Autor Wątek: tuner / stroik w kostce na scenę - jaki?  (Przeczytany 67774 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Ale ja nie napisałem, że DT10 się nie sprawdza, tylko że Pitchblack sprawdzi się lepiej. Jest szybszy i czytelniejszy.
(Sam używam DT10 :P)
mniut i piah

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
No wiem wiem ;) W sumie duża różnica jest między nim a Pitchblackiem? ;> Bo kiedyś maiłem własnie wybór między nimi dwoma i padło na DT-10 (uroki kupna przez neta xD)
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Qrczak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
dobra panowie, bo mnie qrwica zaraz trafi. znacie jakiś sklep gdzie mają Pitchblacka? Właśnie otrzymałem kolejnego maila, że sorry wodzu, ale najwcześniej za miesiąc bo obecnie nie ma na stanie :/ zna ktoś jakiś dobrze zaopatrzony sklep?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline fearlon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Polecam ;) Zamawiałem tam co prawda siedząc w Niemczech, ale jak się zarejestrowałem na polski adres to nawet mi za darmo katalog wysłali, więc wszystko powinno być cacy, no chociaż 20 euro za wysyłkę trochę podbija cenę ;)
ESP LTD EC-400 STBC 18V
Korg DT-10 + Dunlop Crybaby + BBE Sonic Stomp Maximizer + Boss SE-70 & FC-50
H&K TriAmp + Harley-Benton G212 Vintage

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
a taniestruny.pl ?

Offline bart5150

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • rapeonmind
Boss i Korg to chyba najlpesze stroiki jesli chodzi o kostki.Jedyny ich minus to cena.Od niedawna jestem posiadaczek stroika Ibaneza LU20.jak narazie jestem zadowolony.nie jest tak sprawny jak boss ale jest o polowe tanszy.solidna obudowa i czytelny wyswietlacz. nie sprawdzalem go jak sie zachowuje na scenie.dam znac z czasem :)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Porównywałem DT10 z LU20. Ten drugi jest jest trochę wolniejszy i mniej dokładny od Korga.

Offline ksantyp

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • gitara-online.pl
    • ALternatywne Forum Gitarowe
Ja ostatnio sobie kupiłem Korg Pitchblack - szybki, przejrzysty i wygodny bo malutki a czytelny - polecam
Nie mam siódemki ale stroje sie nisko...
http://uk.youtube.com/user/ksantyp77

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Panowie jak z tym stroikiem J&H po dłuższym ograniu. Szczerze da się tym 7mke nastroić bez nerwów ? I nie ingeruję w dźwięk?
« Ostatnia zmiana: 14 Lip, 2009, 01:49:05 wysłana przez lokibalboa »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
nie wiem, czy to kwestia mojej gity, czy nie umiem stroić, ale u mnie zdropowane C łapie źle, tzn gdy struna jest dobrze nastrojona to podaje, że jest parę centów za nisko. jak będę pamiętał to sprawdzę na gicie kumpla. ogólnie ten J&H nie jest jakiś za rewelacyjny, jeśli chodzi o dokładność stroju dałbym mu 6-7/10 i nie jest za szybki. jak na te 180zł za nówkę to cena jest w porządku, ale nic ponadto .
ale jak widzę DT-10 za 200zł w pewnym topicu na giełdzie to mnie skręca ;)
do widzenia.

Offline zerodead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 241
  • It's hard to calm the beatle inside of me
    • cinemon band madafakaz!
hm, ja bas stroję tym j&h i żyję. choć faktycznie nie jest najszybszy na świecie

Offline pitu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
na poczatek przywitam sie - witam, forum przegladam od poczatku istnienia ale dopiero teraz naszlo mnie zeby sie zarejestrowac i dac glos ;) chcialbym sie podczepic pod temat, otoz:
czaje sie na jakis tuner podlogowy. nie mam zalozonej jakiejs granicy cenowej, wiadomo ze chcialbym wydac jak najmniej ale dam ile bedzie trzeba. i tu pytanie do was:
czy ibanez LU20 jest cos warty? kosztuje grosze w porownaniu z innymi i troche mi to jest podejrzane, czy oprocz plastikowej obudowy ma jakies zauwazalne wady?
nastepny w kolejce jest ciut drozszy j&h : http://allegro.pl/stage-tuner-true-bypass-podlogowy-chromatyczny-i1305093583.html
czytalem calkiem pozytywne o nim opinie, ustosunkuje sie ktos?

jesli jednak zaden z tych tunerow sie nie nadaje i naprawde warto dolozyc do czegos konkretniejszego to poradzcie co i jak. jakis pitchlack, boss czy inny czort? a moze nie trzeba wykladac tyle siana zeby miec cos co stroi w miare szybko, dokladnie i nie tnie sygnalu?

a moze to dziadostwo ktos macal? http://www.thomann.de/gb/harley_benton_pt500.htm

przeczytalem ten temat, czesc odpowiedzi na moje pytania juz uzyskalem ale jednak troche od innej strony podchodze do tematu, a i moze ktos przez te 1,5 roku nabral wiecej doswiadczen i zechce sie podzielic ;)

pozdr
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2010, 00:50:12 wysłana przez pitu »

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ładne odkopanie tematu, witaj :) Widać, że użyłeś przynajmniej opcji szukaj :)

Więc do rzeczy : LU20 wolno stroi struny poniżej standardowych strojów czy dropD/C - strunę A stroiłem na 12 progu, bo łapał z 2 dniowym opóźnieniem. Co ciekawe bass stroi idealnie od strzału bez opóźnień.

Polecam stroik który sprzedawałem niedawno za całe 140 zł (trza było patrzeć) - Fender PT-100 - siódemkę stroi od strzału, aż się zdziwiłem - nie wiem jak z cięciem sygnału - Ibanez LU20 ma zdaje się TruBajpas. Mnie to tam latało bo miałem wyjście na tuner osobne :D Ale przy pt-100 widzę też "wyjście bypass jack (Out2)" więc powinno być ok.

No i standardowo - Rackowy Korg DTR lub oscyloskopowy PitchBlack jak sypiesz groszem to najlepszy wybór. Jak lubisz migające zabawki to PolyTune jest ładniutki :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
No i standardowo - Rackowy Korg DTR lub oscyloskopowy PitchBlack jak sypiesz groszem to najlepszy wybór. Jak lubisz migające zabawki to PolyTune jest ładniutki
JAKI!?  :o
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!

a moze to dziadostwo ktos macal? http://www.thomann.de/gb/harley_benton_pt500.htm

Moja kobieta stroi takim bas ;) Działa, w miarę szybki. Ale korgi chyba szybsze ;) Ale jak za te pieniądze to super

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
czaje sie na jakis tuner podlogowy. nie mam zalozonej jakiejs granicy cenowej, wiadomo ze chcialbym wydac jak najmniej ale dam ile bedzie trzeba. i tu pytanie do was:
czy ibanez LU20 jest cos warty? kosztuje grosze w porownaniu z innymi i troche mi to jest podejrzane, czy oprocz plastikowej obudowy ma jakies zauwazalne wady?
Wady: wolniejszy i mniej dokladny niz dobre, ale i drozsze stroiki.
Ale ma metalowa obudowe (nie z tworzywa stucznego)  i true bypass.
Kosztuje tez niewiele.

Z Bentonen nie mialem zadnych doswiadczen.


Cytuj
jesli jednak zaden z tych tunerow sie nie nadaje i naprawde warto dolozyc do czegos konkretniejszego to poradzcie co i jak. jakis pitchlack, boss czy inny czort? a moze nie trzeba wykladac tyle siana zeby miec cos co stroi w miare szybko, dokladnie i nie tnie sygnalu?
Wg. mnie jak najbardziej warto dolozyc do Pitchblacka.
LU20 jest ok, jezeli dostepne pieniadze na wiecej nie pozwalaja.

A teraz prywata:
jezeli jednak sie zdecydujesz na LU20, to daj znac na priv.
Moj w stanie idealnym (oryg. pudelko itd.) jest na sprzedaz.
Cena: 115 PLN z dostawa.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline pitu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
polazilem dzisiaj troche po poznanskich sklepach i ogralem pare tunerow
korg pitchblack - szybki, czytelny, nie ma wahan - mial wszystko czego mozna wymagac od stroika :)
tc polytune - moim zdaniem rownie szybki i czytelny jak korg, tez od razu zdecydowanie pokazuje nute plus ma jeszcze ten bajer polytune, wydaje mi sie ze fajnie to sie bedzie sprawdzac na scenie.

apropo moich watpliwosci czy warto dolozyc do lepszego tunera - ogrywalem tajemnicze ustrojstwo o nazwie firestone, kosztowal kolo 150zl. na codzien jestem cierpliwym czlowiekiem ale czuje ze z tym tunerem moglbym dostac kurwicy - przy kazdej strunie potrzebowal czasu na zastanowienie, wskazowka latala na wszystkie strony i minelo troche czasu zanim dalem rade nastroic tym gitare.
takze nie wiem, moze ten firestone jest po prostu slabe a inne tansze tunery daja rade, niestety nie znalazlem takowych w poznaniu.

poki co najchetniej bym poszukal uzywanego polytune. boje sie tylko ze jak tam upchali tyle technologii to jest sie co psuc.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ja mam takie sobie wrażenia z Polytunera - owszem, szybko reaguje, ale ma tak maluteńki wyświetlacz, że wolę Korga.
Łe tej.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
poki co najchetniej bym poszukal uzywanego polytune. boje sie tylko ze jak tam upchali tyle technologii to jest sie co psuc.
też robiłem porównanie Pitchblack vs Polytune, Pitchblack jest czytelniejszy i odrobinę dokładniejszy. z kolei tryb poly wydawał się jakiś walnięty, nie wiem czy to była kwestia tego egzemplarza, czy mojej i sprzedawcy nie wiedzy, ale nie udało mi się nim nastroić wiesła (do standard D). do tego Pitchblack wygrywa ceną, więc jak będę szykował się na zmianę stroika (teraz mam J&H JPT10, ale trochę za wolny jest dla mnie) to wezmę właśnie jego
do widzenia.

Offline pitu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
po glebszym zastanowieniu stwierdzilem ze oba sa tak fajne ze wezme tego na ktorego szybciej trafi sie okazja. no i wzialem pitchblacka :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
I bardzo dobrze. Ja tylko napiszę, że od półtora miesiąca używam Pitchblack'a i jest to najlepszy podłogowy tuner, jakiego używałem, a było ich wiele. Z popularniejszych marek chyba tylko Strobostomp'a od Petersona nie sprawdzałem, ale to już nieco inna półka cenowa. Pitchblack jest szybki, dokładny, solidny, wydajny (cały czas jadę na tej samej dołączonej do niego baterii) i niedrogi. Nie mam się do czego przyczepić.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
I Turbo Tunera pewnie też nie :P
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
No nie. I tego od Morleya też nie http://www.morleypedals.com/dac-1.html

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
korg pitchblack przeżył ze mną na scenie ponad 2 lata, obecnie nie używam, bo mam inny system, ale to bdb tuner.

Można spokojnie wyhaczyć z darmowa wysyłką do PL za 69 euro.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2009, 11:09:35
wysłana przez Leon
19 Odpowiedzi
5961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2015, 20:10:33
wysłana przez ciechoslovacja
2 Odpowiedzi
1851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2016, 10:48:43
wysłana przez sqby
Jaki tuner kupić?

Zaczęty przez Orange Efekty

17 Odpowiedzi
4671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2016, 00:04:41
wysłana przez RWD
3 Odpowiedzi
1779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2017, 21:22:12
wysłana przez wuj Bat