Home Recording > Ogólnie

Gitara brzmi cienko

(1/8) > >>

Rot:
Nie chcę wam znowu przynudzać (za bardzo), więc postaram się w skrócie:

Staram się ukręcić brzmienie podobne do tego (intro trwa coś ponad 2 minuty jak coś):


Gitary są tu przyjemnie rozmyte, wszystko pięknie siedzi w miksie, nie czuję żeby czegokolwiek tu brakowało. Nawet w tym riffie bardziej melodyjnym w 4:31.

U mnie zaś ten sam kawałek to lekko kaszana, brzmi jak typowy amatorsko zagrany black metal:
https://drive.google.com/file/d/1KkjqyPR1-_7FT-kN4bfEYgS6QuSmBkfV/view?usp=sharing

Co robię źle?
Prowadząca brzmiała strasznie cienko i bez treści dopóki nie wpierdoliłem trochę delayu i tony reverbu, a i nawet to nie załatwiło sprawy do końca.
Nadto nie mogę znaleźć balansu między obiema gitarami oraz między gitarami a perkusją.

Wszelkie wskazówki pożądane, bo to nie jest pierwszy raz jak coś zagram, a efekt u mnie powoduje spięcie pośladów.

gizmi7:
Daj reverb przed przesterem, a najlepiej zrób to w sposób parallel (wet-dry) albo mix koło 40%, jakaś modulacja też nie zaszkodzi

Rot:
Dałem już paralel - wszystkie kanały z gitarami wysłałem na osobną ścieżkę z samym reverbem 100% wet (i to mi daje taki właśnie amatorsko-blakmetalowy vibe a'la wiadro).
Jakoś w oryginale te gitary brzmią masywniej, szczególnie prowadząca, u mnie same ziemniaki i zero mięsa.
Śmiechem żartem jak się uczyłem Connsumation tego samego zespołu to mi wszystko wychodziło za-je-bis-te bez reverbu nawet.

wuj Bat:

--- Cytat: Rot w 15 Mar, 2021, 00:14:48 ---Jakoś w oryginale te gitary brzmią masywniej, szczególnie prowadząca, u mnie same ziemniaki i zero mięsa.

--- Koniec cytatu ---
1. napisz do nich jak nagrywali. To nie jest Diana Ross, odpiszą sami, nie przez managera i prawnika. Poza tym zespoły lubią się chwalić, jeśli napiszesz jakie to przezajebiste brzmienie.
2. Kojarzysz, że to może nałożonych na siebie np. 17 ścieżek ;)

Rot:

--- Cytat: wuj Bat w 15 Mar, 2021, 00:31:15 ---
--- Cytat: Rot w 15 Mar, 2021, 00:14:48 ---Jakoś w oryginale te gitary brzmią masywniej, szczególnie prowadząca, u mnie same ziemniaki i zero mięsa.

--- Koniec cytatu ---
1. napisz do nich jak nagrywali. To nie jest Diana Ross, odpiszą sami, nie przez managera i prawnika. Poza tym zespoły lubią się chwalić, jeśli napiszesz jakie to przezajebiste brzmienie.
2. Kojarzysz, że to może nałożonych na siebie np. 17 ścieżek ;)

--- Koniec cytatu ---

Już chyba kiedyś do nich pisałem.
Also, to co załączyłem swojego to quad track, także ten.

Problem jest bardziej ogólny - jak zrobić żeby ta gitara brzmiała gęściej, mocniej, z życiem, zamiast takiego płaskiego i cienkiego wacka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod