Autor Wątek: Gitara brzmi cienko  (Przeczytany 7861 razy)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Gitara brzmi cienko
« 17 Mar, 2021, 14:17:38 »
Rozumiesz w ogóle, co Ci szczegółowo wypunktowałem, o co w tym chodzi?

Wydawało mi się że tak, ale po reakcji sądzę że chyba tylko mi się wydawało.

Cytuj
Dobra - napisałem od siebie, co uważam, ale mieliśmy pogadać o Twoich problemach z gitarami. No więc tak:

- przede wszystkim musisz sobie ustalić signal-chain na sumie, zanim zaczniesz cokolwiek balansować w miksie (u mnie saturacja taśmowa, EQ, trafo, limiter),

- pogłos na oddzielnej szynie AUX, który można dodawać równolegle do indywidualnych ścieżek instrumentów lub ich BUSów (ja używam typu large plate z miksem zaledwie ok 25-30% wet - teraz rozjebałem do 50%, kompresor wyciągający 'oddech', EQ typu półkowego ścinający górę 2-4dB, żeby całość przyciemnić)

To jest absolutna podstawa!

Przez signal chain na sumie rozumiem sumę wszystkich gitar, zgadza się? Więc saturacja (check - aczkolwiek tu robię na ślepo), EQ (check - o tyle że póki co głownie hi i low pass), trafo - ni cholery nie wiem co to i od czego, limiter - jest na masterze już.

Pogłos jest na osobnej ścieżce (to nie to samo co szyna?) - sumy rytmicznej i prowadzącej wysyłają tam sygnał, wcześniej miałem 100% wet bardzo duży i po prostu faderem regulowałem ile go chcę słyszeć, szczegół. Na pogłos dać kompresor i EQ.

I dopiero potem bawić się balans czego gdzie i ile.

Tak to ma być? Coś przekręciłem?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
53 Odpowiedzi
12554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2011, 22:47:06
wysłana przez sinquestsound
7 Odpowiedzi
2549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2012, 21:01:17
wysłana przez ukasheq
29 Odpowiedzi
12427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2013, 11:59:04
wysłana przez lwronk
2 Odpowiedzi
4811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2019, 10:03:51
wysłana przez Rot
11 Odpowiedzi
9449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 23:53:39
wysłana przez niedziak