Autor Wątek: Bejcowanie / malowanie gitary  (Przeczytany 4658 razy)

Offline Lightcik

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Bejcowanie / malowanie gitary
« 13 Paź, 2021, 01:45:44 »
Kończąc temat bez zbędnej filozofii- jest to absolutną nieprawdą.

Połączenie olej+wosk początkowo da połysk, ale z czasem zrobi się z tego półmat lub mat. Popatrz jak robią meble z żywicą epoksydową i jak to ostatecznie wygląda.

Kwestia brzmienia była nie raz testowana. Długość menzury, technika gry, gryf, przystawki, wzmacniacz, struny, to są moim - i nie tylko - zdaniem rzeczy, które mają większy wpływ niż korpus. Owszem, gitary akustyczne, klasyczne itp. to inna bajka. Jeżeli ja jednak słucham porównania próbek gitary za 10 tys i za 500zl i widzę minimalną różnicę czasami na korzyść tej tańszej, to po prostu uważam, że ważne, aby grać, a nie szukać tylko droższych gitar, jakby miały ukrytą moc. Niuanse i tak nie zostaną przez większość zauważone. To tyle, ale to pewnie temat rzeka i można się w nim utopić ;)

Co do oleju - raczej nie w moim przypadku, bo chcę korpus bejcować :) Chodzi mi tylko i wyłącznie o lakier bezbarwny. Czy nie ma jakiegoś lakieru, który jest w miarę bezpieczny? Maseczkę oczywiście zakupię :)

Co do pyłków... Póki co Fender i Ibanez nie chcą podjąć ze mną współpracy (szczerze, to jeszcze im nie proponowałem ;)), więc ja będę musiał grać na tej gitarze i znosić te pyłki, które będą mi nieustannie przypominać, że przynajmniej spróbowałem i się czegoś nauczyłem :) Dzięki za cenne uwagi. Będę uważał i pokminię jak zminimalizować ilość zanieczyszczeń, tylko prośba, abyście polecili jakiś lakier bezbarwny, którym jest szansa, że krzywdy sobie nie zrobię, a efekt będzie po japońsku - jakotako ;) O! Dobra nazwa dla mojej marki gitar :D Copyright i R w kółeczku :)
Dzięki za porady i zainteresowanie! :)

Posty połączone: 13 Paź, 2021, 19:13:45

Połączenie olej+wosk początkowo da połysk, ale z czasem zrobi się z tego półmat lub mat. Popatrz jak robią meble z żywicą epoksydową i jak to ostatecznie wygląda.

Ok, z tym olejem i woskiem już się pogubiłem. Z tego co widzę, to ludzie jednak stosują to na pomalowane/bejcowane korpusy. Do tego jak np. tył korpusu jest niepomalowany, to jest świetny efekt, o który mi chodziło. Czy możecie polecić jakieś konkretne produkty?

No i nadal jednak chciałbym choć spróbować z tym lakierem bezbarwnym. I tu ta sama prośba - czy możecie polecić konkretne produkty i typy lakierów? Na pewno Nitro odpada. No i póki co będzie to warunkach nazwijmy to "domowych".

Dzięki! :)
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2021, 19:13:45 wysłana przez Lightcik »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
8089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2011, 12:26:25
wysłana przez selfslave
5 Odpowiedzi
5875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 12:44:22
wysłana przez Tomek Martyniak
12 Odpowiedzi
6741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 18:56:12
wysłana przez Orange
16 Odpowiedzi
16752 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory
1 Odpowiedzi
1698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2019, 13:17:00
wysłana przez g-zs