Autor Wątek: Pluginy od Neural DSP - problem z "pykaniem" i "strzelaniem"  (Przeczytany 40598 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dlatego sobie te kilka miesięcy potestuję, potem jadę na 2/3 miesiące do roboty także będzie tylko akustyk na jamie i jak wleci jakaś promka na czorny piontek czy coś to akurat pyknie xd

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
tja...no mało problematyczne te pluginy w porównaniu do prawdziwej lampy.....

Kurde, a zadałeś sobie chociaz tyle trudu, żeby pożyczyć od kogos interface i sprawdzić jak to działa NIE NA WBUDOWANYM sprzęcie?

Bo jakby nie paczeć, lampa, kolumna, dodatkowo jakis mini amp = to zajmuje milion razy więcej miejsca i jest mniej użyteczne w  domu niż interface i słuchawki. Zakładam, że kompa jak większość masz wpiętego na stałe.

Biorąc pod uwagę plusy takiego rozwiązania, wyłączenie wifi i przeglądarki naprawde nie jest jakoś problematyczne w porównaniu do tego, że w pół godziny możesz nagrać cały numer razem z zajebiście brzmiąca partią bębnów.

Na moim starym lenovo, siała karta wifi. Zmieniłem interface na Audient i problem zniknął.

Nie mam od kogo pożyczyć.
Nie mam kompa wpiętego na stałe. Mam laptopa z którym musze się nosić za każdym razem do drugiego pokoju żeby pograć i podłączać wszystko włącznie z włażeniem pod biurko żeby dostać się do gniazdka. Strasznie to upierdliwe. Nie lubię tez grania na słuchawkach. Za to na brak miejsca nie narzekam. Lampa + kolumna + pedalboard stoją sobie w koncie. Wystarczy wsadzić kabel, zrobić pstryk i już gramy. Nie muszę  5 minut wszystkiego podłączać i odłączać jak mam czas tylko 20 minut poćwiczyć. Efekt ? Kiedyś nie chciało mi się na chwilę wszystkiego podłączać i w efekcie najwięcej grałem "na sucho" a potem jak się podłączałem to wychodziły wszystkie  "krzaki" w mojej grze. Teraz nawet jak gram/ćwiczę tylko 15 minut to jest to na wzmaku i od razu słyszę jak gram i to procentuje.

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Wszystko ma swoje wady i zalety.
Pluginy nie są od tego, żeby zastąpić lampę, nie są lepsze od lampy. Lampa nie jest lepsza od pluginów. To wszystko zależy od zastosowania.

Ja na przykład nie mam zdania wyrobionego do końca. Sam mam w domu nieduży lampowy wzmacniacz i 112, których od jakiegoś czasu w ogóle nie używam. Gram w słuchawkach na pluginach, czasem coś pyka i trzeszczy, ale rzadko, bo pogrzebałem w komputerze i wywalam co niepotrzebne. A najwięcej błędów słychać tak naprawdę w przypadku gdy nagrywasz a potem sobie odtwarzasz. Wtedy to naprawdę wszystko słychać.

ALE na lampę też przesiadałem się z pluginów. Teraz znowu wolę pluginy. Za jakiś czas pewnie znowu będę wolał lampę jak nastąpi jakaś zmiana sytuacji życiowej.
dobry

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV

Nie mam od kogo pożyczyć.
Nie mam kompa wpiętego na stałe.

W takim wypadku branie się za wtyki, żeby pograć 15 minut to beznadziejny pomysł :D
AUX do Yamahy, wpinasz metronom/bębny z telefonu i wio na słuchawkach.
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Wszystko ma swoje wady i zalety.
Pluginy nie są od tego, żeby zastąpić lampę, nie są lepsze od lampy. Lampa nie jest lepsza od pluginów. To wszystko zależy od zastosowania.

Ja na przykład nie mam zdania wyrobionego do końca. Sam mam w domu nieduży lampowy wzmacniacz i 112, których od jakiegoś czasu w ogóle nie używam. Gram w słuchawkach na pluginach, czasem coś pyka i trzeszczy, ale rzadko, bo pogrzebałem w komputerze i wywalam co niepotrzebne. A najwięcej błędów słychać tak naprawdę w przypadku gdy nagrywasz a potem sobie odtwarzasz. Wtedy to naprawdę wszystko słychać.

ALE na lampę też przesiadałem się z pluginów. Teraz znowu wolę pluginy. Za jakiś czas pewnie znowu będę wolał lampę jak nastąpi jakaś zmiana sytuacji życiowej.

Lampa obnaża bardziej błędy. Przygotowując się do nagrania płyty nagrywałem się ale na cyfrze. Potem na lampie było zdziwko :D

Posty połączone: [time]02 Kwi, 2021, 20:16:47[/time]

Nie mam od kogo pożyczyć.
Nie mam kompa wpiętego na stałe.

W takim wypadku branie się za wtyki, żeby pograć 15 minut to beznadziejny pomysł :D
AUX do Yamahy, wpinasz metronom/bębny z telefonu i wio na słuchawkach.

Ale po co na słuchawkach skoro ona ma głośniki ? :D w dodatku większa wersja 30 W trochę pełniej brzmi.  Jakie AUX, jakie AUX - teraz wszystko jest już na bluetooth :D  a jak się dokupi  Relaya to w ogóle nie ma już kabli bo i zasilanie jest z baterii jonowo-litowej.

Posty połączone: 02 Kwi, 2021, 20:25:55
@october Właśnie o tym pisałem, no na moje to ten Wong jest tak ultra suchy, że nie da się tam wyciągnąć nic sensownego po prostu

Dla mnie w ogóle wiele tych Hi Gainowych wzmaków jakie mają w tych wtyczkach artystów (Plini, Gojira itp.) to po prostu jakaś "wersja"  Peaveya 5150/6505/EVH III. Tak jakby zrobili sobie jedną "bazę", "podkład" i tylko modyfikują to dla danego artysty. Widać to jak powyłącza się w cholerę wszystkie EQ, Dopałki i ustawi wszystko na godzinę 12 i zacznie się od tego ustawiać. Wiadomo że ww wzmaki były wzorowane na SLO no i właśnie jak się odpali wtyczkę SLO widać to od razu.Mi z tymi wzmakami nigdy niebyło po drodze soooooł....W Gojirze jest niby Mesa też, żeby oddać brzmienie ich starszych płyt, tylko że jak pograłem na niej i z ciekawości odwróciłem się na fotelu aby odpalić prawdziwą to ucieszyłem się, że prawdziwa tak nie brzmi :D
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2021, 20:25:55 wysłana przez Chomick »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Dunno, szczerze to dalej uważam że 400 cebul to trochę  za dużo, ale jak już to się napalałem na Nameless lub Granophyre.
Ma to po prostu grać z ósemką i robić szatański black metal.

Nameless. Szkoda, że nie ma EQ 9pkt co prawda, ale paleta brzmień okołometalowych jest sroga. Mnie gra lepiej niż Granophyre. Z jednej strony wydaje się być mocniej wykastrowany, z drugiej strony robi taki wpierdol marshallopodobny, że klękajcie narody.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Dunno, szczerze to dalej uważam że 400 cebul to trochę  za dużo, ale jak już to się napalałem na Nameless lub Granophyre.
Ma to po prostu grać z ósemką i robić szatański black metal.

Nameless. Szkoda, że nie ma EQ 9pkt co prawda, ale paleta brzmień okołometalowych jest sroga. Mnie gra lepiej niż Granophyre. Z jednej strony wydaje się być mocniej wykastrowany, z drugiej strony robi taki wpierdol marshallopodobny, że klękajcie narody.

Słyszałem że Granophyre jest dość podobny do Audio Assault Sigma, którego już kupiłem dość niedawno. Nie wiem na ile to prawda, ale jeśli tak, to +1 za Nameless by był.
A EQ mnie szczerze jebie, bo i tak przy nagrywaniu się używam graficznego ReEq z po prostu hi- i low pass i wsio. Nie umiem w to po prostu bardziej.
Często mają te promki?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@Chomick Kazrog Thermionik brzmi przekonywujaco blisko do Mesy. IMO najmniej cyfrowo brzmiaca wtyka, przynajmniej z tych tanich/sredniej polki. Z drogich to tylko Marszala od UAD ogrywalem i w sumie zajebiscie brzmi.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
1. Od początku było wiadomo, że @Chomick nikt nie przekona do VST.
2. W związku z tym temat trochę bezcelowy.
3. Ogrywanie tych wtyczek bez przyzwoitych monitorów na odsłuchu, z Yamahy albo na słuchawkach za 99zł i ocenianie brzmienia jest lekko mówiąc nieobiektywne. Na tej samej zasadzie możesz podłączyć mesę do Kasprzaka i mówić mesa ssie.
4. Nadal coś Ci strzela i pyka więc to również zaburza odbiór tych wtyczek.
5. Wtyczki oferują porównywalne brzmienie przy nagrywaniu. Tam różnica się zaciera mocno. W grze jest inaczej. I wcale nie uważam, że gorzej.
5. Lampa uwidacznia błędy gry, ale jak na Neuralu zagrasz chujowo to też tak będzie. Neural nie naprawia błędów w grze i nie poprawia techniki gry. I nawet z toną delaya i reverba nadal to będzie słychać.
6. Dalsza polemika jest bezcelowa.
7. Chyba, że zaopatrzysz się w jakieś przyzwoite monitory interfejs.
8. To nie nastąpi.
9. Chciałbym się mylić.
10. W związku z tym nie drążmy chujowości tych wtyczek. Są zajebiste!

007

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@october w końcu się wywiązała dyskusja więcej niż ~3 osób na tym forum i to merytoryczna bez rzucania gównem więc ja tam się akurat bawię wyśmienicie :D

Z ciekawostek -> Podpiąłem pod Nameless basik żeby się pouczyć trochę nowych kawałków i nad techniką popracować i powiem tak - jest w pyte, a ustawienie spoko brzmienia zajęło jakieś 10min :D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
3. Ogrywanie tych wtyczek bez przyzwoitych monitorów na odsłuchu, z Yamahy albo na słuchawkach za 99zł i ocenianie brzmienia jest lekko mówiąc nieobiektywne. Na tej samej zasadzie możesz podłączyć mesę do Kasprzaka i mówić mesa ssie.
4. Nadal coś Ci strzela i pyka więc to również zaburza odbiór tych wtyczek.
5. Wtyczki oferują porównywalne brzmienie przy nagrywaniu. Tam różnica się zaciera mocno. W grze jest inaczej. I wcale nie uważam, że gorzej.

3. Czyli żeby DOPATRZEĆ się tej zajebistej jakości muszę mieć dobre monitory lub słuchawki ? :D Nie no super, żebym musiał "szukać" tej jakości w brzmieniu.
4.  Co ma do tego strzelanie ? Albo Ci się podoba czegoś brzmienie, albo nie a takie rzeczy to uwagi na boku.
5.  Nie obchodzi mnie nagrywanie. To jakiego mikrofonu użyjesz i pod jakim kątem go ustawisz daje już swoje własne brzmienie i ma się nijak do tego jak wzmacniacz brzmi face to face in the room kiedy stoisz naprzeciw jego. Mając to na uwadze plus fakt, że na brzmienie ścieżki ma jeszcze wpływ multum innych rzeczy takie porównania są dla mnie bez sensu, bo jak się uprzesz to P.O.D. 2.0 nagrasz tak, że będzie brzmiał zajebiście.
6. Przepraszam, że nie kocham Neurala.

 

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
A tak w ogóle, wracając do tematu, to zauważyłem u siebie, że ten host standalone od neuraldsp, na którym pluginy chodzą jest bardziej sprzętowo obciążający niż gdy odpalam je przez DAW. Częściej pyka i strzela niż przez DAW właśnie (używam tracktion waveform 11.5).
Pluginy w wersji trialowej (ale to w końcu są te same, tylko manager licencji na nie inaczej patrzy przy odpalaniu).
dobry

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Neural ma promocje na swoje urodziny -50procent do 19kwietnia. Czyli tyle ile było na Black Friday. Taniej nie będzie

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Neural ma promocje na swoje urodziny -50procent do 19kwietnia. Czyli tyle ile było na Black Friday. Taniej nie będzie

KURRRRRWA

Wiedziałem że jak se zrobię grube zakupy to coś takiego wrzucą XD
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Właśnie porównałem sobie Granophyre do AA Sigma.
I wiecie co?

Hype na Granophyre mi przeszedł.
Na zewnętrznym IR brzmią bardzo podobnie, Granophyre po prostu nieco lepiej, nieco żywiej, nieco więcej gainu na starcie, ale to nie usprawiedliwia kupowania go, skoro już taki rodzaj brzmienia mam.
Zostaje wybór między Nameless, Cali i NTS.

I tak wszyscy wiedzą jak to się skończy.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Właśnie porównałem sobie Granophyre do AA Sigma.
I wiecie co?

Hype na Granophyre mi przeszedł.
Na zewnętrznym IR brzmią bardzo podobnie, Granophyre po prostu nieco lepiej, nieco żywiej, nieco więcej gainu na starcie, ale to nie usprawiedliwia kupowania go, skoro już taki rodzaj brzmienia mam.
Zostaje wybór między Nameless, Cali i NTS.

I tak wszyscy wiedzą jak to się skończy.

Mnie Cali odrzucił ilością psztyczków i innych pierdół. NTS to samo. Bardzo nie lubię, gdy piec ma chuj wie czego co do końca nie wiadomo co robi. Nameless jest dużo prostszy w obsłudze i odbiorze. Na 14dniowego triala, 7 dni rozgryzania co robi co.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
NTS mi w ogóle nie podszedł brzmieniowo. Kompletnie nie moje zwierzę, cały czas miałem wrażenie jakby gdzieś mulił, w ogóle nie umiał się wybić.
Nie wiem jeszcze jak SLO, ale IMO Nameless i Granophyte to dwa najlepsze z tych pojedynczych co wypuścili do tej pory.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dla mnie SLO jest jak 5150/6505 - jak lubisz te wzmaki to pretty much Ci podejdzie, jak nie to wątpię abyś polubił. Kocham Recifiery, niby ich układ tak samo jak 5150 jest zerżnięty z SLO, ale jak dla mnie Rectifier to coś kompletnie innego a SLO to po prostu Peavey - może trochę bardziej wyrafinowany, może jakaś jego wariacja, ale dalej Peavey.

Zaś Nameless najbardziej mi podszedł z całej bandy od Neurala, ale ja lubię wszystkie "modowane Marshalle", nawet te kompletnie zmieniające go w nowoczesnego hi gainowego potwora, tylko z tymi dwoma gainami nie do końca umiałem się poruszać.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
NTS mi w ogóle nie podszedł brzmieniowo. Kompletnie nie moje zwierzę, cały czas miałem wrażenie jakby gdzieś mulił, w ogóle nie umiał się wybić.
Nie wiem jeszcze jak SLO, ale IMO Nameless i Granophyte to dwa najlepsze z tych pojedynczych co wypuścili do tej pory.

Ograłem sobie Sigmę wczoraj i... kurde faktycznie nie wiem czy jest sens przepłacać za Granoophyre jeśli do niego przyrównywać. Plugin za 120$ vs 15$. :D

A teraz Audio Assault ma wyprzedaż i można mieć emulacje Randalla Satana za 6,66$ albo Revv G20 za 15$. Trzeba faktycznie przemyśleć.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Znaczy żeby nie było - Granophyre jest lepszy, brzmi żywiej, i ma fantastyczne IRy, ale poza tym są niemal identyczne w rodzaju brzmienia.
Jaki że Sigmę już mam, nie widziałem wielkiego sensu płacić za Granophyre...


...póki co.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ograłem sobie Cory Wonga i jak spodziewałem się emejzingu, to totalnie mi nie siadł. Strasznie suche to DI, Dumble wali kartonem i siarą, jedynie ten Jazz Chorus fajny, tylko szkoda, że bez chorusa. Pozytywnie mnie zaskoczyła Gojira, niestety Whammy trzeba stroić na ucho i Mesa jest mulista jak bagno, ale bardzo fajny czysty kanał i ten mocniejszy, przesterowany. Niestety bramka szumów ma bardzo szybki atak i psuje mi to wrażenia z grania. Bardzo fajne presety (czemu inne wtyki Neurala tylu nie mają?!), fajny wybór efektów i nawet reverb jest bardzo przyjemnie dostrojony, że pięknie pasuje do takich dysonujących padów. Gdybym już nie miał Nolly, to bym na pewno wybrał właśnie Gojirę.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
niestety Whammy trzeba stroić na ucho
Czyli, ze co trzeba robic?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Że nie masz jak w Digitechu pokrętła pozwalającego ustawić interwał, tylko są trzy tryby i musisz gdzieś „pomiędzy” ustawić pedał, jak chcesz np. zrobić drop o jeden ton.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
O, jeszcze 20h tej promocji.

Ja od black friday cisnę na granophyre, ale namelessa bym sobie dobrał bo pamiętam z triala że daje radę. Tylko jakoś zawsze wgrywam zewnętrznego IRa którego podlinkował kiedyś merrow w jednym wideło. I mam wrażenie że przepłacam o połowę (jaka by cena nie była) bo z tych impulsów mało korzystam...

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Szczerze, chyba warto. Jeszcze dwa tygodnie temu byłem sceptykiem, dziś jestem fanboyem.
Nameless rządzi i dzieli, Granophyre zbyt podobny do Sigmy która jest 10x tańsza, ale z drugiej strony też jest od Sigmy lepszy... Na pewno się kiedyś jeszcze słyszę na kolejny, byle na promocji. Wtedy można się zastanawiać.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
56095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
6447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius