Autor Wątek: Struny do kompletowania swojego setu.  (Przeczytany 24828 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
No od pol roku gram na tych samych strunach. Co do mostka nie wiem, ale oddawalem ja profesjonaliscie do regulacji wszystkiego, wiec pewno to zrobil tez...
wearehelp.bandcamp. com

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Z nieskrywaną radością informuję, że w naszej ofercie pojawiły się pojedyncze struny Dean Markley oraz GHS (ze strunami do .090). Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
dołączam się do pytania Page'a - jak się mają GHSy do EB? ogrywał ktoś?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Było na forum, sam pisałem.
EB lepsze ;) Mają jajca.
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ja za to zamowilem sobie Dean Markleye i jeszcze nie wiem. fajne sa. Ernie Balle maja jednak ten bzyczek ktory zajebiscie lubie, takie sprezynki w dzwieku. zobaczymy jak z trwaloscia.
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Wuju a ja właśnie wolę GHSy :) Dłużej u mnie żyją i grają tak jak powinny od początku do końca.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Wuju a ja właśnie wolę GHSy :) Dłużej u mnie żyją i grają tak jak powinny od początku do końca.

Kiedyś byłem wielkim fanem GHSów. Zachęciłeś mnie stary! Zamówię teraz EB i GHS i łobadam, może faktycznie będzie dobrze.
Paczki z głów!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja właśnie ostatnio zakupiłem set EB do Les Paula w ramach dania drugiej szansy. No i fajnie grają, tylko dość krótko. Przy mojej ilości wioseł mile widziana jest żywotność powyżej jednego miesiąca :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Przy mojej ilości wioseł mile widziana jest żywotność powyżej jednego miesiąca :)

Po miesiącu Ci pękają czy przestają brzmieć? :D Ja na jednych gram po pół roku (chyba że pękną wcześniej). A jeśli chodzi o żywotność- najbardziej pozytywnie zaskoczyły mnie struny elixir (gdzieś do czegoś gratis dostałem) tylko drogie są i ze sklepu muzycznego rozchodzą się równie szybko jak bull's moshnah ;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie no, nie psuję strun ;) Tracą brzmienie szybko. Pod tym względem najlepiej mi podchodziły zawsze Blue Steel. Ale GHS to dla mnie fajny kompromis między trwałością a ceną, a pod palcami leżą bardzo przyjemnie :) No i można je kompletować w moim ulubionym secie 10-70 (do siódemki ofkoz :))
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja na EB jade caly czas i stwierdzam ze ostatnio sie popsuły rwą sie niemiłosiernie jakies takie inne są zrażam sie powoli, przeskocze sobie na co innego moze DR
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Ale GHSy i DRy w porównaniu do EB są takie jakieś "matowe" w brzmieniu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Ale GHSy i DRy w porównaniu do EB są takie jakieś "matowe" w brzmieniu.

Wyraziłeś, to czego mój język giętki nie był w stanie. W sumie dlatego zmieniłem producenta na EB. Niezależnie - obiecałem, to przetestuję GHSy.
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dostałem maila, że przesyłka gratis. Wchodzę, wybieram secik z pojedynczych EB, brakuje mi tylko .011 (jest niedostępna). Piszę maila, również z zapytaniem, czy jest jakiś rabacik dla sevenstringa. Nie dostaję odpowiedzi, za to wchodzę dzisiaj i widzę, że jedenastki już są, ale nie ma już darmowej przesyłki.

Pogubiłem się.

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Już tłumacze!

Przesyłka gratis owszem, ale na wybrane komplety strun. (3 modele w dobrej cenie z darmową wysyłką - jeśli dobrze pamiętam EZ900, EJ27N, i EXL110 od D'addario). Była taka promocja na początku lipca. Pozostałe komplety płatne normalnie... jeśli zaś chodzi o rabat. Na e-maile odpowiadam osobiście wszystkie. (nawet takie: Dzien dobry. Jakie struny będą najlepsze dla mojej gitary.  Jacek) Jeśli nie ma odpowiedzi warto się o nią upomnieć (np. przez telefon, GG).... rabaty? Kilka(naście?) dla użytkowników tego forum rozdałem. Działa! Sprawdź sam :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Już piszę :) dzięki za wyjaśnienie!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 758
Zamówiłem wczoraj strunki - potwierdzam, rabat etc. działa! Obiecałem, więc oprócz EB w ramach testu odświeżam sobie kontakt z GHSami ;)

Obiecał ja, więc piszę:
GHSy w porównaniu do EB w tym samym rozmiarze - są twardsze. Do tego stopnia, że w pierwszym dniu, po próbie, bolały mnie opuszki, czego dawno nie doświadczyłem. Wrażenie jakby nie były okrągłe, tylko 6-kątne w przekroju, paluchy jak pochlastane. Za to po tygodniu dobrze się śmiga, brzmienie z dechy jest wciąż świeże (EB już zaczynają "matowieć"), a struny się ugładziły w dotyku, jakby się wypolerowały. Może pokrywał je jakiś konserwujący shit? Czy są lepsze od EB? Mam obawy co do wytrzymałości na zrywanie - ale to tylko takie nieuzasadnione praktyką wrażenie. Wolniej tracą brzmienie, ale EB minimalnie bogatsze brzmieniowo na piecu. Ale to są ułamki.
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2009, 10:50:15 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
W związku z częstymi zapytaniami o kod rabatowy dla użytkowników tego forum postanowiliśmy udostępnić Wam ogólny kod rabatowy w wysokości 5% (działający na cały asortyment, nie tylko na pojedyncze struny).
Ważny przez dwa tygodnie, od dzisiaj.
Oto i on: s37d2s1

Zapraszam do sklepu www.taniestruny.pl

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dzięki! Niedługo miałem zamiar zamówić nowy set, także będzie jak znalazł. Tylko zostawiać go tak na wierzchu? czy ja wiem...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
dzięki.. akurat 2 dni po tym jak zrobiłem zakupy :P. Zapamiętam sobie ;)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Juz kupuje :D

Wpisuje ten wasz magiczny kod i nie dziala, dalej widnieje taka sama suma jak przed jego podaniem.:P

Hę?:)

Niech juz strace te 1,60 PLN

Ale fajnie jak by to dzialalo ;]
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2009, 11:11:35 wysłana przez Fasol »

Offline taniestruny.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Sklep muzyczny
Już działa... baaaardzo przepraszam. Czeski błąd :) nawet się nie przyznam jaki! :D

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Teraz to juz musztarda po obiedzie, bo wyslalem kase ;]

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Czy ktos ma jakies rozeznanie co do różnicy brzmienia jasno i ciemno brzmiacych strun. Jako że zdobyc seta do 7 jest bardzo cieżko także nie wiele mam tu porownania. Ale może ktos kto ma 6 sprawdził i zrobil notatki :P

Na przykładzie daddario, które ma wszytsko zawsze ładnie rozpisane na opakowaniu.

Jest tam taki mały wskaznik Bright >>>> mellow. Jesli chodzi o ta firmę miałem tylko doswiadczenia z XL Nickel Round Wound bo najprosciej zdobyć. Jak widac z wykresu są dość jasne i ciekawi mnie jak wypadają te ciemno brzmiące XL Chromes Flat Wound i czy opłaca się gimnastykowanie ze zdobyciem tak własnie grających strunek. Osobiście kojazy mi się to z ciepłym brzimieniem ale równie dobrze to może być muł. Może to byc kazda inna firma. Dałem daddario bo tu ładnie wszytsko jest rozpisane.

http://store.daddario.com/category/144875?language_id=1&currency_id=1

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
Spróbowałem D'Addario po latach i never more! Jeden wielki brzdęk. GHS troszki lepiej. Kup EB i po kłopocie, mówię Ci z doświadczenia ostatnich tygodni.

Nie ogarnełes pytania wuju :facepalm:  Nie pytam się czy daddario są fajnie brzmiące. W innych producentów jest pewnie podobnie ale dałem daddario za przykład bo tam jest wszytsko ładnie opisane... :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
24263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2007, 10:03:38
wysłana przez Harvest
23 Odpowiedzi
7823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2008, 16:35:43
wysłana przez Drevniak
59 Odpowiedzi
33813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 18:45:50
wysłana przez BartekL
6 Odpowiedzi
2651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2012, 19:00:13
wysłana przez Rames
3 Odpowiedzi
2253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2014, 18:28:33
wysłana przez Orange