Autor Wątek: [NGD] Miał być Dżaguar, a wyszedł... Ibanez XD  (Przeczytany 3816 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 360
    • CTG TV
Wrzucam wstępnie, bo muszę obiad zrobić.



Drop Fis - 11-48 + 68 - wszystko śmiga, stroi i nie odstraja struny. Evertune to k*rwa mistrzostwo świata.
DiMarzio Fusion Edge - myślałem, że będę wymieniał, ale po wstępnym ograniu jest git. I to brzmi zajebiście na rozłączonych cewkach haha.

Więcej fot i wrażeń później ;)

Posty połączone: 09 Mar, 2022, 15:03:49
Dobra!
Są i foty!

Albumix:
https://photos.app.goo.gl/9QuJcMB8MnoQizru9

Kilka fot różnych:

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Ogólnie wszystko co wymyśliłem sprawdziło się i działa.

Straszyli mnie koledzy, że Evertune w 7 w niskich strojach dziwnie gra - nic podobnego. Wszystko gra normalnie.
Jedyne co nie do końca przemyślałem to długośc gitary, 111 cm. Cięzki temat z kejsem. Kupiłem basowy, ale na szerokośc jest ciasny. O ile euro stanieje wjedzie Gator GW Extreme.

plusy
- lakier z przodu, olej z tyłu - MISZCZOSTWO
- wygoda gryfu - miazga, minimalnie grubszy jest od RG1077XL, dla bezpieczeństwa
- mahoniowy gryf (przekładany klonem) w oleju wygląda jak milion dolarów ;)
- akcja strun - 1 - 1,75mm
- brzmienie - na razie wtyczki jak pisałem, zaskakująco dobre brzmienie na rozłączonych cewkach, w weekend wjeżdzam na salkę i testuję na Machette i 5150
Tutaj musze się chwilę zatrzymać, bo ogromne podziękowania dla kolegi @vader, który w cenie pickupów Hathora (w "endorserskiej" współpracy) puścił mi DiMarzio. No i zaczepy Schallera ;)
- richlite - nie odczuwam różnicy w graniu w porównaniu do hebanu, brzmienie w tym stroju i tak nieistotne ;)

minusy
- wspomniana długość heh, nie mieszczę się za biurkiem ^^
- lakierowanie - niestety Przemek cały czas dopracowuje swoje umiejętności lakiernicze i trochę baboli się pojawiło. Ale wybaczam.
- główka w rewersie - moje nemesis. Konieczne wyciszenie, bo dzwoni jak dzwoneczki Mikołaja. Oczywiście decyzja zamierzona i wada była mi znana, stąd Fret Wedge za siodełkiem.

Podsumowując, czuje się jakbym wrócił do Regiusa 7 27"sprzed 10 lat, tylko wygodniejszego i z lepszymi ficzerami (evertune, richlite, stalówki, hipshoty, ścięcie pod przedramię).

Recenzję z próbkami oczywiście wrzucę jak trochę pogram i minie efekt "WOW". Ale przypuszczam, że nic się nie zmieni w ocenie.

ps
Któś podpowie jak czyścimy richlite? Jeszcze nie robiłem researchu ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2022, 15:03:49 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
5675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 10:21:34
wysłana przez głuchy_zjeb
8 Odpowiedzi
1967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 20:39:54
wysłana przez majkelk
48 Odpowiedzi
17147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 12:59:01
wysłana przez Eisteufel
0 Odpowiedzi
1404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2013, 21:04:01
wysłana przez Donnie
16 Odpowiedzi
6067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2019, 18:14:08
wysłana przez Tarrant