Autor Wątek: Mały test - nauka odwzorowania pożądanego brzmienia po raz Nty  (Przeczytany 2229 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Jeszcze nie sprawdziłem co prawda tej kompresji, ale zauważyłem coś odnośnie samych gitar - Maximizer ma ogromny wpływ na gain.
Z zapiętym na przodzie działa niemal jak dopałka, z tą różnicą że nie odcina dołu, a wprost przeciwnie.
Przy gainie SLO na 3.5-4 już było go jednak za dużo. Zmniejszyłem do 1-1.3 i to jest chyba to.
Zapiąłem też EQ na front ucinające nadmiar dołu przed przesterowaniem i podbijające lekko górę, coś jak booster, ale nie zwiększając sygnału, dla większej klarowności. Koniec końców dzięki temu pozbyłem się przesadzonego "fuzza", w końcu to nie stonery - i jestem z grubsza zadowolony z tego jak to brzmi, pomijając oczywiście jeszcze nieidealnie dobrane IRy.

Czuję że kluczowe tu będzie znalezienie jakie mikrofony i w jakiej pozycji były używane w oryginale jeśli serio-serio chcę mieć identyczne brzmienie, jednocześnie wątpię żeby udało mi się gdziekolwiek tę informację znaleźć (a gdybym jednak znalazł, pojawia się kwestia czy w ogóle do czegokolwiek mi się przyda patrząc po tym jak ciężko znaleźć darmowe IRy Orange).


Co do ucinania góry na koniec sygnału - jakie dokładnie wartości się właściwie stosuje?
Np. 8k, ale ile dB spadku?

Posty połączone: [time]18 Paź, 2022, 01:18:06[/time]
Próbka:

Wlacz osadzony player soundcloud


Spróbowałem tej kompresji w sidechain, ale nie jestem pewien czy robię wszystko dobrze XD

Natomiast tak, intro ssie bezdomnemu, ale reszta (nie licząc perkusji i koślawego basu) nabiera kształtu chyba.
Z prawej jest SLO z Helixa, z lewej Nameless, którego możliwe że jednak podmienię. I tak będę finalnie nagrywał wszystko na czysto.




ED:

Tak zacząłem sobie porównywać częstotliwości, bo miałem wrażenie że moja gitara w intro zajmuje mniej miejsca niż oryginał, więc załadowałem takie eq (ten highpass po to żeby odciąć perkusji trochę, poniżej tej linii nie ma nic gitary w oryginale), i oto co zobaczyłem:




No coś mi się tu nie podoba. Nie wiem, prawdopodobnie już kombinuję jak koń pod górę, ale chciałem po prostu porównać gdzie w EQ są znaczące różnice.

Jeszcze momentami Reaper mi się zacina i przestaje odtwarzać.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2022, 01:32:56 wysłana przez Rot »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2011, 15:40:05
wysłana przez sylkis
10 Odpowiedzi
3727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2011, 16:10:47
wysłana przez lokibalboa
15 Odpowiedzi
3651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2011, 22:12:28
wysłana przez Semedi
5 Odpowiedzi
1414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 22:38:47
wysłana przez Gveir
6 Odpowiedzi
4280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2013, 13:25:58
wysłana przez Matt-Carnage