Autor Wątek: Sharpi pomocy woła ;D Dajcie jakiś pomysł na appkę :)  (Przeczytany 1435 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Jak w temacie, generalnie wystartowałem w rekrutacji do firmy w USA na  staż gdzie zatrudniają developerów którzy chcą przejść w całkowicie nową technologie (jak ktoś wie o co chodzi - Elixir, Erlang i programowanie funkcyjne).

Mam tam wtyke przez mojego kolege i stwierdzilismy ze małe portfolio by się przydało by pokazać, że rozumiem samą ideę więc pytanie do was takie:

Jak appka by się wam przydała przy np budowie gitar - coś co wylicza "coś" - im bardziej zagmatwane tym lepiej :D

EDYTA: Wtyczki VST odpadają ;D
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Zrób apkę, która na podstawie zdjeć ocenia gatunek i jakość drewna.
Najlepiej, żeby liczyła słoje, analizowała ich kształt i mówiła: w dupe se wsadź, a nie gryf bedziesz z tego strugał.

Z prostszych to apka, gdzie wpisujesz cały potrzebny hardware i dostajesz info gdzie najtaniej zamówisz (taka prosta optymalizacja (w tym sklepie weź pipki i klucze, a w tym drugim mostek i elektronikę).

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Zrób Tindera dla gitarzystów. Wpisujesz jaki masz sprzęt i szuka Ci kolegów do wspólnego... grania :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Zrób Tindera dla gitarzystów. Wpisujesz jaki masz sprzęt i szuka Ci kolegów do wspólnego... grania :D
To się chyba Grindr nazywa.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Reprezentuję tutejsze mniejszości.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Apka, która liczy opłacalność arbitrażu na kryptowalutach ale bierze pod uwagę kilka swapów i transaction fee konkretnej giełdy.
return to monke

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Ja bym wymyślił apkie, która po wyglądzie ocenia za który próg wychodzisz w jakim najczęściej grasz tempie i metrum.

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Zrób apkę do wyliczania czasu wykonania gitary przez Pana GFF. Myślę, że może być oparta np. na ruchach planet.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Kompatybilność komponentów - jaki mostek do jakiego radiusa, jakie pickupy do jakiego mostka, jakie klucze do danej grubości strun i kształtu gitary bez wiercenia nowych śrub, itp.

Ewentualnie coś, co przy pomocy Lidara w nowych iPhone'ach/fotogrametrii pozwoli stworzyć wiarygodny model 3D gitary do np. wydrukowania sobie jako breloczek

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Kompatybilność komponentów - jaki mostek do jakiego radiusa, jakie pickupy do jakiego mostka, jakie klucze do danej grubości strun i kształtu gitary bez wiercenia nowych śrub, itp.

Ewentualnie coś, co przy pomocy Lidara w nowych iPhone'ach/fotogrametrii pozwoli stworzyć wiarygodny model 3D gitary do np. wydrukowania sobie jako breloczek
There you go, poproszę pocztówkę z USA w nagrodę :D
return to monke

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Nie wiem czy telefon ma tyle mocy by ogarnąć model 3D ze skanu.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Zależy jaki, są apki :)
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Nie wiem czy telefon ma tyle mocy by ogarnąć model 3D ze skanu.
Teraz w ramach WWDC pokazywali nowe API dla Swifta zrobione typowo pod to. Procki w nowych iPhone'ach mają wydajność średniopółkowych laptopów na Intelu

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Bez żadnych złośliwości, docinek czy sarkazmów (!), ale zapodajcie jakieś linki z możliwościami, efektami pracy. Jestem mocno zaskoczony, bo z w/w technologiami pracuję na co dzień. Mój człowiek od skanowania 3D ma laptopa do tego celu za blisko 35 tysięcy plus oprogramowanie plus sam skaner. Ja żeby m.in. obrobić porządnie taki skan 3D też ostatecznie przebiłem barierę pięciocyfrowej kwoty za stacjonarkę.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wydrukowania sobie jako breloczek

Myślę, ze to może być kluczowe w przypadku apki na telefon :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Chopoki, gizmi wspomniał o fotogrametrii*. Lidar w srajfonach nie ogarnie skanowania 3D do chmury punktów z takimi dokładnościami.

Opisanie konturu wielomianami i wyplucie bryły 3D nie wymaga aż takich zasobów żeby sobie telefon nie poradził.

*problemem jest tutaj aberracja sferyczna obiektywu.