Autor Wątek: NK Guitars - bezgłowe siedem strun model 2021  (Przeczytany 12029 razy)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Jakby mieli jakiegoś bardziej klasycznego RG czy innego superstrata to bym się zastanowił - a tak to albo klasyki, albo obleśne kolorowe explorery (inb4 gibson lawsuit :D) albo te bezgłówkowe jajecznice...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Każdy może mieć swoją jazdę na przestery i ich strukturę. Ja lubię na ostro i gruz ma chrupać w cholerę...





...aaa i jeszcze na żywca poprzez końcówkę HB klasy D i przerobiony monitor podłogowy na pakę

« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2022, 15:06:26 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Dobry gruz.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Zajebiście charczą na tej IRce Celestion H100
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Daj coś w drop A na jakimś 5150 ;D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Gram w A# i tego nie zmieniam. Przy customowym secie strun EB 009, 011, 016, 026, 036, 046, 056 i skali 25,5 dla wiolinow + 26,5 dla basow jest naprawde milo i miekko, ale nie za luzno.
Druga sprawa, ze ja od zawsze pracowalem nad swoim wlasnym brzmieniem. Prawdopodobnie moze ono przypominac jakiegos wzmaka lub preamp jednakze totalnie mam wyjebane na klonowanie 5150, Mesy i innych wiekszych lub mniejszych marek. Jak posiadalem Engle to biasowalem je na zimno, wrzucalem lampy typu ECC81, 12AY7, ECC823 w sekcje V1 i V2 przy czym dopalalem czyms gruboziarnistym by zmienic charakter wzmakow. Zawsze szukalem czegos swojego. W szoku sam jestem ze wkoncu znalazlem ten swoj zloty srodek. Lampowy booster i AMT SS11B daja mi rewelacyjny sound od czystego po full gain i tego sie trzymam. Nie spodziewaj sie wiec zadnego tonalnego klona. Nie mam nic wiecej do zaoferowania niz to co ukrecilem chyba dzien lub dwa po nagraniu tego co widzisz powyzej. Tak wiec pewna zmiana tonalna nastapila, ale na 100% nie jest to 5150. Zaprezentuje to moje brzmiensko jak juz nagram kolejny track.
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2022, 22:01:01 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie no zacnie te gitarki Ci brzmia. Sztos.

i tego sie trzymam.

Az nie znajdziesz czegos nowego :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Wiesz co ergonomia to u mnie priorytet. Dwie lampy na trzykanalowym preampie ze swietnie rozbudowana korekcja ( trzy pstryczki ) do podbicia niskich oraz wysokich srednich plus gory dla cruncha i high gain w tak malej kostce to rewelacja. Do tego czysty kanal z podbiciem gory i osobna korekcja, a to wszystko za mniej niz 1500zl to wogole kosmos. AMT jest takim oldschoolowym pre jezeli chodzi o high gain i tu kluczem bylo znalezienie idealnej dopalki. TS, Maxon i tego typu kosteczki to byla jedna wielka wtopa. Tube Booster za ktorego na forum prawie zostalem pojechany...  ...nie tyle moze ja a raczej producent, okazal sie swietym gralem. Podmiana lampy z JJ na EHX wyeksponowala wlasnie to ziarno, ktore slyszycie. Potocznie mowiac gruz ;-) Ogolnie w swoim wywodzie zmierzam tez do tego, ze wielkosc, ilosc i wielozadaniowosc urzadzen ma znaczenie. Np. Czysty kanal z AMT plus 7 band EQ obsluguje mi czysty bas. Jak chce drive na basie to zalaczam kopie Turbo RAT'a. RAT i EQ sa tylko do basu. Fuzz to zrobiony specialnie dla mnie chyba jeden w swoim rodzaju OCCVLT Dope Fuzz, ktory wzbogacony zostal o diody germanowe. Opierdala mi bas jak i gitare. Oczywiscie NUX IR loader ze swoja symulacja konca mocy pracuje w trybach pod bas i pod gitare wykorzystujac rozne impulsy. Nux ma taki zapas mocy w sensie podbicia glosnosci, ze boostery SPARK i SUPER SWEET sprzedalem. Podobnie z kompresorem HYPERGRAVITY ktory okazal sie kompletnie zbedny. Ostatnio wylecial EQ parametryczny, poniewaz AMT, Tube booster i NUX dobrze zestrojone daja bardziej naturalny vibe. EQ ujmowalo jednak troche z natury brzmienia gitary.
Zamyka wszystko koniec mocy, ktory na 4 ohm wali pod 200W.
Najlepsze jest to, ze trzymam wszystko wlacznie z 12 sekcyjnym zasilaniem w malym pedalboardzie. Czyli caly mozg w jednej sekcji. W duzym pedalboardzie trzymam modulacje i mam wyprowadzony DIY panel zasilania, ktory lacze z malym pedalboardem.

Na tym poziomie nie widze, ze cos mialoby mi sie znudzic ;-) Szukalem tego latami. Smiem tez stwierdzic, ze brzmi to jak dobry wzmak MOJEJ produkcji hahaha.
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2022, 22:10:44 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Cwiczenia melodii do nowego track'a. Sound nagrany na odpierdol czyli. -  pokoj, monitory odsluchowe, telefon.



Gotowy track nagrany do tej pory najlepiej jak potrafilem

THERE IS ALWAYS PEACE AFTER THE STORM
https://soundcloud.app.goo.gl/8xmFQ

Jednakze nastepny track bedzie jakosciowo jeszcze lepszy. Dodatkowe podzespoly rigu i ustawienia moga juz tylko usprawnic finalne brzmienie mixu.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Stockowe pupy MASTERBUILT i dwie próbki...

Humb mostkowy

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk-a-ir-c90-dist-humb

Dwa single rozłączone z humbów i oba od strony mostu.

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk-a-ir-c90-dist-singles-neck-and-bridge


...a tak ogólnie to wpierdoliłem sobie 12V turbinę do chłodzenia zasila. Zrzuciłem napięcie na 4,5V by zrzucić obroty i dodatkowo ściszyć szum. Przynajmniej zasil nie zamarznie haha
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2022, 16:41:50 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Nie no, to w nastepnej edycji musowo chlodzenie wodne musi byc :D

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
...ja sięgam wyobraźnią jeszcze dalej...   ...ciekły azot  :headbang:
Ale tak na poważnie to u mnie problemem jest to, że zasil praktycznie leży na wykładzinie. Mam zakryte otwory wylotowe na całej długości spodu zasilacza. Dodatkowo mam spięty jeszcze pedalboard z efektami. Choć oczywiście nie obciążam zasila do granic jego możliwości bo zapas mam to jednak wszystkie 12 złącz jest w użyciu w mniejszym lub większym stopniu. Skutecznie przedmuchuję go turbiną i jest zaledwie ciepły. Bez turbiny mogłem smażyć na nim jajka. Gram na nim non stop bo u mnie coś takiego jak głowa gitarowa, czy cyfrowe multi już nie istnieje.

Tutaj dorzucam próbki z moim drugim ulubionym impulsem H100

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk-a-ir-h100-dist-humb

https://soundcloud.com/gehinnom-1/nk-a-ir-h100-dist-two-singles
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2022, 16:42:31 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
To moze nozki do pedalboardu wyzsze zrob?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
...i pożegnam się z możliwością transportu w dedykowanym miękkim futerale :-). Wierz mi to jest maks. Wysokość Friedmanów z lampami i wysunięcia nóg uzyskało punkt krytyczny zapięcia futerału.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
No to jedziem z koksem. Muszę się namęczyć by przerobić i wrzucić do wiosła w multiscali ulubione pickupy ze stajni Seymoura.
Nic tam...   ...próbujemy. W domu dociąłem tyle ile mogłem, a w pracy polecę pod szlifierkę by te podstawy pickupów nabrały kształtu. Do EART'a wbiłem SH1 i wróciłem do SH4, a w NK też wracam do wyboru sprzed lat czyli SH2 i SH6.

Oczywiście progres z prac będę umieszczał.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
już skończyłem dłubanie no ale po kolei...     ... miałem od chuja roboty.
Zanurzałem we wosku tylko spody pickupów przed położeniem magnesów jak i zanurzałem jeszcze raz już z magnesami przed przykręceniem podstawy. Trzeba było wymierzyć długość śrub cewek regulowanych i je dociąć do odpowiednich wymiarów bo moje pickupy nie mogą mieć przelotu na śruby ze względu na płytką konstrukcję cavity. Ogólnie dużo spraw nieuwzględnionych tutaj, których opisywać nie będę bo referat można by napisać.
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2022, 23:39:26 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Ślinka mi cieknie jak patrzę na rozebrane gitary. Muszę sobie jakąś blokadę rodzicielską na ten wątek założyć, bo ile razy do niego wracam to kończę z GASem na NK :(

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
hahahahahaha...    ...Stary ja właśnie sprzedałem swojego Jacksona. W ciągu ostatniego miesiąca pogoniłem jesionowego EART'a i Fendka Strata, a teraz na dokładkę nietuzinkowego Jacksona. Kurwa...   ...brzmieniowo Jacek jakoś tak blado wypadał przy tych dwóch chinolach :-).   Ten NK teraz to w ogóle pozamiatał, a EART to jakaś gwiazdka życia przy takiej kwocie za wiosło.

Pierwsza fota jeszcze z Jackiem ale chinole z nieaktualnymi pickupami.

Seymoury są niższe niż oryginalne pickupy więc musiałem zastosować wkręty każde z innej parafii by przykręcić pickupy do dechy. Już idą do mnie czarne wkręty o odpowiedniej długości. 
INTERSTELLAR

Offline Creatio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Cześć Panowie!

Ja też mam NK, model 2020. Jakośc wykonania bije na głowę instrumenty za tą cenę. U mnie siedzą pickupy MERLINA, które specjalnie dla mnie zrobili do tej gitary (czyli, możnaby rzec, jedyne na świecie). Do istrumentu nie mam żadnych uwag. Niestety po dwóch latach doszedłem do wniosku, że 7-strunówki to jednak nie moja bajka i przesiadam się na 6-strunowego barytona. [mod edit]

Tutaj klip z jednego coveru z użyciem tego wiosła (niestey nie gra pierwszych skrzypiec, taki numer).



I jeszcze cover "Stawki większej niż życie", gdzie NK pokazuje się w pełnej krasie.

Wlacz osadzony player soundcloud


Pozdrowienia,
Bartosz
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2022, 18:31:18 wysłana przez nikt »

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Po roku zmagań w końcu i mnie GAS pokonał. Zamówienie z poza standardowej oferty z Aliexpress, zdjęcia od NK mojej konkretnej sztuki:
Spoiler

Teraz tylko cierpliwości trzeba...

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Co ja mam powiedzieć ? Moją szóstkę dłubią od podstaw to sobie poczekam w pizdu długo. Już prawie półtora miecha przeleciało, a że nie trawię korpusów z jesionu to olcha była jedynym rozwiązaniem w przypadku NK.

Poglądowe zdjęcie jak ta gitara ma wyglądać bo tu też jest korpus jesionowy.
Zamiast kwiatka na 12 progu :-) zamówiłem sobie inny wzór.
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2022, 08:24:15 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4815 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2019, 09:10:23
wysłana przez dizzit