie sztuka by sie znalazla jakbym poszukal. tylko ponizej 18V to nie ma sensu, a fajnie to sie zaczyna robic jak jest jeszcze wiecej, wiec pytanie brzmi czy mialbys to czym zasilic :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #7 27 Mar, 2023, 21:40:04 »
orajt.

- cae401 bo fajny cleanboost
- pearl od05 - za semi parametryczny srodek, ale w sumie to wolalem eq
- RAT (uzasadnienie zbedne) lm208 tzn to co trzeba tylko w wersji mniej cywilnej byly niedawno na allegro po 8zl

edit:

ewentualnie jak masz w tej 800 swojej, wolne -15VDC to patent z triampa sobie sprawdz.

Zrobisz mi TC Integrated preamp? :D

nie, ale pewnie sztuka by sie znalazla jakbym poszukal. tylko ponizej 18V to nie ma sensu, a fajnie to sie zaczyna robic jak jest jeszcze wiecej, wiec pytanie brzmi czy mialbys to czym zasilic :)

No weź mi zrób

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #8 27 Mar, 2023, 22:00:26 »
ale mi sie nie chce za bardzo robic, bo sie odechcialo :D wiec plan jest taki zeby zutylizowac to co jest (a troche jest) i sie moze znowu zachce. zasilacz tez sie moze jakis znajdzie tylko ja niespecjalnie lubie te przetwornice tanie typu 1044/7660 (bo latwo przypadkowo ubic i jednak zawsze z natury sieja zakloceniami od oscylatora, wiec lepiej by bylo znalezc jakies trafko i normalny liniowy stabilizowany pyknac.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #9 27 Mar, 2023, 22:15:47 »
ale mi sie nie chce za bardzo robic, bo sie odechcialo :D wiec plan jest taki zeby zutylizowac to co jest (a troche jest) i sie moze znowu zachce. zasilacz tez sie moze jakis znajdzie tylko ja niespecjalnie lubie te przetwornice tanie typu 1044/7660 (bo latwo przypadkowo ubic i jednak zawsze z natury sieja zakloceniami od oscylatora, wiec lepiej by bylo znalezc jakies trafko i normalny liniowy stabilizowany pyknac.

Proszę, pokaże Ci cyce
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #10 27 Mar, 2023, 22:39:46 »
ale mi sie nie chce za bardzo robic, bo sie odechcialo :D wiec plan jest taki zeby zutylizowac to co jest (a troche jest) i sie moze znowu zachce. zasilacz tez sie moze jakis znajdzie tylko ja niespecjalnie lubie te przetwornice tanie typu 1044/7660 (bo latwo przypadkowo ubic i jednak zawsze z natury sieja zakloceniami od oscylatora, wiec lepiej by bylo znalezc jakies trafko i normalny liniowy stabilizowany pyknac.
Weź mu zrób ale na dwie baterie, to będzie najprawilniejsze 18V.

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #11 28 Mar, 2023, 14:23:53 »
bateria zawsze najlepsza ale tu by trza bylo 3. ten preamp serio oplaca sie zasilac max tego co opamp pozwoli czyli okolice 30V. wtedy ma to potworny headroom, niemozliwy do zatkania ani gruba struna ani uberrzeznickimi pikapami (jak ktos jest na tyle pierdolniety ze uzywa xd) i ladnie oddaje dynamike kostkowania. generalnie mam przelotke wlasnie na 7660 robiacym za podwielacz (osobno bo zrobilem zeby mozna bylo inne kostki tez zasilac i zeby ta przetwornica nie byla fizycznie bliska wysokoimpendancyjne go stopnia wejsciowego) i to robi robote. jak cos to mozna sobie pogooglac za artykulem R.G. Keena  +18, +25, or +33 from one 9V battery tylko zdaje sie ze strona lezy, jak ktos chce to waybackiem geofex circuit sweeping poszukac mozna :) przy okazji sie wyjasnilo skad to 33 heh.

ps badmonkey bylo dobre jak bylo dobre bo tanie. teraz tylko sie posmiac mozna, albo rozplakac nad glupota ludzka :(
« Ostatnia zmiana: 28 Mar, 2023, 14:26:02 wysłana przez staryt »

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #12 28 Mar, 2023, 14:56:21 »
ps badmonkey bylo dobre jak bylo dobre bo tanie. teraz tylko sie posmiac mozna, albo rozplakac nad glupota ludzka :(
Oczywiście, mój komentarz był ironiczny.

Na serio to pod 800sete ultymatywnym wyborem jest Rat lub wariacja na jego temat. Najlepiej z modem dodającym HPF. W takiej konfiguracji mamy wszystko, od totalnego gruzu po ciasne dżyn dżyn, nawet fuzz. I to wszystko w jednej kostce!  :)

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #13 28 Mar, 2023, 15:18:23 »
ps badmonkey bylo dobre jak bylo dobre bo tanie. teraz tylko sie posmiac mozna, albo rozplakac nad glupota ludzka :(
Oczywiście, mój komentarz był ironiczny.

jaha, po prostu dorzucilem co o tym mysle. generalnie temat jest gleboki, ale jakby gitarzysci ogarniali zupelnie podstawowe kwestie techniczne odnosnie sprzetu, ktorego uzywaja, to byloby zajebiscie. a tak to co jakis guru powie to jest przehajpowane, influencerom hajs sie zgadza, a normalny czlowiek nerwicy kurwa dostaje jak potem jeden z drugim wyjezdza w rozmowie z roznymi rewelacjami :D

RAT jest przekurwazajebisty. zawsze.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #14 28 Mar, 2023, 15:35:24 »
ps badmonkey bylo dobre jak bylo dobre bo tanie. teraz tylko sie posmiac mozna, albo rozplakac nad glupota ludzka :(
Oczywiście, mój komentarz był ironiczny.

jaha, po prostu dorzucilem co o tym mysle. generalnie temat jest gleboki, ale jakby gitarzysci ogarniali zupelnie podstawowe kwestie techniczne odnosnie sprzetu, ktorego uzywaja, to byloby zajebiscie. a tak to co jakis guru powie to jest przehajpowane, influencerom hajs sie zgadza, a normalny czlowiek nerwicy kurwa dostaje jak potem jeden z drugim wyjezdza w rozmowie z roznymi rewelacjami :D

RAT jest przekurwazajebisty. zawsze.

A czy substytutem RATa może być Big Muff? :D :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #15 28 Mar, 2023, 15:39:13 »
A czy substytutem RATa może być Big Muff? :D :D
Substytutem raczej nie. Za to kolejnym wszechstronnym mocarzem już jak najbardziej  ;D

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #16 28 Mar, 2023, 16:23:39 »
nie, ale pewnie sztuka by sie znalazla jakbym poszukal. tylko ponizej 18V to nie ma sensu, a fajnie to sie zaczyna robic jak jest jeszcze wiecej, wiec pytanie brzmi czy mialbys to czym zasilic :)


Pierdolisz waść kocopoły. Weź zrob jak czlowiek charge pump do 24V a nie kombinujesz u życie utrudniasz osobnymi zasilaczami

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #17 28 Mar, 2023, 18:36:36 »
bateria zawsze najlepsza ale tu by trza bylo 3. ten preamp serio oplaca sie zasilac max tego co opamp pozwoli czyli okolice 30V

To od razu TL071DT, +/-18V i 4 baterie...

przy okazji sie wyjasnilo skad to 33 heh.
Wyjaśniło się 18 lat temu
https://en.wikipedia.org/wiki/Catch_Thirtythree

jakby gitarzysci ogarniali zupelnie podstawowe kwestie techniczne odnosnie sprzetu, ktorego uzywaja, to byloby zajebiscie.
to jest paradoks, bo 99% z nich więcej się sprzętem zajmuje niż graniem :D

Offline staryt

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 80
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #18 28 Mar, 2023, 18:45:22 »
nie, ale pewnie sztuka by sie znalazla jakbym poszukal. tylko ponizej 18V to nie ma sensu, a fajnie to sie zaczyna robic jak jest jeszcze wiecej, wiec pytanie brzmi czy mialbys to czym zasilic :)


Pierdolisz waść kocopoły. Weź zrob jak czlowiek charge pump do 24V a nie kombinujesz u życie utrudniasz osobnymi zasilaczami

nie chce mi sie. pytanie pomocnicze - ile na tym strace? dobra przetwornica powiedzmy LT1054 to jest w tme 60zl jak sprawdzalem ostatnio, a kawalek czasu to bylo temu. reszta niech bedzie 2x tyle i realnie puscisz to za 3 stowki bo wiadomo jak jest. roboty duzo i sukces bedzie jak ramke fajek zarobisz. zapomnij :D

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #19 28 Mar, 2023, 18:59:25 »
dobra przetwornica powiedzmy LT1054 to jest w tme 60zl jak sprawdzalem ostatnio
w czym była lepsza od tej za 10?
https://www.tme.eu/pl/details/lt1054ip/regulatory-napiecia-uklady-dc-dc/texas-instruments/

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #20 28 Mar, 2023, 20:57:15 »
A czy substytutem RATa może być Big Muff? :D :D
Substytutem raczej nie. Za to kolejnym wszechstronnym mocarzem już jak najbardziej  ;D

No i zajebałem. W pizdeczkę, grubo i mięso. To teraz potrzebuje coś żyletowego. Oczywiście poszedł w parze z SD-1 bo inaczej tylko buła.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Uber dopała do 800sety
« Odpowiedź #21 28 Mar, 2023, 21:21:06 »
Dziwne, że nikt jeszcze OCD nie zaproponował? A nie, jest.
- EHX Glove
To to samo. Mi z czego bym nie podpiął robił metal. Szybko, ciasno i skutecznie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
4317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2009, 14:26:19
wysłana przez ukasheq
14 Odpowiedzi
8419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2010, 21:17:27
wysłana przez Pan Sinner
17 Odpowiedzi
7823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2011, 22:59:10
wysłana przez bieniu26
8 Odpowiedzi
4861 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2019, 17:15:24
wysłana przez carminacore