Home Recording > Software

Neural DSP Granophyre VS Audio Assault Sigma - porównanie

(1/2) > >>

Rot:
Zrobiłem takie porównanie wtyczek:



Żadnych EQ ani innych takich, surowe gitary, oba ampsimy idą w te same IRy dla obiektywizmu.

ITHMW:
Uważam Black Metalowe napierdalanie za bardzo chujową podstawę do jakichkolwiek testów. Podkładu garów nie trawię. Okropne

Co do samego testu...   pomimo, że z reguły jestem ANTY wtyczkowy to z tego co dosłyszałem Omega przebija się lepiej bo po prostu jest jaśniejsza w tym zestawieniu.

I na tym koniec.

Nie oglądałem całości bo po 1 minucie zacząłem przeskakiwać na jakieś bardziej charakterystyczne fragmenty z tego odmętu trzepania kostką. Natomiast powinieneś wrzucić fragment bez tego chujowego podkładu dla porównania jak obie wtyczki brzmią jako single tracki (RAW gitary)...   ...jeżeli było gdzieś w trakcie i to przeskoczyłem to przepraszam.

Rot:
Miałem taki plan, ale nie zdążyłem, bo wczoraj mi się skończył trial Granophyre akurat jak renderowałem.

Nightmarishreaper:
@Rot

Próbowałem coś wyłuskać z tego nagrania, ale chyba nie ten styl, żeby się doktoryzować nad niuansami. Zdaje się jakby ta Sigma szła lekko "cieplej", bardziej otwarcie - nie mówię, że lepiej...

Ale mam tutaj jedno pytanie do Ciebie? Dlaczego wybrałeś akurat Granophyre do porównania z Sigma?

Rot:
Bo gdzieś usłyszałem że są do siebie podobne.
Pogrzebałem, okazuje się że oba są wzorowane na wzmacniaczach Omegi - Iridium i Obsydian.
Z początku jak się zacząłem nimi bawić to mi brzmiały niemal identycznie, przy czym Granophyre miał trochę więcej gainu i nieco więcej życia, szczególnie w górze.
Sigma faktycznie jest cieplejsza, ale to Granophyre sprawia na mnie wrażenie bardziej realistycznego i lepiej zrobionego.
Różnica jednak nie usprawiedliwia przepaści cenowej - 35 dolarów za Sigmę vs w praktyce jakieś 145 dolarów za Granophyre.
Dodatkowo do Sigmy dają reverb i delay.

Koniec końców obie wtyczki są dobre, po prostu jedna tańsza a druga droższa.


--- Cytuj --- chyba nie ten styl, żeby się doktoryzować nad niuansami.
--- Koniec cytatu ---

Pewnie i tak, ale ostatnio nie umiem za bardzo grać nic innego, a do tego nie chciałem grać cudzych riffów czy djentu jak wszyscy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod