Autor Wątek: Earpadsy / nauszniki do słuchawek  (Przeczytany 4357 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Earpadsy / nauszniki do słuchawek
« 02 Cze, 2021, 20:30:24 »
Ej, kupiłem te Brainwavz Round XL Sheepskin (dla Superluxów, i jeszcze Roundy dla moich Beyerdynamiców - sę spóźnione urodziny zrobiłem).

Na 662 niski bas wrócił i góra jest bardziej miękka, znośna nawet na wysokich głośniościach :) nadal to nie to brzmienie, do którego przywykłem z Beyerami Custom One Pro, ale jest w chuj różnica, aż się zdziwiłem. No i komfort oesu o jak lepiej. Chyba tylko jedna osoba na forum oprócz mnie ma 662 (nie pamiętam kto), ale no kto ma 662 to polecam jak komuś nie szkoda kasy inwestować w te chinczyki :D zwłaszcza, że i przed modem Arini pamiętam, że one miały dość ostre brzmienie, a teraz już nie - nie umiem powiedzieć tylko na ile to zasługa moda, a na ile te pady zamiast chujowych stockowych, bo w sumie nie pamiętam dokładnie jak one brzmiały te X lat temu przed modem, bardziej moje wrażenie jedynie.

Na 668B w brzmieniu szczególnie różnicy nie zauważyłem, ale za to komfort jest w chuj o niebo lepszy. Nadal w brzmieniu dziwnie wszystko syczy w porównaniu do 662 i Beyerów i nie wiem, czy to po prostu nieprzyzwyczajony do tych 668b jestem, czy co, pewnie będę kombinował dalej z nimi jak je naprawić w odpowiednim wątku - gdzie Niedziak opisywał co on tam robił ze swoimi.

Tak czy siak mój wniosek: na otwartych słuchawkach dużej różnicy w brzmieniu nie robi materiał padów, ale w zamkniętych wyraźnie robi zauważalną w kwestii basu, co w sumie ma sens.

Na stockowych padach moje 662 po modzie Arini mają ładną górę i środek i prawie nie mają w ogóle niskiego dołu. W sensie słychać bas jako instrument bardzo wyraźnie, ale w ogóle nie czuć dołu, tego takiego niby smerania miętkim napletem po uszach. Po wymianie padów już smera :D a 668B na stockowych mają zdecydowanie więcej dołu of 662 na stockowych (lekko bas czuć, ale nie na tyle mocno, aby zasługiwały na miano smerania), ale mniej niskiego środka i ogólnie ostszejrze brzmienie. Po zmianie padów przepaść w wrażeniu miękkie 662* vs gryząco ostra góra 668b się pogłębiła, oraz 662 zyskały dużo niskiego dołu - aż głupio mi to pisać bo w sumie jak myślę sobie, jak wy to będziecie czytać, to przesadzam. I pewnie trochę tak, ale po prostu mam efekt WOW :D

No i tego, zamówiłem sobie jeszcze jeden komplet Round do Beyerdynamiców i tam chyba też zbytnio nie zauważam różnicy w brzmieniu, ale wykonanie widać jednak różnicę prawdziwa skóra vs stockowa sztuczna skórka, jest komfort. Choć tak myślę, że mogłem zamówić do nich różniesz Round XL zamiast Round i by pasowały i większe kółka wygodniejsze i estetycznie lepiej by leżały (materiał trzymający je na miejscu mniej naciągnięty i pognieciony), ale już chuj. Jest jak jest :D

* beyery dalej bardziej miękko brzmią w dowolnej konfiguracji, ale w zależności od tego na którym poziomie ustawię na nich przełącznik basu to potrafią ten niski bas zgubić całkowicie, jak to co wcześniej opisywałem post-arini 662 na stockowych, że słychać instrument bas, ale nie czuć smerania po uszach - a jeśli ustawię na nich przełącznik basu na max, to smerają bardziej, niż te 662 po wymianie padów. W sumie tak sobie myślę, że wymiana tych padów mogła zintensyfikować na beyerach różnicę pomiędzy ustawieniami basu - to najmniejsze bez różnicy, a te dodające basu mogą go dodawać ciutkę mocniej, niż wcześniej. Ale może to już moje placebo, bo za dużo rozkminiam.

Takie pierwsze wrażenia parę godzin po rozpakowaniu paczki :D
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2021, 01:17:19 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2013, 14:00:33
wysłana przez Radek M
16 Odpowiedzi
10082 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2013, 16:34:32
wysłana przez y
18 Odpowiedzi
8336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 17:27:34
wysłana przez wuj Bat
40 Odpowiedzi
15026 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2016, 12:58:54
wysłana przez wuj Bat
54 Odpowiedzi
13524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2023, 10:45:13
wysłana przez Orange