Home Recording > Software

Reaper - wyrenderowany plik końcowy ciszej brzmi

(1/5) > >>

carolco26:
Stworzyłem kawałek w programie Reaper. Zrobiłem rendering do pliku wave ścieżki głównej.
Końcowy plik brzmi jednak ciszej niż miks. Efekt końcowy pracy powinien chyba brzmieć identycznie, jak miks odpalany w programie Reaper.
Czy mógłbym prosić o podpowiedź, co robię nie tak?
W opcjach renderowania wybieram:
-Miks główny
-Cały projekt
-48000Hz
-24 bit
-Tryb zmiany próbkowania: Extremalny 512 pt HQ Sinc
-Renderowanie online
-Zaznaczam opcję: Zezwalaj na format wave64...

Aremenius:
Może zapiąłeś coś na master track albo ściszyłeś przed renderem? Ewentualnie przepatrz opcję w okienku Render czy nie masz czegoś zaznaczonego co Ci to może powodować

carolco26:
Na ścieżce glównej mam tylko podpięty korektor. Jest w reaperze jeszcze jakaś możliwość regulacji glośności przed renderowaniem, oprócz ustawienia glośności na ścieżce glównej?

gizmi7:
Ustawienie głośności na ścieżce głównej nic nie zmienia, bo to nie gain. Sprawdź, czy nie masz jakiejś normalizacji głośności czy innego syfu zapiętego przy opcjach renderu. Albo czasem kejs jest taki, że nie zauważyłeś ściszonej głośności w programie, w którym odtwarzasz :D

carolco26:
Może inaczej, na mikserze ścieżki glównej ustawiam natężenie dźwięku, z jakim ma się wyrenderować plik, chyba to jest nasz gain? :) Z menu wybieram opcję plik, następnie: renderuj, w opcjach tego okna dialogowego nie ma wlaściwie nic, co by moglo wplywać na glośność końcowego pliku. A gdzie mam szukać tego ewentualnego podpięcia tej normalizacji, czy jakiegoś innego  syfku?
Wyrenderowany plik odtwarzam przy maksymalnej glośności.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod