Autor Wątek: [NGD] Miał być Dżaguar, a wyszedł... Ibanez XD  (Przeczytany 3739 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Wszystko zaczęło się od tego wiosła:



Które sprzedałem i zatęskniłem. Zgłosiłem się więc do "mojego" lutnika [OldSkull Guitars], po kolejnego kastoma. Miał być Jaguar z dziwaczną główką:

Spoiler

Miało być w miarę tanio (jesion zwykły, palisander, wkręcany gryf, Hathory (wtedy jeszcze były tanie), osprzęt Gotoh).
W międzyczasie doszedłem do wniosku, że nie chcę tanio tylko zajebiście i wjechał jesion bagienny... Później Richlite (bo heban im ostatnio dopiekł)...

A w kolejnym międzyczasie napisał do mnie ziomeczek, któremu sprzedałem XJ-6, że musi ją sprzedać. I zaproponował cenę mega okazyjną. No nie mogłem się oprzeć.

I mam zonka, bo kolejny Jaguar się już prawie robi. Co teraz? Zmiana projektu :D

Spoiler

Wiem, że Iceman to oklepana sprawa, ale miałem tylko jednego i w sumie dobrze wspominam. Do tego ścięcia, wycięcia, profil gryfu z Ibka 1077XL... Mam nadzieję, że będzie mniut :)

Specka:
Set-in
Korpus: Jesion
Gryf: mahon przekładany klonem, wzmocnienie węglem, progi stal
Podstrunnica: Richlite
Skala: 27"
Most: Evertune
Klucze Hipshot
Wykończenie: przód: uretan, full biały, tył: natural olej

Kupiony kawałek jesionu mieścił Icemana, tylko trzeba było go przeciąć i inaczej skleić:

Spoiler

A tu już wyrżnięty ;)

Spoiler

Profil pod łapę:
Spoiler

Richlite:
Spoiler

Główka siekiera z podwójnym bindingiem:
Spoiler

I tu już po frezowaniu i wstępnym szlifowaniu:
Spoiler

I wstępna przymiarka osprzętu. Miały być Hathory w takim samym wykończeniu, niestety czas oczekiwania mnie przerósł.
Poratował mnie kolega @vader przy pomocy DiMarzio Fusion Edge. Jeżeli nie zagrają, dołożę preamp SD Blackouts ;)

Spoiler

Pamiętam jak 10-12 lat temu przeglądałem forum i podziwiałem te wszystkie PASy, RANy, później Skerveseny customowe. Zastanawiałem się, czy kiedykolwiek nadejdzie taki dzień, że będę sobie mógł pozwolić na total customa. No i nadszedł. Aczkolwiek nie na długo XD

« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2022, 12:31:54 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Jezu jak ja szanuję za richlite. I ogólnie koncept

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Piemkności! Nie mogę doczekać się finalnego efektu.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Jezu jak ja szanuję za richlite. I ogólnie koncept

Spoiler

Które? :>
mniut i piah

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Jezu jak ja szanuję za richlite. I ogólnie koncept

Spoiler

Które? :>

Wszystkie.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Wrzucam wstępnie, bo muszę obiad zrobić.



Drop Fis - 11-48 + 68 - wszystko śmiga, stroi i nie odstraja struny. Evertune to k*rwa mistrzostwo świata.
DiMarzio Fusion Edge - myślałem, że będę wymieniał, ale po wstępnym ograniu jest git. I to brzmi zajebiście na rozłączonych cewkach haha.

Więcej fot i wrażeń później ;)

Posty połączone: 09 Mar, 2022, 15:03:49
Dobra!
Są i foty!

Albumix:
https://photos.app.goo.gl/9QuJcMB8MnoQizru9

Kilka fot różnych:

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Ogólnie wszystko co wymyśliłem sprawdziło się i działa.

Straszyli mnie koledzy, że Evertune w 7 w niskich strojach dziwnie gra - nic podobnego. Wszystko gra normalnie.
Jedyne co nie do końca przemyślałem to długośc gitary, 111 cm. Cięzki temat z kejsem. Kupiłem basowy, ale na szerokośc jest ciasny. O ile euro stanieje wjedzie Gator GW Extreme.

plusy
- lakier z przodu, olej z tyłu - MISZCZOSTWO
- wygoda gryfu - miazga, minimalnie grubszy jest od RG1077XL, dla bezpieczeństwa
- mahoniowy gryf (przekładany klonem) w oleju wygląda jak milion dolarów ;)
- akcja strun - 1 - 1,75mm
- brzmienie - na razie wtyczki jak pisałem, zaskakująco dobre brzmienie na rozłączonych cewkach, w weekend wjeżdzam na salkę i testuję na Machette i 5150
Tutaj musze się chwilę zatrzymać, bo ogromne podziękowania dla kolegi @vader, który w cenie pickupów Hathora (w "endorserskiej" współpracy) puścił mi DiMarzio. No i zaczepy Schallera ;)
- richlite - nie odczuwam różnicy w graniu w porównaniu do hebanu, brzmienie w tym stroju i tak nieistotne ;)

minusy
- wspomniana długość heh, nie mieszczę się za biurkiem ^^
- lakierowanie - niestety Przemek cały czas dopracowuje swoje umiejętności lakiernicze i trochę baboli się pojawiło. Ale wybaczam.
- główka w rewersie - moje nemesis. Konieczne wyciszenie, bo dzwoni jak dzwoneczki Mikołaja. Oczywiście decyzja zamierzona i wada była mi znana, stąd Fret Wedge za siodełkiem.

Podsumowując, czuje się jakbym wrócił do Regiusa 7 27"sprzed 10 lat, tylko wygodniejszego i z lepszymi ficzerami (evertune, richlite, stalówki, hipshoty, ścięcie pod przedramię).

Recenzję z próbkami oczywiście wrzucę jak trochę pogram i minie efekt "WOW". Ale przypuszczam, że nic się nie zmieni w ocenie.

ps
Któś podpowie jak czyścimy richlite? Jeszcze nie robiłem researchu ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2022, 15:03:49 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
No Panie, wyglada zajebiście :D
power to a being never dies

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Riczlajt czyścimy szmatką bez chemii, nie konserwujemy. Badylka gratuluję, od jakiegoś czasu bardzo popularny kształt :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Kurwa…No piękny No

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Kurde, fajna. Piękne kontrasty, nawet mam od kilku dni stolik z blatem z richlite, fajne "drewno" :D

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Riczlajt czyścimy szmatką bez chemii, nie konserwujemy. Badylka gratuluję, od jakiegoś czasu bardzo popularny kształt :D

Można jeszcze ją trochę zwilżyć np. wodą albo siuśkami.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jak się sprawdza zaczep paska w tym miejscu - nie ma neck dive'a ?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Jak się sprawdza zaczep paska w tym miejscu - nie ma neck dive'a ?


No jest lekki. Zaczepy są, bo tradycja nakazuje żeby były. U mnie gitary głównie na wieszakach wiszą, główka zawsze w górze. Koncertów nie przewiduje. Nie wiem czy mój kręgosłup by to wytrzymał ^^
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
W nazwijmy to umownie podobnych kształtach (explorer, firebird) lepiej sprawdza się zaczep w miejscu łączenia gryfu z korpusem, choć to też nie jest reguła. Widziałem takie przypadki, gdzie górne skrzydło explorera było z cięższego kawałku drewna niż dolne i przy zaczepie w miejscu łączenia gryfu z korpusem owszem gitara nie leciała na łeb ale za to przechylała się na bok od ciała i trzeba było sobie albo górny róg albo łokciem albo paskiem blokować. Marzy mi się Iceman z menzura 24,75, stara główka 3+3, z gryfem set-in, tune o maticiem i zaczepem w miejscu gdzie Twój, tylko żeby gitara nie leciała na łeb....i tak może jeszcze malowanie w takim postarzanym, zgniło-zielonym silveburście :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 986
Ostatnimi czasy podobają mi się białe wiosła pomieszane z dupą oil wax...   ...WIOSŁO MASZ PRZEPIĘKNE !!! Pasowałaby do mojej 7 :-)
INTERSTELLAR

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
No dzięki! :D
Może się kiedyś spotkają ;)
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 10:21:34
wysłana przez głuchy_zjeb
8 Odpowiedzi
1953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 20:39:54
wysłana przez majkelk
48 Odpowiedzi
17024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 12:59:01
wysłana przez Eisteufel
0 Odpowiedzi
1402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2013, 21:04:01
wysłana przez Donnie
16 Odpowiedzi
6032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2019, 18:14:08
wysłana przez Tarrant