Autor Wątek: THE END COMPLETE - AMT SS-11B  (Przeczytany 3182 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« 31 Paź, 2021, 19:15:10 »
Postanowiłem sobie zrobić wątek zbiorczy dla swoich gratów jak i próbek dźwiękowych czyli kompletnych tracków jakie z ww preampu i ogólnie pedalboardu mi wychodzą.

THE END COMPLETE - bo nie zanosi się na żadne inwestycje czy zmiany. Wydaje się jakbym w końcu miał spokój ducha bo wszystko działa w pytę.

Wszystkie gitary włącznie z basem lecą przez AMT i to właśnie na tym chciałbym się skupić. Jako preamp do gitary elektrycznej sprawdził się rewelacyjnie. Co ciekawe na czystym kanale działa także jako preamp do basu. Ciekawostką jest to, że na mój gust po zmianie gitary nie muszę niczym kręcić w AMT.  Brzmi świetnie z basem czy gitarą bez ingerencji w cokolwiek. Natomiast zmianom ulega setup zewnętrzny.

Oczywiście o ile TUBE BOOSTER działa świetnie dopalając high gain w AMT, to crunch i czyste barwy są ogarniane przez SPARK BOOSTER co dotyczy także gitary basowej. O ile kompresor, EQ parametryczny i wyjściowy booster Super Sweet nie podlegają żadnym zmianom to jednak symulacja pak jak najbardziej. Mam trzy różne impulsy do trzech zastosowań. 1-clean/crunch dla gitary , 2-dist dla gitary , 3- dla bassu

Dodatkowo w pierwszym pedalboardzie mam dwie pętle. Pętla równoległa blenduje poziom TUBE PILOTA i FUZZ'a w sygnale basu. Pętla szeregowa włącza lub wyłącza obieg sygnału przez wszystkie efekty modulacyjne gdy ich używam. Jeżeli nie korzystam z żadnych efektów to sygnał z gitary napotyka tylko WahWah i FREQOUT'a po czym leci do drugiego pedalboarda na kolejne gain stage'e boostery, preampy i inne gówna.

Jak widać końcówka mocy też tam jest. Używana tylko wtedy gdy chcę pohałasować.

O ile ostatnio sprzętu już nie zmieniałem co dobrze mi wróży to ciągle coś zmieniam w ustawieniach poprawiając smaczki tonalne gitar czy basu.
Każda choć najmniejsza zmiana barwy itp. mobilizuje mnie do kolejnych nagrań. Nie żebym trzepał pomysłami z rękawa co chwilę, ale nie dużo czasu upłynęło od mojego totalnego resetu i tracka z tym związanego. Mój totalny reset to nic innego jak powrót na ścieżkę ogólnie pojętego metalu. Chyba w tym czuję się najlepiej i raczej tą drogą będę podążał już do końca swych dni.

Czy to potrafię to już nie mnie ocaniać, jednakże w tym gatunku czuję się jak ryba w wodzie.

Wyprowadzam tu jeszcze raz poprzedni numer jak zaraz pod nim dorzucam świeżynkę. Zmiany pomiędzy gitarami w obydwóch track'ach polegają na wprowadzeniu TUBE PILOT'a na bas jak i podniesieniu prezencji guitar w nowszym wypuście.

Zastanawiałem się czy wrzucić to w dziale twórczości, jednakże przez to, że nie ma wokali, a miksy finalnie bazują na ingerencji w hardware to trzymam się wątku efektów.

TOTAL RESET

https://soundcloud.app.goo.gl/RmjJY

BRING IT BACK TO LIFE

https://soundcloud.app.goo.gl/sXj5C

« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2021, 02:12:14 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
« Ostatnia zmiana: 11 Lis, 2021, 22:47:39 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #2 14 Lis, 2021, 23:40:21 »
Kurka w domu? Z gejdeski? Takie brzmienie? No gratulacje, full pro!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #3 15 Lis, 2021, 09:38:36 »
Trzy kwestie...   ...miks, brzmienie gitar i sprzet. O ile kwestie miksu i naprowadzania mnie jak poprawnie to robic zawdzieczam mojemu guru z tego forum OMSON'owi to kwestia brzmienia gitar i basu to jest moje budowanie brzmienia od podstaw w 100%. Jednakze niektore kwestie sprzetowe i zarazem totalne niespodzianki to takze zasluga OMSON'a np. Entwistle pickups, petla rownoegla czy Artec EQ.

Ogolnie rzecz ujmujac jebalem sie z nagrywaniem 2 lata totalnie sam, bez efektu wow, policzkowany np. przez wuja Bata radami by dac to innym do zrobienia bo w przenosni ujmujac idea czlowieka orkiestry odpada. Kurwa nie poddalem sie, a ze nagle z nikad pojawila sie pomoc to wszedlem w to. Troche na swoich warunkach. Odleglosc czy komunikacja tylko przez neta byla sprzymierzencem mojej wizji i choc z OMSON'em mamy rozne gusta jezeli chodzi o brzmienia instrumentow to 50% tego co slyszysz to jego zasluga ;-) heh. Teraz praktycznie, wymieniamy poglady na bierzaco.
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2021, 23:22:38 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #4 15 Lis, 2021, 10:00:45 »
Bardzo się cieszę. Zniechęcany, a mimo to wytrwały - to budzi mój szacunek. Ostatnio dostałem info od kolegi, że po iluś godzinach poprawiania miksu po samym sobie (wiecie: "version Final final 1Axxx k! ch! 7b") już nic nie słyszy i chyba jest na skraju załamania. Nie chciałem tego dla Ciebie :D
Paczki z głów!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #5 15 Lis, 2021, 14:49:49 »
Hahahaha...   ...dobre. Ja mam inny system. Gitary nagrane, miks zostal zrobiony to ewentualnie narzucalem male poprawki EQ. Kolejne wielkie zmiany wprowadzalem z kolejnym kawalkiem. Nie sluchalem tego samego miksu po 100 razy. Po 10 razie przechodzilem do nowych nagrywek. Zreszta OMSON wie, ze ja mam syndrom idealnego brzmienia z pedalboarda w sensie tak jak slyszycie gitary to tak brzmia w realu. Zadnej ingerencji i ciecia gory, dolu czy EQ nie przewiduje na przyszlosc. Wlasnie zaopatrzam sie w maly 7 band EQ by miec ideal na wejsciu. Wgrywam i tak ma kurwa byc, a nie moze tu tego troche albo tamtego troche. Ja mam wizje swojego brzmienia i tym torem jade.
INTERSTELLAR

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #6 15 Lis, 2021, 16:08:32 »
Pełen nowiutki track gotowy do odsłuchania...

https://soundcloud.com/gehinnom-1/metamorphosis?si=f2b6af5a854b46bc88fa3c942eb6627f
Gitary dobre ale u Ciebie nigdy nie byly zle. Byly inne, moze nie takie jak chciales ale nigdy zle. Perka za to zajebiscie brzmi! Z czego to ukreciles?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #7 15 Lis, 2021, 17:22:26 »
Perkę mam ze Superiora i w zasadzie byłem z tym w połowie drogi, ponieważ jeszcze przed zmową z OMSON'em, jak okazało się później, podobały nam się te same baniaki. Różnice tylko w werblu i blachach. Natomiast cała zabawa polegała na utworzeniu stereo bus'ów i wtopienia reverbu, a o tym nie miałem zielonego pojęcia. OMSON odjebał za mnie połowę roboty. Nagrał mi komórką tutorial i wtedy poszło z buta. Kwestia balansu i smaku co, gdzie i jak, zawsze jest dyskusyjna. Co dwie głowy to nie jedna. OMSON dostaje miksy jako pierwszy i napierdala kontrę jak coś nie halo...   ...to był pierwszy miks do, którgo miał już niewiele do dodania. Dwa pierwsze tracki w tym wątku też już gniotą brzmieniowo. Jak na pokój 2,5m2 parę gitar, dwa pedalboardy, jeden monitor podłogowy przerobiony na pakę, kompa i bardzo średnie monitory odsłuchowe to brzmienie jak dla mnie jest WOW...   ...jak niegenerowane w pokoju. Jednakże nadal ewolucja trwa. Poprawiam co mogę i choć nie liczę na jakość ostatnich nagrań pokroju Animals As Leaders bo fizycznie jest to niemożliwe to moim celem jest stworzenie choć namiastki studyjnego wypierdu tak by chociażby dostawać pozytywne odzewy jak wyżej.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #8 30 Lis, 2021, 21:24:59 »
Zupełnie nowe wcielenie starych wysłużonych riffów. Cały gotowy track...

...Experience In Hate...

https://soundcloud.com/gehinnom-1/experience-in-hate
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #9 14 Gru, 2021, 17:42:10 »
No to kolejny track...   ...nowa produkcja powstałego z martwych.

Muza typu SLOW DEEP AND HARD :-)

DRONE WARS

https://soundcloud.com/gehinnom-1/drone-wars?si=b5b29028423a40e88d416c4613951361&utm_source=clipboard&utm_medium=text&utm_campaign=social_sharing
INTERSTELLAR

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #10 14 Gru, 2021, 22:16:36 »
Powiem Ci, że zgrabnie wybrnąłeś z aranżem. Jak dla mnie, wszystko się zgadza. Fajne te solowe tematy, brzmienie, miks.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #11 15 Gru, 2021, 00:23:56 »
Opamietalem sie ;-)...  ...takze dzieki za dobre slowo hehe...  ...pierwsza wersja totalnie mi nie weszla ;-).
Kawalki, ktore robie nie sa docelowo instrumentalnymi pomimo, ze nie ma w nich wokali. W takim zalozeniu nie stronie od powtarzalnosci riffow i dlatego poprawilem go przybierajac bardziej klasyczna budowe utworu bez cudow. Jako solowy gitarzysta jestem tragiczny wiec wyrabiam sobie wlasny styl riffowania ja to nazywam takim moim stylem podprogowym ;-)...   ...jak sluchasz z glosnikow to dzwiek z kanalow sie zmiksuje i nie wszystko jest takie oczywiste jak w momencie kiedy zarzucisz sluchawki. W sluchakach nagle slychac jak i co graja poszczegolne gitary. Tak wiec wydaje mi sie, ze moge sobie pozwolic na swego rodzaju dluzyzny w utworach.
W kazdym razie swoj styl mam juz wyrobiony...   ...jedynie pomyslow mi trzeba by nie zanudzic podobnymi schematami...   ...co bedzie trudne w chuj.
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2021, 00:29:04 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #12 15 Gru, 2021, 09:37:17 »
Bardzo fajnie warczą te gitary, mega siedzi mi to brzmienie które wykręcasz. Wincyj panie, wincyj!
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #13 15 Gru, 2021, 18:15:57 »
Dlugo szukalem tego brzmienia...   ...przewalilem tony rzeczy. Zawsze priorytetem byla ergonomia. Ogolnie uniwersalnosc dzialania pod gitary wlacznie z basowa odkad zrezygnowalem z tradycyjnych wzmakow.  Sram krwia jak slysze te oklepane, djentowe barwy gitar czy klasyczne wysoko skompresowane, malo dynamiczne i jakies takie napuszone z duza iloscia bum bum w dole przestery.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Odp: THE END COMPLETE - AMT SS-11B
« Odpowiedź #14 31 Mar, 2022, 15:14:55 »
AMT znowu w akcji i nie tylko. Zaszło parę zmian sprzętowych...   ...jak zwykle. Doszedł lampowy booster Blackstar na lampie ECC83, który wraz z drugim lampowym boosterem na lampie ECC82 kreują mi niesamowity sound. Lecą też dwa lampowe cacka z Japonii (sygnatura Marty Friedman'a) Postaram się to zutylizować już w dość napakowanym rigu.

Wynikiem nowego brzmienia jest oczywiście nowy track. Można posłuchać domowych "wypieków" najlepiej na słuchawkach.

https://soundcloud.com/gehinnom-1/there-is-always-peace-after-the-storm
« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2022, 15:17:31 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
8271 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2012, 00:35:57
wysłana przez Pneumonia2