Autor Wątek: Behringer UMC22 - OGROMNE zakłócenia  (Przeczytany 3807 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Behringer UMC22 - OGROMNE zakłócenia
« 03 Lip, 2021, 21:30:19 »
No generalnie sprzedałem POD'a, kupiłem UMC22 i...kurwa jak ja żałuje

Wszystko ładnie pięknie - latencja faktycznie o wiele mniejsza ale teraz - słychać duży hałas zwłasza na przesterach - im większy tym gorzej, bramkę szumów musze naprawde wysoko ustawić ale i tak słysze, że brzmienie jest mocno zdegradowane, i mam wrażenie że gram na syntezatorze bardziej niż na gitarze. To nie jest szum elektryki - po prostu słychać piski, trzaski a nawet to gdy...ruszam scrolla w myszce - tak jakby dławiki w komputerze. Odpięcie laptopa (i5 10 gen i 24gb ram wiec nie - komp jest mocny) nic nie daje. No jest masakra... Wcześniej tez miałem ten sam model ale wtedy można powiedzieć się 'nie znałem' i zwaliłęm to na instalacje ale teraz.... no da sie grać ale to nie jest to czego oczekiwałem...

To naprawde kwestia interfejsu ? A tak go wychwalają :/// W takim przypadku chyba kupie focusrite albo używke Audioboxa. na allegro na próbe... żałuje w hoooj UX2 czasami sobie trzasnął ale lepiej brzmiał :/
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2021, 21:31:55 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No generalnie sprzedałem POD'a, kupiłem UMC22 i...kurwa jak ja żałuje

Wszystko ładnie pięknie - latencja faktycznie o wiele mniejsza ale teraz - słychać duży hałas zwłasza na przesterach - im większy tym gorzej, bramkę szumów musze naprawde wysoko ustawić ale i tak słysze, że brzmienie jest mocno zdegradowane, i mam wrażenie że gram na syntezatorze bardziej niż na gitarze. To nie jest szum elektryki - po prostu słychać piski, trzaski a nawet to gdy...ruszam scrolla w myszce - tak jakby dławiki w komputerze. Odpięcie laptopa (i5 10 gen i 24gb ram wiec nie - komp jest mocny) nic nie daje. No jest masakra... Wcześniej tez miałem ten sam model ale wtedy można powiedzieć się 'nie znałem' i zwaliłęm to na instalacje ale teraz.... no da sie grać ale to nie jest to czego oczekiwałem...

To naprawde kwestia interfejsu ? A tak go wychwalają :/// W takim przypadku chyba kupie focusrite albo używke Audioboxa. na allegro na próbe... żałuje w hoooj UX2 czasami sobie trzasnął ale lepiej brzmiał :/

Wiesz co, mam Motu M2, i jak siedzę blisko komputera, to zbiera mi nawet ledy włączone w klawiaturze. I zakłócenia z samego PCta, z myszki też. Albo z monitora, bo to scrollowanie chyba raczej jest kwestia pracującego monitora, tak zgaduję. I podobno to jest norma. Ja muszę się od komputera i całego ustrojstwa w biurku trochę odsunąć i jest OK. Nie wiem nawet, czy jak mam gitarę do wzmacniacza podpiętą to tego nawet nie słyszę. Ale nie pamiętam.

I zamiast bramki szumów lepszy efekt daje u mnie wycięcie jednej częstotliwości w EQ. żeby ją znaleźć robiłem podbicie, a jak wyeksponowało ten hałas to wyciąłem w wąskim przedziale. Sporo pomogło, choć nie w 100%.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


To naprawde kwestia interfejsu ? A tak go wychwalają :///
Trzeba było kupić UMC202HD, zainstalować ASIO od Behringera  i byłoby po problemach... Serio.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?


To naprawde kwestia interfejsu ? A tak go wychwalają :///
Trzeba było kupić UMC202HD, zainstalować ASIO od Behringera  i byłoby po problemach... Serio.

Wiesz co ja się na behringerze kolejny raz zawiodłem i stwierdziłem że pierdziele nic od nich więcej nie kupie :P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


To naprawde kwestia interfejsu ? A tak go wychwalają :///
Trzeba było kupić UMC202HD, zainstalować ASIO od Behringera  i byłoby po problemach... Serio.

Wiesz co ja się na behringerze kolejny raz zawiodłem i stwierdziłem że pierdziele nic od nich więcej nie kupie :P

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale już w poprzedniej wypowiedzi cisnęły mi się dosadne słowa, że jesteś (niestety) głupio uparty i sam se strzelasz w napleta swoimi wyborami, skoro ktoś Ci radzi konkretne, sprawdzone rozwiązanie, żebyś się nie wjebał na minę, a Ty brniesz jak pług w zaspy... No i przeczuwałem, że kolejnym Twoim obwieszczeniem będzie to, że Behringer to straszny gnój i jakże się zawiodłeś (kupiłeś chociaż nówkę, ze sklepu?) ;D

W sumie podobne zachowanie, jak u ludzi poszukujących "okazji życia" celem oszczędności kilku złotych i kupujących od polskich handlarzy-cwaniaczków Harley Bentony Deco i opisujący następnie markę jako dno i paździerze oraz jak się srogo przejechali... Gdzie wystarczyło kupić w Thomannie wersje nie dedykowaną na ścianę i wrażenia byłyby zgoła odmienne ;)

Ale to już tytułem dygresji. Jak czujesz, że się zawiodłeś, weź sobie to co wszyscy, czyli Focusrite Scarlett - najlepiej 3 generacji (chociaż tutaj się posłuchaj) i będziesz zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 04 Lip, 2021, 12:16:32 wysłana przez OMSON »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
To nie jest szum elektryki - po prostu słychać piski, trzaski a nawet to gdy...ruszam scrolla w myszce
Mam to samo na stacjonarce w robocie. Na zintegrowanej karcie dźwiekowej.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Nie wiem, mnie te zakłócenia jakoś nie dziwią. Jak przyłoży się telefon do pickupa jest taki sam hałas. Komputer musi emitować o wiele wiele więcej takich zakłóceń. Spróbuj usiąść chociaż 1,5 m od elektroniki i zobacz jakie będą efekty.

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Behringer z serii uphoria jest zajebisty a za psi grosz można dostać
Mhm.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
No to przykro mi to stwierdzić ale prawdopodobnie to są wewnętrzne szumy przetworników AD - rozebrałem dziada i pomierzyłem troche oscyloskopem :( To nie jest pętla mas niestety :(
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Czyli co? na wejściu do A/D jest czyściutko, a na wylocie z D/A jest szum?
Jaki to jest model scalaka?

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Dla tego forum będzie istotne jaki to model scalaka.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
jak się nie podoba to wypad na elektrode

Offline Duży Czarny Kogut

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Ale przynajmniej na wejściu jest czyściutko.

Darcie łacha z gitary-forum.pl, z elektrody. Tak jak by kleksów tutaj nie było. TO FORUM.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip, 2021, 20:49:44 wysłana przez Duży Czarny Kogut »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Czyli co? na wejściu do A/D jest czyściutko, a na wylocie z D/A jest szum?
Jaki to jest model scalaka?

No kurde nie chce mi sie znowu rozkręcać :P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2012, 18:35:44
wysłana przez sharpi
2 Odpowiedzi
1854 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2013, 20:11:13
wysłana przez davidsantana27
Zakłócenia w głośnikach

Zaczęty przez Mat « 1 2 » Hardware

31 Odpowiedzi
11184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2014, 13:39:54
wysłana przez Mat