Autor Wątek: Operacja pod tytułem - robimy krzywy przetwornik  (Przeczytany 711 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Jakoś od stycznia zalegam z NGD o NK Guitars 7.

Nie spojlując zbyt dużo - stockowe przetworniki to była padaka (w moim przypadku) - z chęci eksploracji i przekraczania granic tego co pojęte postanowiłem przyoszczędzić i przerobić Ibanezowski set VK27 / 17 na przetworniki "slanted" (czy też pokopane / krzywe).

Krok pierwszy: Bierzemy przetworniki i rozbieramy je do elementów pierwszych:
Spoiler
Krok drugi: Analogicznie demontujemy stockowe przetworniki w celu skanibalizowania backplate na który zamontujemy później pozyskane cewki od dawcy (swoją drogą - gdzie reszta magnesów??? Czy taki design ma sens?):
Spoiler
Krok trzeci: Zakładamy docelowe przetworniki na nowy backplate, lutujemy uziemienie (Tak, nie umiem lutować. Kiepsko to wygląda, ale działa). Z góry uprzedzam - lepiej montować do backplate tylko na jednej śrubie, nie ma co się napinać - montaż na dwóch ugryzie mnie na kolejnym kroku w tyłek... No i jeszcze owijamy wszystko tasiemką
Spoiler
Krok czwarty i ostatni: Woskowanie - bierzemy wosk, a jak go nie mamy to kupujemy sporą świeczkę i topimy. Polecam zastosowanie pojemnika do pieczenia i podgrzewanie tego w gorącej wodzie. Nie polecam za to umieszczać tegoż pojemnika w garnku który lubi twoja druga połówka, bo niemal pewne jest że odrobina wosku dostanie się przypadkiem do garnka i zrujnuje go doszczętnie. Przetworniki moczymy aż przestaną uciekać bąbelki powietrza - jakieś 20-30 minut powinno wystarczyć. Pilnujemy też temperatury - plastiki w przetworniku naprężonym przez montaż na obydwu śrubach zaczęły się poddawać pod wpływem temperatury... No i można montować gotowe potworki. Wymiar oczywiście nie będzie pasować idealnie.
Spoiler

Wyniesione lekcje:
- Nie montować backplate na obydwu śrubach.
- Pilnować temperatury wosku by nie przegrzać go niepotrzebnie
- Nie oczekiwać niesamowitych efektów wizualnych - chyba, że masz fach w ręku i wiesz co robisz

Efekt jest taki, że gitara gra. I to sporo lepiej niż na poprzednich przetwornikach. Nagrałem nawet DI tuż przed demontażem, jednak wciąż nie mogę się zebrać na nagranie DI po montażu nowych. Jak się uda - wrzucę tutaj.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
1363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2011, 09:58:34
wysłana przez deely
7 Odpowiedzi
1308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2011, 13:55:06
wysłana przez Rachet
6 Odpowiedzi
1003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 23:39:43
wysłana przez damagedime777
8 Odpowiedzi
3697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2013, 11:28:21
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2023, 20:48:50
wysłana przez spacelord7