Autor Wątek: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow  (Przeczytany 5778 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
[NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« 23 Mar, 2022, 08:48:18 »
Miałem się wstrzymać ze zdjęciami, ale impuls uzyskania akceptacji w opartej na posiadaniu drogich gitar społeczności był silniejszy ode mnie. ;D

W końcu, po długich przygodach, dotarło do mnie zamówione w pracowni GFF wiosło.

Spoiler

Specka:
 - korpus korina (albo jak ktoś woli, black limba), komory rezonansowe
 - gryf klon przekładany mahoniem, wkręcany
 - podstrunnica klon
 - top jesion
 - dodatki (binding, pickguard) klon
 - skala 27 cali
 - wykończenie matowe
 - pickupy Hathor, kręcone na zamówienie
 - jedna gałka volume, selektor przetworników i rozpinacz cewek (jak w Skervesenie, tylko bez World Domination Mod)
 - progi z nierdzewki

Jest to zdecydowanie najjaśniejsze wiosło na jakim grałem i nawet mój Lizard z jesionu, z palisandrowym gryfem i z identyczną skalą może mu świeczkę potrzymać. Djenci jak pojebana, wszystkie nuty są niesamowicie selektywne, współczynnik wpierdolu rośnie z poluzowywaniem strun do niższego strojenia. Dokładnie tak jak chciałem ❤️
Nie jest to zdecydowanie gitara uniwersalna, brzmienie nie jest jakieś bardzo ciepłe, mało dołu. Przetworniki to z tego co pamiętam z rozmowy z Darkiem kombinacja PAF na gryf i ceramiki na mostek, nie mają jakoś dużo sygnału wyjściowego, są lekko druciane, ale swoją rolę spełniają dobrze i pasują do gitary. Po rozpięciu cewek i podłączeniu jakiegoś klasycznego wzmacniacza gitara brzmi jak bardzo duży i bardzo niebezpieczny Telecaster. Wszystkie powerchordowe chug-chugi mają dużo mocy, są bardzo dynamiczne i trzeba pilnować się z techniką, bo pickupy nie wybaczają błędów jak aktywne. Nie mają aż tak silnie wyeksponowanego charakteru jak BKP, ale może się z nimi jeszcze muszę osłuchać. Generalnie jestem zadowolony z brzmienia. Może kiedyś sobie włożę Juggernauty czy coś.
Wykonanie jest dobre, super wyszedł top (niby czarny jesion a subtelnie widać rysunek), kilka miejsc nie do końca mi się podoba jeżeli chodzi o spasowanie takich rzeczy jak binding ale wszystko jest dobrze zalakierowane i zabezpieczone, nie ma szpar, prawdopodobnie to kwestia indywidualnych kawałków drewna no i pewne geometrie łatwe nie są, jak te otwory akustyczne. Jak będę zamawiać Mayonesa za 11k to się będę czepiać takich rzeczy ;) generalnie to jakość stolarki trochę bardziej mi się podobała w Skervesenie z 2013, ale to są naprawdę drobiazgi które zupełnie nie przeszkadzają w grze. Czemu porównuję akurat te dwie gitary, odpowiedzcie sobie sami. Jest parę problemów związanych z osprzętem - chociażby klucze z za krótkim trzpieniem albo niedoniklowane przez podwykonawcę siodełka w mostku, autorskiej konstrukcji Arka - ale to już się po dżentelmeńsku umówiliśmy że ja dostanę prawidłowo wykonane i pasujące, a on resztę hajsu za zamówienie. Opóźnienie z realizacją było niestety bardzo duże.
Generalnie gitara bardzo mi się podoba, to co ma grać gra jak powinno, myślę że jest to dobry krok do odbudowy ostatnio mocno dyskusyjnej w Internecie reputacji GFF. Raczej w tym momencie nie zamówiłbym kolejnej, ale jak na cenę którą zapłaciłem dostałem bardzo dobry instrument.

Spoiler


« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2022, 09:40:53 wysłana przez lupus »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #1 23 Mar, 2022, 09:30:06 »
Fotki nie działają.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #2 23 Mar, 2022, 09:41:10 »
Fotki nie działają.

Już powinny

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #3 23 Mar, 2022, 09:48:51 »
Ładna gitara. Czekam na próbki na singlach w drop Ź.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #4 23 Mar, 2022, 10:45:01 »
A te wycięcie semi-hollow coś wnosi, czy w zasadzie tylko czysta estetyka ?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #5 23 Mar, 2022, 10:55:22 »
Poczytam w domu ale wizualnie kozak jak dla mnie.
Masz jakieś fotki bindingu i podstrunnicy?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #6 23 Mar, 2022, 11:42:57 »
A te wycięcie semi-hollow coś wnosi, czy w zasadzie tylko czysta estetyka ?

Estetykę. Jest trochę głośniejsza z dechy, co przy instrumencie takiego przeznaczenia nic nie zmienia :) Chociaż kiedyś spróbowałbym patentu w stylu Mastodona, by nagrać mikrofonem uderzanie w struny i domieszać to nieznacznie do przesterowanego sygnału.

Poczytam w domu ale wizualnie kozak jak dla mnie.
Masz jakieś fotki bindingu i podstrunnicy?

Wrócę z roboty późnym wieczorem to najszybciej.


Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #7 23 Mar, 2022, 14:51:31 »
Fajna.

To chyba kolejna gitara GFF tutaj i takie mam wrażenie, że koleś umie w instrumenty, a nie umie w komunikację ;)
Trochę szkoda bo fajny potencjał.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 345
    • CTG TV
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #8 23 Mar, 2022, 21:47:27 »
O. Trzy dni po tym jak zrezygnowałem z moich pickupów Hathora widziałem, że bardzo podobne (tylko w srebrnych puchach, a nie czarnych) wjechały do tego Icemana. A to Twój. Po opisie widzę, że to jednak dokładnie te same pupsy. Fajnie.

A gitara piękna. Może kiedyś się uda porównać :)
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] GFF Iceman 7 Semi-Hollow
« Odpowiedź #9 24 Mar, 2022, 08:18:41 »
Very najs. ;) Jak byś chciał sprzedawać wysłużony arsenał jak rozmawialiśmy kiedyś to pisz śmiało.
« Ostatnia zmiana: 24 Mar, 2022, 08:44:19 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Very najs. ;) Jak byś chciał sprzedawać wysłużony arsenał jak rozmawialiśmy kiedyś to pisz śmiało.

Najpierw muszę podnieść wartość tej gitary, czyli zdjąć ten gówniany w chuj Gibraltar i odrdzewić w Coca-Coli  ;D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Very najs. ;) Jak byś chciał sprzedawać wysłużony arsenał jak rozmawialiśmy kiedyś to pisz śmiało.

Najpierw muszę podnieść wartość tej gitary, czyli zdjąć ten gówniany w chuj Gibraltar i odrdzewić w Coca-Coli  ;D

No jak wolisz, ale dla mnie tego robić nie musisz. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wlacz osadzony player soundcloud


Demówka czegoś dla mojego bandu którą w sumie można potraktować jako teścik, bo nagrywałem wszystko na nowym nabytku ;)

Gitary: GFF Iceman 7 semi-hollow -> TSE 808 Tubescreamer VST -> LePou SoloC Head VST -> Aurora DSP FenrIR loader (impuls Hesu 2x12 od Aurory DSP)
Bas: Cort GB5 Custom -> Plugin Alliance Ampeg SVT-VR Classic / jakiś higain od LePou puszczony na impuls kolumny basowej i zmieszane 2:1
Perka: MT Power Drum Kit

Wszystkie VSTki darmowe, jak się chce to można ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2022, 13:24:48 wysłana przez lupus »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Brzmienie siedzi w chuj, kompozycja siedzi jeszcze lepiej :love:

Offline LeftyBoi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Dobrze widzę?

Odwrócony Brand Of Sacrifice na podstrunnicy?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Granie na jakimkolwiek Icemanie ma jedną jedyną wadę, pod pewnym kątem człowiek wygląda jakby miał wielkiego czarnego pytona na wierzchu.


Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Granie na jakimkolwiek Icemanie ma jedną jedyną wadę, pod pewnym kątem człowiek wygląda jakby miał wielkiego czarnego pytona na wierzchu.

To chyba nie jest wada? : P

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nikt, dosłownie nikt: proszę zaprojektujcie mi gitarę, która pod pewnym kątem będzie wyglądała jakbym miał mikropenisa....wiec ie mam wielką pałę i chcę w ten sposób leczyć kompleksy  ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2008, 18:44:00
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
9237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2011, 01:14:50
wysłana przez Bjørn
10 Odpowiedzi
3522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2016, 13:18:58
wysłana przez lwronk
16 Odpowiedzi
9818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2018, 03:58:18
wysłana przez Dubrawski
1 Odpowiedzi
2851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2018, 21:43:44
wysłana przez OMSON