Autor Wątek: Bejcowanie / malowanie gitary  (Przeczytany 4626 razy)

Offline Lightcik

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Bejcowanie / malowanie gitary
« 12 Paź, 2021, 13:17:08 »
A ja myślę: próbuj!

"Czym to zaszpachlować?" - tak, szpachla do drewna. Najlepiej taka, żeby była bardzo gładka, bez grudek. I jak zaschnie, to będzie lekko ciemniejsza. I inaczej łapie kolor bejcy.
"Co do kleju, to widzę, że TiteBond" - dokładnie. Są trzy różne "moce", ale standard już wystarczy.
"Co do bejcy, czy na bazie alkoholu nie sprawdzi się?" - tak. Pytaj o taką, która szybko odparowuje. I nakładaj szmatką, kolistymi ruchami.
"czym to najlepiej polakierować?" - to bym odpuścił i zapodał utwardzalny wosk. Jak byś się nie skręcał w chińskie osiem, to lakier nakładany w domu wyjdzie z masą niedoskonałości. Szczególnie przy pierwszym razie ;)


Dzięki, w końcu zaczynamy jakieś konkrety ;)
O opcji wosku słyszę pierwszy raz, ale chyba jednak chciałbym spróbować z lakierem. Żeby kiedyś to dobrze zrobić, to muszę zacząć popełniać błędy :)

Czy mógłbyś dać porady odnośnie jednego i drugiego? Jaki efekt będzie po tym wosku? Jeżeli chodzi o lakier, to od którego zacząć? Mam już wałek welurowy, czy jak to się zwie. Słyszałem, że lakier poliuretanowy chyba dość toksyczny? Co z akrylem? Korpus w przypadku gitary elektrycznej ma dość małe znaczenie, jeżeli chodzi o dźwięk, więc tutaj nie chciałbym wchodzić w jakieś kosmiczne filozofie, tylko zrobić aby było praktycznie i ładnie :p No i przede wszystkim zrobić, a nie poddać się pod naporem "i tak Ci się nie uda, najpierw załatw sobie warsztat i poznaj tajniki Kung Fu" ;) Zabrałem się już za tę gitarę. Rozkręciłem ją i zacząłem powoli zdejmować lakier. Śmierdzi jak lakier do paznokci przy zdrapywaniu, mimo że ma ze 30 lat :o Zastanawia mnie marka tej gitary. Miała na główce zamalowany napis "Rock Street" czcionką przywodzącą na myśl Mensfelda.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
8087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2011, 12:26:25
wysłana przez selfslave
5 Odpowiedzi
5873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 12:44:22
wysłana przez Tomek Martyniak
12 Odpowiedzi
6740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2012, 18:56:12
wysłana przez Orange
16 Odpowiedzi
16689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2017, 23:03:34
wysłana przez gf-factory
1 Odpowiedzi
1697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2019, 13:17:00
wysłana przez g-zs