Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1672617 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A te 2k? ;)
Średnia miesięczna wypłata wyborcy razem.

Rodzice muszą być złymi kapitalistami, skoro dają tak duże kieszonkowe ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O, wchodze na forum sobie po przerwie, wchodze na wątek tutejszy i w sumie chcialem o czym innym pisac, ale patrzac co tu się odjaniepawla...

Jak mnie socjalisci wkurwiaja swoim poziomem ignorancji polaczonym z zerową checia rozwoju intelektualnego i swiatopogladowego :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
@pivovarit zapominasz o jednym. Mentalność socjalistów nie bierze się z "ile mogę oddać innym", tylko "ile bogatsi mogą oddać państwu, żeby mogło oddać mi". A całe to bajdurzenie o wyrównywaniu nierówności społecznych sprowadza się do "chcę mieć więcej niż mam, ale nie chcę na to pracować".

I szczerze szkoda mi osób, które myślą w ten sposób. Nie dlatego, że ich poglądy jakoś we mnie godzą, czy mam problem z tym, że głosują na potworki typu razem. Przede wszystkim dlatego, że odbierają sobie sprawstwo we własnym życiu.

No widzę właśnie. W sumie to jest to strasznie przykre, bo te rynsztokowe figury retoryczne z tamtej strony wynikają pewnie w dużej mierze z bezradności wymieszanej z zawiścią i brakiem woli wzięcia odpowiedzialności za siebie. Katalizatorem często może być też magister z jakiegoś humanistycznego gównokierunku, bo wtedy jeszcze do tego zestawu dochodzi przeświadczenie o byciu kimś wyróżnionym i oszukanym zarazem :)

A tak w ogóle jakby ktoś się zastanawiał:

« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2017, 08:20:53 wysłana przez pivovarit »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jak mnie socjalisci wkurwiaja swoim poziomem ignorancji polaczonym z zerową checia rozwoju intelektualnego i swiatopogladowego :D
Zabawne, bo mnie z dokładnie tego samego powodu wkurwia tłum "wolnościowców" i ich "podatki są beeee".

Jak to jest, że pierwsza dziesiątka najszczęśliwszych krajów świata to głównie miejsca z silnym państwem opiekuńczym? Czy nikomu z Was to nie daje do myślenia? Może w tym całym socjalizmie jest coś, czego tzw. "wolny rynek" nie zapewni, a co najwyraźniej jest ludziom potrzebne? Może warto się czasem zastanowić nad takimi rzeczami, zamiast przyjmować jakiś określony dogmat i trzymać się go?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
I gdzie najbogatsi z tych krajów się rozliczają? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Jak mnie socjalisci wkurwiaja swoim poziomem ignorancji polaczonym z zerową checia rozwoju intelektualnego i swiatopogladowego :D
Zabawne, bo mnie z dokładnie tego samego powodu wkurwia tłum "wolnościowców" i ich "podatki są beeee".

Jak to jest, że pierwsza dziesiątka najszczęśliwszych krajów świata to głównie miejsca z silnym państwem opiekuńczym? Czy nikomu z Was to nie daje do myślenia? Może w tym całym socjalizmie jest coś, czego tzw. "wolny rynek" nie zapewni, a co najwyraźniej jest ludziom potrzebne? Może warto się czasem zastanowić nad takimi rzeczami, zamiast przyjmować jakiś określony dogmat i trzymać się go?

Obawiam się, że z tego rankingu wynika jedynie, że dobrze żyje się w rozwiniętych i bogatych krajach.
Spoiler
https://en.wikipedia.org/wiki/World_Happiness_Report
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2017, 14:05:45 wysłana przez pivovarit »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
I gdzie najbogatsi z tych krajów się rozliczają? ;)
Zaskoczę Cię: to jest pozbawione znaczenia.

Mówię o całym społeczeństwie. Te społeczeństwa, jako całość są najszczęśliwsze. Nie jest to dziwne, skoro socjalizm jest taki zły?

Obawiam się, że z tego rankingu wynika jedynie, że dobrze żyje się w rozwiniętych i bogatych krajach.
To dlaczego nie stały się one jeszcze nierozwiniętymi i biednymi krajami? Nie jest to dziwne, skoro socjalizm jest taki zły?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
I gdzie najbogatsi z tych krajów się rozliczają? ;)
Zaskoczę Cię: to jest pozbawione znaczenia.

Mówię o całym społeczeństwie. Te społeczeństwa, jako całość są najszczęśliwsze. Nie jest to dziwne, skoro socjalizm jest taki zły?

Obawiam się, że z tego rankingu wynika jedynie, że dobrze żyje się w rozwiniętych i bogatych krajach.
To dlaczego nie stały się one jeszcze nierozwiniętymi i biednymi krajami? Nie jest to dziwne, skoro socjalizm jest taki zły?

No też się zastanawiam. Mój sąsiad kupił Audi R8 za gotówkę i ciągle jest bogaty. Jakim cudem?

Co innego jak zabierasz 40% kolesiowi, co zarabia 600k funtów rocznie a co innego jak zabierasz je człowiekowi, który zarabia 60k pln rocznie.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
I gdzie najbogatsi z tych krajów się rozliczają? ;)
Zaskoczę Cię: to jest pozbawione znaczenia.

Mówię o całym społeczeństwie. Te społeczeństwa, jako całość są najszczęśliwsze. Nie jest to dziwne, skoro socjalizm jest taki zły?

Obawiam się, że z tego rankingu wynika jedynie, że dobrze żyje się w rozwiniętych i bogatych krajach.
To dlaczego nie stały się one jeszcze nierozwiniętymi i biednymi krajami? Nie jest to dziwne, skoro socjalizm jest taki zły?

No też się zastanawiam. Mój sąsiad kupił Audi R8 za gotówkę i ciągle jest bogaty. Jakim cudem?

Co innego jak zabierasz 40% kolesiowi, co zarabia 600k funtów rocznie a co innego jak zabierasz je człowiekowi, który zarabia 60k pln rocznie.

Widzę, że wchodzimy na poziomy logiki Krula, szybko poszło :*.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Socjalizm - zabierzmy tym, ktorzy maja, zeby dac tym, ktorzy nie maja. A potem zabierzmy tym, ktorzy dostali, bo przeciez juz maja. ;)

Nizsze i prostsze podatki = wyzsze wplywy do budzetu. Ale socjalista tego nie zrozumie, bo socjalisty logika wygląda tak:

"Dziadek Tuska nie sluzyl w Wehrmachcie, bo Werhmacht brał do sluzby tylko silnych i mlodych mezczyzn, a nie dziadków".
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .


Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
I gdzie najbogatsi z tych krajów się rozliczają? ;)
Zaskoczę Cię: to jest pozbawione znaczenia.

Na pewno jeśli głos tych najbogatszych jest marginalny w ilości ogólnej bo jest ich najmniej. :)
Statystyka to dziwka.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Socjalizm - zabierzmy tym, ktorzy maja, zeby dac tym, ktorzy nie maja. A potem zabierzmy tym, ktorzy dostali, bo przeciez juz maja. ;)
Projekcja: wymyślę sobie jakiegoś uproszczonego i skrzywionego chochoła, i będę go ludziom wciskał, po czym z nim dyskutował, a jak skończę, to ogłoszę zwycięstwo.

Nizsze i prostsze podatki = wyzsze wplywy do budzetu.
Nie wiesz tego. Wiesz, skąd wiem, że nie wiesz? Bo nikt tego nie wie. Ekonomia nie jest nauką ścisłą, żeby proste i oczywiste prawidła w niej działały. To jest po prostu dogmat, w który wierzysz.

Jednej rzeczy nie rozumiem: dlaczego tak wiele osób tutaj nie próbuje weryfikować swoich poglądów, tylko po prostu idzie w jednym kierunku i sądzi, że w jakiś sposób to sprawia, że mają rację?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 222
Jednej rzeczy nie rozumiem: dlaczego tak wiele osób tutaj nie próbuje weryfikować swoich poglądów, tylko po prostu idzie w jednym kierunku i sądzi, że w jakiś sposób to sprawia, że mają rację?
Zadajesz pytanie i udzielasz sam sobie odpowiedzi. Na prawdę nie dopuszczasz myśli, że niektórych poglądy ukształtowała praktyka i dlatego wiedzą, że mają rację.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2017, 20:40:26 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Nie wiesz tego. Wiesz, skąd wiem, że nie wiesz? Bo nikt tego nie wie. Ekonomia nie jest nauką ścisłą, żeby proste i oczywiste prawidła w niej działały. To jest po prostu dogmat, w który wierzysz.

Jednej rzeczy nie rozumiem: dlaczego tak wiele osób tutaj nie próbuje weryfikować swoich poglądów, tylko po prostu idzie w jednym kierunku i sądzi, że w jakiś sposób to sprawia, że mają rację?

Ale co tu weryfikować? Nie wiesz, że publiczne pieniądze w Polsce są marnotrawione na potęgę?
Spoiler

Czujesz, że oddając procent pensji, dostaniesz za to adekwatną opiekę zdrowotną? ja muszę dodatkowo zapłacić za prywatne ubezpieczenie, żeby mieć ten luksus czekać na badanie mniej niż rok czasu.

Emerytura? Jak nie wyrwę nic z tego, co jest mi zabierane, to umrę z głodu.

W urzędzie będziesz obsłużony z uśmiechem wypełniając jeden papier a nie 12? Walczyliśmy z dziewczyną w urzędzie imigracyjnym o kartę pobytu kilka dni temu. Kilka lat temu rozliczaliśmy spadek po ojcu. Nie życzę takich przyjemności najgorszym wrogom.

Próbujesz uczciwie prowadzić JDG i nie boisz się kontroli, która będzie szukała do skutku? Musiałem opłacić księgowego do bardzo prostych rozliczeń, żeby mieć dodatkową warstwą ochrony a i tak zostałem na starcie poinfomowani, że nowi VATowcy są często trzepani na starcie przez mój lokalny US. Dla zasady. A jak poprosisz o legalny zwrot VAT, to trzeba przygotować się na sąd(dostałem również cynk, że wartoby znaleźć siedzibę firmy w innej dzielnicy, bo tam z kolei przepuszczają wszystko jak leci :) ).

W takich realiach nakłanianie ludzi do oddawania większej ilości kasy jest skurwysyństwem. Byłem w Wiedniu dwa dni temu i rozmawiałem na podobne tematy z lokalnymi programistami. Jeden troszkę narzekał, że musi płacić ~50% i że to za dużo, ale podkreślił, że w Austrii panuje obustronne zaufanie i nie protestują. Tu jest chyba całe clue, bo wiele osób postrzega nasz aparat państwowy jako wroga i to nie bez powodu.

Oczywiście, łatwo powiedzieć "zrzućmy się wszyscy i za pare lat będzie lepiej", ale wybacz, nie wchodzę w interesy z jednostkami, które mnie wydymały.

TL;DR Odbudujmy najpierw zaufanie ludzi do rządu, a potem gadajmy o zwiększaniu podatków i rozdawnictwie.

« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2017, 17:43:28 wysłana przez pivovarit »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odbudujmy w ludziach dobry charakter, bo by pomagać innym trzeba to robić dobrowolnie (rodzina, fundacje) a nie pod przymusem (solidarność społeczna...).
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A wszystkim, którzy marudzą, że podatki za niskie, namawiam na oddawanie różnicy na wybrany cel charytatywny ;)

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Nie macie do tego osobnego tematu? :(

Wysłane z mojego S56 przy użyciu Tapatalka


Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Już dawno chciałem by niktoś zakończył to bzdurzenie ale sam się udzielał więc co ja będę władzy komunistycznej przeszkadzał
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Wkurwia mnie, że na forum gitarowo-muzyczno-towarzyskim najwięcej miejsca ostatnimi czasy zajmują dyskusje polityczne. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie je przechrzcic z "siódma struna" na "czwarta RP"...


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Szkoda czasu udawać, że się znamy na polityce. To może potrafi parę osób które same w tym siedzą, albo są bardzo blisko. Albo sens ma to jakikolwiek, jak się ma z tego kasę albo władzę. Reszta to dywagacje i przerzucanie z mojszego na mojsiejsze. Poza tym sami politycy nie są pewni ani wyniku wyborów, ani skutków swoich działań, więc to nie jest ani statystyka ani prawdopodobieństwo, tylko wróżenie z fusów, ew. wnętrzności wrogów, co w większości krajów już odrzucono jako zbyt chimeryczne ;)...
Paczki z głów!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
No faktycznie, macie wyznaczony temat do pisania o polityce, to jest forum o tematyce gitarowej  ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Szkoda czasu udawać, że się znamy na polityce. To może potrafi parę osób które same w tym siedzą, albo są bardzo blisko. Albo sens ma to jakikolwiek, jak się ma z tego kasę albo władzę. Reszta to dywagacje i przerzucanie z mojszego na mojsiejsze. Poza tym sami politycy nie są pewni ani wyniku wyborów, ani skutków swoich działań, więc to nie jest ani statystyka ani prawdopodobieństwo, tylko wróżenie z fusów, ew. wnętrzności wrogów, co w większości krajów już odrzucono jako zbyt chimeryczne ;)...
To jak już jesteśmy w takim temacie... wkurwia mnie takie gadanie, bo zamyka ciekawą dyskusję, w której ludzie mogą wzajemnie poznać swoje poglądy ;) Rozmowa nie musi być po to, żeby ktoś pomachał kutasem, że lepiej się zna, ani żeby coś przewidywać. Owszem są to dywagacje, ale jest to także wnioskowanie, argumentowanie, więc o ile dyskutuje się fair to rozwija człowieka intelektualnie, a poznawanie innego punktu widzenia raczej nas zbliża niż oddala. Oddala nas brak dyskusji i przyklejanie etykiet. Dla mnie to dużo ciekawsze niż small-talki o dupie Maryni, nawet jeśli nie ma możliwości osiągnięcia konsensusu.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Tu jest temat o dupie maryny, jak chcesz politykować to jest taki temat i tam możesz się wyzwolić ze swej wiedzy politycznej.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Tu jest temat o dupie maryny, jak chcesz politykować to jest taki temat i tam możesz się wyzwolić ze swej wiedzy politycznej.
Tu chyba była rozmowa o podatkach, więc w temacie jak najbardziej ;)