Autor Wątek: Wzmacniacz do reampingu w warunkach domowych  (Przeczytany 1866 razy)

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Wzmacniacz do reampingu w warunkach domowych
« 11 Kwi, 2021, 18:58:58 »
Witam

Poszukuję czegoś w okolicy brzmienia 5150/6505 do reampingu w warunkach domowych. Zastanawiam się nad Bugerą 6262, Peavey 6505 lub 6505MH. Najbardziej przekonuje mnie ten ostatni z racji relatywnie niskiej mocy, ale może jestem w błędzie? Chodzi o to że kupowanie 120W heada po to aby skręcić głośność na minimum, nie wydaje mi się sensowne, ale z drugiej strony są ludzie którzy tak grają i też sobie chwalą.

Wzmacniacz będzie podłączony do 60W paczki Harley Benton 1x12 na V30, ale to raczej nie problem bo i tak przekroczenie tej mocy mija się z celem.

Macie jakieś sugestie?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jak masz juz duży head to kup sobie attenuator.
Z drugiej strony to w sumie po co chcesz reampować? Nie lepiej zarzucić jakiś preamp w kostce - np. Mooer, a do tego załadować jakiś IR?

Z tych trzech headów wybrałbym 6505MH albo poszukał EVH Lunchboxa. Bugerka bardzo ładnie gada, ale jak jest jednak trochę rozkręcona - na pewno nie do grania w domu :)

Posty połączone: 11 Kwi, 2021, 19:08:41
A no i jeszcze, jednak lepiej sobie poszukać czegoś co ma mniej mocy niż paczka.

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Nie mam dużego heada. Mam małego heada, Bugera G5, ale jak na mój gust ma za mało góry jeżeli chodzi o gitary rytmiczne.

O to chodzi, że z różnymi symulacjami z różnym skutkiem bawię się już od lat i chcę w końcu spróbować prawdziwego grata, pokombinować z pozycją mikrofonu (mam sm57) itp. Po prostu do tej pory starałem się wynajdywać koło na nowo, a teraz chcę spróbować klasycznego rozwiązania

Cytuj
A no i jeszcze, jednak lepiej sobie poszukać czegoś co ma mniej mocy niż paczka.

Teoretycznie tak, ale w praktyce przecież i tak bym nie przekroczył mocy paczki.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2021, 19:33:05 wysłana przez Dareios »

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
No, ale zeby nagrac wzmak to trzeba go rozkręcić. 5150lbx to jest kiepski wzmak, nijak ma sie do 50w wersji. 112 benton to paczka otwarta, jeśli nienjestbto świadomy wybór (otwartość paczki) to nie jest to Imo dobry pomysl. Nie zagada to dobrze, moim zdaniem.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
To możesz próbować, co do heada to 6505MH jakoś zagada. Ale do takich działań najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś isocab.

W rozkręceniu wzmaka żeby dobrze gadał nie chodzi tylko o to żeby on był rozkręcony. Głośniki też pasuje jakoś rozbujać. Im ciszej tym więcej dołu będziesz słyszał.

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
No, ale zeby nagrac wzmak to trzeba go rozkręcić.

Oczywiście, ale na tyle aby mikrofon był odpowiednio to wyłapał, a do tego nie trzeba wielkiego poziomu głośności. Testowałem to już na G5

112 benton to paczka otwarta, jeśli nienjestbto świadomy wybór (otwartość paczki) to nie jest to Imo dobry pomysl. Nie zagada to dobrze, moim zdaniem.

Na wybór paczki złożyły się dwie cechy: cena niewiele wyższa niż sam głośnik, oraz rozmiar. Zastanawiałem się jeszcze nad 212, która jest zamknięta, ale przeważyła kwestia rozmiaru.

Cytat: Majk
W rozkręceniu wzmaka żeby dobrze gadał nie chodzi tylko o to żeby on był rozkręcony. Głośniki też pasuje jakoś rozbujać. Im ciszej tym więcej dołu będziesz słyszał.

Oczywiście, ale to przecież nie oznacza, że głośnik musi być rozkręcony na moc znamionową, nikt tak przecież nie robi.

Jest też panowie różnica między tym co ja będę słyszał z tej paczki, a co się nagra.

Jeżeli rozwiązanie z tą paczką nie zda egzaminu to się pomyśli nad modyfikacją, ewentualnie nową. Ona kosztowała pi razy oko 500 zł, nie będę przecież do niej dobierał 4-6 razy droższego wzmacniacza.

Czyli na razie przeważa 6505MH. Ktoś jest za bugerą?

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Hmm ale 6505mh ma wyjście Direct z symulacją paczki...

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Owszem i nie mówię, że tego nie przetestuję  :) ale nie spodziewałbym się po niej wiele. Na pewno daje mniejsze możliwości niż samo pozycjonowanie mikrofonu, miksowanie śladów z różnie ustawionych mikrofonów, odwracanie fazy itp.

Paczkę mam, mikrofon mam, interfejs z preampem też, brakuje mi w zasadzie jedynie wzmacniacza (pomijając G5 który dobrze nadaje się do cleanu i leadów). Jeżeli się okaże że symulacja paczki lepiej się sprawdza w miksie to jej użyje.

Po prostu do tej pory siedziałem w domenie cyfrowej i chciałem się pobawić ze sprzętem analogowym, co nie oznacza, że jestem jakoś ideologicznie do niego nastawiony.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Wiesz co, kup najtańszy z wymienionych wzmakow i potestuj.

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Bugera jest tańsza o 80 zł od 6505MH. Czyli praktycznie to samo.

Z tego co przeglądałem na YT 6505MH ma dużo ataku, jest bardzo zwięzły, Bugera ma bardziej rozmyty "dżyn dżyn". Ktoś może ma doświadczenia z nagrywaniem któregoś z tych wzmacniaczy?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
To w tym wypadku brałbym 6505.
Rozumiem że chcesz kupić nowy head?

Offline Dareios

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Niekoniecznie, ale chyba nie będzie wyboru. Rozmawiałem już z paroma osobami na OLX ale mało kto chce sprzedać wysyłkowo. Niektórzy też mają ceny różniące się o 300-400 zł od nowego, a jakbym miał po niego jechać i jeszcze brać bez gwarancji to wolę nowy.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2011, 16:28:12
wysłana przez Tadeo
2 Odpowiedzi
1817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2012, 12:21:59
wysłana przez Zbir
2 Odpowiedzi
4740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2013, 18:05:29
wysłana przez sinquestsound
1 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2014, 17:35:33
wysłana przez y
17 Odpowiedzi
8585 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2019, 09:59:52
wysłana przez OMSON