Autor Wątek: Warwick Gnome i PRO - wzmacniacz klasy D  (Przeczytany 1671 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Warwick Gnome i PRO - wzmacniacz klasy D
« 28 Paź, 2022, 00:00:46 »
Jeżeli ktokolwiek zastanawiał się nad końcówką Seymour Duncan Powerstage 170 lub 200 to proponuję sprawdzić sobie ww wzmacniacz basowy 280W.
Preamp zabarwia sygnał ale w genialny sposób. EQ działa moim zdaniem ciekawiej niż w  SD-170 czy Harley Benton GPA-100.

U mnie ten wzmak jedzie na głośniku Texas Heat 150W 4ohm...    ...pierdalnięcie z tego jest niesamowite jak na tak małe urządzenie.

W necie też jest dużo informacji na temat TC Electronnic BAM200, który także jest wykorzystywany do gitar elektrycznych.

W każdym razie TC BAM200 wraca jutro do Thomanna, a Warwick zdecydowanie zostaje na tapecie. Kwestia preferencji, gustów itp. itd.

INTERSTELLAR

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Czyli ma kopa jak lampa? :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Ni chuja. Preamp basowy dodaje fajnej kosmetyki zmiękczając barwę suchej jak wiór końcówki klasy D. Zdecydowanie brzmienie zmierza w takim kierunku, jednakże nie sądzę by jakakolwiek końcówka klasy D kiedykolwiek brzmiała jak lampa. W każdym razie końcówki SD170 czy Habeta GPA100 nie mają startu do Warwicka. Naprawdę Warwick jest też bardzo głośny i czysty bez zatykania się czy klipowania. Oczywiście to też zależy od doprowadzonego sygnału z preampu.
INTERSTELLAR

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Szkoda, że nie mogę ograć, bo szukam jakiejś fajnej końcóweczki mocy. A z basowego uniwersum wiem, że ludzie używają także TC Electronics BAM200. Jest też Harlej Bętą Block-300B... Ciekawi mnie też w sumie jak wypadają lżejsze 200W Gnomy.
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2023, 01:32:15 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Feng szui mi ta fotka psuje, ale rozumiem ze musi byc po patriotycznemu.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 980
Doradze tylko tak...   ...jak klasa D to stary miej zapas mocy. Olej BAMa czy mniejszego GNOM'a jezeli myslisz i jestes zdecydowany na takie posuniecie. Ja BAMa odeslalem tego samego dnia kiedy przyszedl z Thomanna. Po starciu z Habeta GPA-100 nie wierze w faktyczna moc generowana przez produkty tej firmy.
INTERSTELLAR